Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A munkáltató valóban köteles...

A munkáltató valóban köteles visszavenni részmunkaidőben, ha én nem tudom vállalni a teljes munkaidőt?

Figyelt kérdés

Többen mondták már nekem, mert most ott tartunk, hogy ősszel visszamennék, de nem tudom vállalni a teljes munkaidőt, mert hétfőtől csütörtökig 9 órát vagyunk és akkor a kislányom 10 órát lenne egy nap bölcsiben. Nincs más, aki helyettesíthetne engem, hogy elhozza vagy elvigye.

Nem akarnak visszavenni, csak teljes munkaidőben.


2011. jan. 7. 23:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

" miért kell nekünk hasra esnünk? "


sajnos azért, mert 11%-os munkanélküliség van, a helyedre még aznap jönne 5 másik ember, aki szívesen dolgozik 8 vagy akár 10 órában. ez a helyzet manapság, nem nehéz megérteni.

2011. jan. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat.

Amúgy nagy meglepetés nem ért. Ami miatt bánt a dolog, hogy aki engem helyettesített, attól egy csomó feladatot elvettek, amit azelőtt nekem kellett ellátnom. És ő a "maradékot" látta el teljes munkaidőben. Ha most ugyanazokat kell visszavennem, akkor el tudnám látni 6-7 órában, hiszen nekem sokkal több dolgom volt.

2011. jan. 8. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!