Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem hagyják a gyerekeket...

Miért nem hagyják a gyerekeket igazi kisgyereknek lenni?

Figyelt kérdés
Olyan hamar minifelnőttet csinálnak belőlük a szülők - természetesen VAN kivétel -, örökös tévé, számítógép, harc, verekedés, csipkelődés, agresszió, gagyi sztárok majmolása. Azt hiszik, ez a "szabad" gyerekkor, pedig dehogy: hol marad a sok kirándulás, a fogócska, a társasjátékok kicsikkel és nagyokkal együtt, a közös, de tartalmas szórakozások, ami lehet éneklés, lehet kirakós, gyurma, együtt rajzolás, és nemcsak 2 éves korig. Hová lesz már sok családban óvodás!!! korban mindez? Nem beszélve az alig kicsit nagyobbaknál. A gyerekek puszítanak, dobálóznak, nem becsülnek semmit, nem tudnak építő jelleggel, IGAZÁN játszani.
2011. jan. 6. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Én ezt nem tapasztalom a környezetemben.
2011. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom ez a rohanó világ hozadéka,mindenki hajtja a pénzt hogy megéljenek ,és így vajmi kevés idő marad a családra gyerekekre.A pénztelenség a legfőbb gond .A másik meg a túl sok pénzel rendelkező kamaszok,akik rombolnak stb..
2011. jan. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2. hszval egyetértenék, csakhogy pont ez a lényeg, hogy a játékhoz, foglalkozáshoz sokszor nem kell pénz! pl. ott a sógyurma, vagy egyszerű építés fakockákból...stb.

Igaz ez a világ már nem erről szól sok esetben, mert már nekem is furcsa volt amikor anyukám mesélte, hogy ők tényleg babszemekkel játszottak annak idején, az volt a "zseton" pl. sakknál, malomnál stb.

Nekem is pici gyerekem van, próbálunk vele minél többen foglalkozni, de azért a számítógép , elektromos kütyük őt is érdeklik, ezt minimálisan de engedni kell neki, mégis az életünk része.(pl. gyerekdalokat hallgatunk a neten )

2011. jan. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is mondtam hogy a játékokhoz kell pénz.A stresz ami körülveszi az embereket,a türelmetlenség ,és ennek legfőképpen a pénz az oka .Ezért jut kevesebb idő a gyerekekre.
2011. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A rohanó világ - na ez telitalálat... És a gyerekkor mellett is elrohannak.
2011. jan. 6. 21:17
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos tapasztalom, nap mint nap. Fiunk egykori ovis csoportjában is divat volt már reggeli tv-vel kezdeni a napot, a gyerekek a legvadabb mesék harcos hőseit alakították a szerepjátékokban, nem a megszokott doktor bácsit, óvónénit, anyut, aput, tesót, stb. Az iskolában sem különb a helyzet: Karácsonyra az osztálypénzből mesekönyvet vettünk a gyerekeknek (a királyi többes a 3 osztálymegbízott miatt van, egyikük vagyok én), erre 3 szülő egyenesen felháborodott, hogy a gyerekük csak "sutba vágta" a könyvet, minek az, nem köti le a gyereket! 8 évesek, de már 6 osztálytársának van saját lcd-s, és ég tudja hánynak hagyományos tv-je a szobájában (a fiunknak semmilyen sincs és szerintünk ez így jó). A tanító néni kérdezte őket, hogy ki mivel tölti a hétvégéket. Alig van kisgyerek, aki kirándul, sportol, játszik a kertben, parkban, olvas, stb., a legtöbb válasz a tv-nézésre, számítógépezésre érkezett. Persze majd' mindegyikük ismeri a Való Világot, az esti szappanoperákat és a többi link, agymosós műsort. De amikor a fiunk születésnapi zsúrján zsákbanfutást, adj király katonát és ehhez hasonló játékokat szerveztem, először el kellett mondani, hogy hogy is megy a játék, mert 1-2 kivétellel senki sem ismerte :( Persze aztán sikoltozva játszották, önfeledten.
2011. jan. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó: sajnos, de szívemből szóltál.
2011. jan. 6. 21:42
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Le leszek pontozva, de az én 2 éves gyerekem szobájában is van lcd tv.De nem tv függő, imád kinn lenni.Mi sem szoktunk a tv előtt ülni, nem ezt látja.Imád kint lenni.Fontos a szülő viselkedése is otthon!Ezek a szülők sem mások, miért lenne a gyerek is más.

Kislányom imád építeni, és a neki megfelelő dolgokkal játszani.Nagyon ügyes.Ha iskolás lesz akkor sem engedném hogy tv függő legyen v hogy a számítógép előtt üljön (amit már most magától tud kezelni:-)).Szeretném ha sportolna, táncolni járna stb.A szülők hozzáállása nagyon fontos.

2011. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szóló jól beszél, a szülői minta a fontos. Anno az egyik tanárom mindig azt mondta, hogy az ő fia igazi zseni volt addig, amíg el nem került óvodába:-D (elnézést az óvónőktől)Nevelhetjük mi a gyereket "burokba" de egyszer ki kerül majd az életbe:-( és csak bízhatunk abba, hogy elég jó hatással voltunk rá, nem enged a hülyeségnek. A fiam 1,5 éves, nem tévézik reggeltől estig játszunk,énekelünk... De tudom, hogy ha elkerül oviba ott nem csak a megszokott ingerek érik majd, hipp-hopp megtanul káromkodni, és érdekelni fogja a tv műsor, mert úgy fogja érezni le van maradva. A saját tapasztalatomból tudom milyen rossz ez. Anyukám semmit nem engedett, amikor elkerültem iskolába és pl.csúfoltak még csak megvédeni se tudtam magam, mert a "büdös zokni"(káromkodás) kívül más szót nem ismertem, vagy amikor mesélték, hogy ilyen sorozat és milyen izgi, csak ültem és mérges voltam, hogy nekem nem lehet nézni és béna vagyok. Persze ma már felnőtt fejjel másképpen látom, de akkor nagyon mérges voltam. A mai világba amikor mindent a gépek uralnak, nem lehet elzárni a gyerekeket a sz.gép elől, sajnos ez a jövő. A szülő annyiba segíthet a gyereknek, hogy finoman irányítja és sokat beszélget a gyerekkel ezekről a dolgokról. Úgy ahogy a kérdező írja hagyja a gyereket gyereknek lenni, de bevetheti a modern eszközöket is, hogy később amikor a gyerek közösségbe kerül ne érezze hátrányba magát.
2011. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem tudom, mert az én gyerekeim is sokat tévéznek, számítógépezni nem gépeznek.

De emellett sokat játszanak, például postásost (mert nézik a Postás Pat-et),szerelnek, építenek mert nézik Bob mestert. És 4 évesen rengeteget tud a környezetszennyezésről, állatokról, a világról. Úgyhogy én nem hinném, hogy a tévé rossz lenne. Persze nyilván nem a való világot kell nézni. Ja és olyan fantáziája van, hogy a múltkor kicuccoltunk a játszótérre, nekiállt játszani és aztán azt vettük észre a nála idősebbek köré gyülekeznek, ő kiadta ki mit csináljon és ott játszottak vagy 2 órán keresztül. Anyukák döbbenten néztek, hogy jé játszik a gyerek (mert ilyet még sosem csináltak), végül arra fogták, amikor a gyerekeik voltak kicsik, nem voltak játékok. (az én fiam 4, az övéké kb 7-8 éves volt)

De én mindig támogattam, játszok vele, kitalálok én is dolgokat, mindenhez keresünk alkalmas cuccot (papírdobozokat postaládának, borítékokat leveleknek stb)

A másik pedig, ha anya azt mondja, hogy minek a könyv, meglepődtél, hogy a gyerek bevágta a sutba? Hiszen nyilván anyuka se nyitott ki életében egy könyvet sem, sőt tovább megyek az is lehet hogy úgy nevezett funkcionális analfabéta. Mint mondta a múltkor valaki, amikor felolvastam az újságból, döbbenten: Te úgy olvasol, ahogy beszélsz? Mondtam, igen úgy.Úgyhogy ebben a szülő a hibás, illetve a szülő szüleje és így tovább.

2011. jan. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!