Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A munkáltató valóban köteles...

A munkáltató valóban köteles visszavenni részmunkaidőben, ha én nem tudom vállalni a teljes munkaidőt?

Figyelt kérdés

Többen mondták már nekem, mert most ott tartunk, hogy ősszel visszamennék, de nem tudom vállalni a teljes munkaidőt, mert hétfőtől csütörtökig 9 órát vagyunk és akkor a kislányom 10 órát lenne egy nap bölcsiben. Nincs más, aki helyettesíthetne engem, hogy elhozza vagy elvigye.

Nem akarnak visszavenni, csak teljes munkaidőben.


2011. jan. 7. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

A közalkalmazottaknál irták most elő, hogy ha anyuka részmunkaidőbe akar dolgozni, akkor azt engedni kell.

Te az vagy? Ha nem az vagy, akkor nem köteles.

Azt mondjuk nem értem, miért baj, ha 10 órát van a gyerek a bölcsiben... 9-et lehet, 10-et már nem?

2011. jan. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Épp azért akarok részmunkaidőben dolgozni, hogy se 9-et se 10-et ne kelljen ott lennie...
2011. jan. 7. 23:57
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

"nem tudom vállalni a teljes munkaidőt, mert hétfőtől csütörtökig 9 órát vagyunk és akkor a kislányom 10 órát lenne egy nap bölcsiben."

Ezt irtad. Ha nem akarsz dolgozni, mert bölcsibe kéne ahhoz adni a gyereket, akkor ne menj dolgozni. Ha dolgozni akarsz, akkor meg bölcsibe kell adnia gyereket.

A bölcsis gyerekek 99%-a kb. 9 órát van a bölcsiben és semmi bajuk. Ugyanis a munkaidő átlag 8 óra naponta...

2011. jan. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, köszi.
2011. jan. 8. 00:01
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Tényleg nem értelek, pedig próbállak, azért irok...

No, mindegy.

2011. jan. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Akkor kicsit részletesebben. Ez a kislány a harmadik gyerekünk és ki szeretném utoljára élvezni a vele járó örömöket. Mert több nem lesz. A másik kettő már nagy. És nem töltöttek sem 9 sem 10 órát bölcsiben, oviban, mert vagy volt, aki segítsen, vagy olyan volt a munkám, hogy hamarabb mehettem értük. Szeretnék dolgozni, de nem úgy, hogy ne lássam a gyerekemet. Nem tudom miért gond ez?

A te stílusod pedig nem segítő, hanem kötözködő.

Tőlünk kicsit nyugatabbra elfogadott, hogy akinek kisgyereke van, az részmunkaidőben dolgozik. Nem tudom miért baj ez, hogy én is azt szeretném?

2011. jan. 8. 00:16
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Az első válaszban benne volt, hogy az csak a közalkalmazottakra vonatkozik.


Amúgy teljesen megértelek, én sem szeretném, ha 7 óránál több időt bölcsiben lenne a kisfiam, amúgy max. 8 órát ajánlanak.

Nem értem, hogy a bölcsi ideje alatt miért nem lehet 6 órában dolgozni.

Nekem olyan munkaköröm volt, hogy simán hazahozhatnék egy csomó melót, ráadásul már nem is dohányzom, így cigiszünetet sem tartanék.

Kicsit rugalmasabbak lehetnének a munkaadók!

2011. jan. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gond, csak épp erre nem kötelezheted a munkaadót. Nyilván azért nem vállalja a cég, mert neki GOND.

Ti leszerződtetek anno arra, hogy te ott fogsz dolgozni napi x órában. Te ezt a szerződést szeretnéd megváltoztatni, ők meg nem.

No, leegyszerűsitve ilyen egyszerű: nem köteles megváltoztatni a szerződéseteket. Ha neked nem felel meg, akkor felbonthatod a szerződést és ennyi.

2011. jan. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Törvény is van arra, mennyit lehet bölcsiben a gyerek. Úgyhogy elképzelhető, hogy 9-et lehet, de 10-et már nem.

Nem keresem ki mi az előírás, de a törvény pontosan előírja, hiszen a bölcsi, gyakorlatilag munkahely a gyereknek. És ahogy a munkatörvénykönyve szabályozza a felnőttek által végzett munkát így az oktatási törvény a gyerekekét.

2011. jan. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

Ja és még egy apró megjegyzés a hozzáállásotokhoz.

Franciaországban meg akarták változtatni a törvényt mely szerint nem lehet semmilyen indokkal kirúgni egy fiatal (26 év alatt)munkavállalót, arra, hogy mégiscsak ki lehessen, a franciák felgyújtották a Sorbonne-t. és visszavonták a törvényt.

Miért ne lehetne kötelezni egy munkáltatót arra, hogy figyelembe vegye a munkavállaló igényeit, miért kell nekünk hasra esnünk? Soha nem fogom megérteni.

Ja és Franciországban eleve 7 óra a munkaidő és ezt akarják tovább csökkenteni 6 órára és fogják is.

2011. jan. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!