Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek későn kezdett beszélni...

Akinek későn kezdett beszélni a kislánya/kisfia! Mennyire volt későn? Hány hónapos korában kezdett beszélni és mennyit, milyen szavakat?

Figyelt kérdés
Emiatt kérdezem: Rég nem látott barátnőm elhozta az enyémmel egykorú kislányát karácsonykor. Teljesen padlón vagyok azóta, mert vagy ő tud nagyon sokat, átlagon felett vagy azt enyém teljesen le van maradva.
2011. jan. 1. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a tied, és miket mond?
2011. jan. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kislányod? Az én kisfiam másfél évesen kezdett el beszélni, ez a környezetemben korainak számít. 21 hónaposan már tőmondatokat mondott, most két évesen már folyékonyan beszél, már kérdez is.
2011. jan. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

20 hónapos a kislányom. Ezeket mondja:

Szia mama/papa! Szia anya/apa!, Gye! (gyere), add oda, inni, állatok: ku (kutya), ka (kacsa), állathangok: beee, búúú, cccc, vavava

meg egyéb szavak: egy, kóla, duda, baba, el, oda, pápá, kaka, kakaó, pssi (pisi), kukó,

felsorolja a családot: nénje, bátyja, dédi, keri stb.

2011. jan. 1. 16:02
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Mennyi idős a gyermeked? Semmit nem beszél vagy csak nem értitek?

Az egy ismerősöm kislánya is későn 2 évesen kezdette el beszélni, de le is van maradva, 5 évesen sem beszél érthetően. Állítólag mozgásilag fejlődött gyorsan, azért kezdett el későn beszélni, de tudomásom szerint a mozgás a beszéddel együtt fejlődik.

2011. jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem kevés ez! Szerintem ez teljesen megfelelő.

De nagy ám a szórás a gyerekek közt, az én fiam 18 hónaposan kezdett járni, a barátnőm fia 10 hónaposan és mindkét fiú egészséges, semmi bajuk. Szóval szerintem nyugalom.:)

2011. jan. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem maradt le, mert nem egyformán fejlődnek a babák. Nyugodj meg.
2011. jan. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ó ez teljesen jó amit írsz. Az én fiam 2 és fél éves volt mikor elkezdett beszélni és egy két hét alatt tartott ott amit te írsz. Most 3 éves és rövidebb mondatokat mond, meg sok szót tud de nagyon beszédhibás.
2011. jan. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Korabban is feltetted ezt a kerdest, ugye?

Vagyis remlik valami.

De ott nem irtad, hogy miket mond a gyermeked.

Oda is valaszoltam.

Az en fiam mar ket eves es kb ennyit mondt, mint a te gyermeked, nem pont ezeket, de nem tobbet. Nem is erolteti a dolgot. Egesz nap hablatyol a maga nyelven, vannak napok, amikor beszel is, pl par napja reggel felebresztett es kikuldott szavakkal a konyhaba tejet melegiteni.

En nem hinnem, hogy barmi baja van, szerintem ertelmes gyermek, latom, hogy a hallasa is rendben van, legalabbis mindent megert es utasitasokat is teljesik, alkut is lehet vele kotni, be is hajtja az igereteimet, szoval a logikaja es az emlekezete teljesen okes.

Mozgasban is fejlett, o is boven egy eves kora elott mar hatarozottan tudott jarni, masfel evesen mar keritesen maszott at, illetve farol ette a cseresznyet. Mozgasra es meretre bo 3 evesnek, gyengebb 4 evesnek felel meg, azt mondjak azok, akiknek van akkora gyermekuk.

A beszedet nem kapkodja el. Szerintem lusta. Neha mond olyan szavakat, amiket sem elotte, sem utana nem ismetel es nem is epp konnyu szo, szinte tokeletes kiejtessel.

Nekem a vedono, sem a gyerekorvos nem mondta, hogy kesesben lenne, a vedono szerint o az a fajta gyerek, aki raktaroz, a sok mozgas miatt (tenyleg egy percre nem all meg, nem is nagyon koti le a figyelmet meseolvasas, rajzfilm, a jatekokat, peldaul kirakost, vagy logikai jatekokat nagyon hamar megoldja, majd megy tovabb, nem kihivas neki ujra kirakni ugyanazt egy nap ketszer), szoval a sok mozgas, tul nagy erdeklodes miatt nem fordit energiat a beszedre. O azt mondja, hogy max fel even belul 1-2 het leforgasa alatt fog majd megeredni a nyelve es tapasztalata szerint az ilyen kaliberu gyerekek nem szavakat mondanak majd elso korben, hanem egybol komplett mondatokkal, parbeszedekel kezdik, igaz, hogy kesobb.

Hat, meglatjuk.

2011. jan. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, korábban is feltettem, mert eléggé aggódok, és még vártam válaszokat. Köszönöm!
2011. jan. 2. 14:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!