Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenki ennyit szenved a...

Mindenki ennyit szenved a névadáson?

Figyelt kérdés
:) mert mi igen. Párom csak vonogatja a vállát, oké hogy még ráérünk vele (félidős vagyok), de az első babánál könnyű dolgunk volt, az ő nevét kapta. Most is fiú lesz, és én már írtam egy listát, ő addig eljutott, hogy kihúzott kettőt, ami nagyon nem tetszik neki, meg ő is megnézte az utóneveket és talált egyet ami esetleg. De nem választ kedvencet...még 6 nevünk van, és egyikhez se húz a szíve. Nekem van kedvencem, de az neki nem annyira jön be :( ki mennyit ült ezen a témán?
2010. dec. 7. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi is sokat.

Két lányunk van, már elsőre sem volt könnyű.

Hát még másodjára. :o)

Végigolvastuk az egész utónévkönyvet, és végül abban találtunk megfelelőt.


Szempontjaink voltak: passzoljon a vezetéknévhez (ez elég nehéz egyébként nálunk), a nagyobbik nevéhez, szép legyen a hangzása, és a jelentése is közel álljon hozzánk. (Ja és nem lehetett túl rövid sem)


De kialakul, mire kell. Mi addig nem nyugodtunk, amíg maximálisan mindketten elégedettek nem voltunk. :o)

2010. dec. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én mondtam egy fiú és egy lány nevet a páromnak. Azt mondta, hogy ez nagyon jó, kiváló, neki nagyon tetszik. Így nálunk elmarad a névválasztás izgalma. :)
2010. dec. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk hasonló volt a helyzet, a párom nem csinált nagy ügyet a névadásból, ellenben velem (Első gyermek). De én 7 hónapos terhesen már szerettem volna pontot tenni a dolog végére, és megkértem, hogy üljünk le, és beszéljük meg, kinek melyik nevek tetszenek. Leültünk a gép elé, kikerestük az utóneveket,(tudtuk hogy lányunk lesz, így csak a lányneveket kellett átnézni). Mindketten leírtuk minden betűnél, amelyik név tetszett, de nem mutattuk meg a másiknak, nem beszéltük meg, hanem csak a végén egyeztettünk, melyeket írtuk le mindkette. Össz-vissz 3 közös név volt, és végülis hamar dűlőre jutottunk. Most 13 hónapos a kislányunk, kb 2 év múlva tervezzük a kistesót, de érdekes módon már tudjuk mi lesz a neve, akár fiú lesz, akár lány.
2010. dec. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A lányunknál nem volt gond, mondtam nevet. Férjem: Oké, ez tök jó. Most kisfiú lesz. Az Ő nevét akarta adni én meg nem. De végül is 20 hét vita után ugy néz ki én győztem. Sose legyen nehezebb dolga az ambernek, de tényleg. Most lánynévből kapásbólmondtam volna 30 at ami tetszik. Fiuból alig találtam egyet ami bejön...

Igy van ez:-)

2010. dec. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2 hónapja szültem a 2. fiam.szobatársamhoz már jött a nő beírni a nevét a gyereknek és még akkor is gondolkozott :)))

én az elsőnek már akkor tudtam a nevét mikor megfogant, a másodiknál felírtam pár nevet ami tetszett.Végül hamar eldöntöttük.a nagy Balázs, a kicsi Dominik lett :)

2010. dec. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hú én öt percet gondolkozhattam:)végig azt mondták, hogy lányunk lesz, de fiú lett, nagyon meglepődtem a férjem sem volt mellettem szülésnél de még az országba se, így felhívni sem tudtam, nem adták ide a telefont sem:)) amíg varrtak addig gondolkozhattam a nevén.
2010. dec. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ez a gép elé leülés és titokban listázás teszik, ezt kellett volna nekünk is! :) de mivel a párom nem írt semmit utólag se, csak nagy nehezen egy nevet, ami nekem nem annyira jön be... lehet, hogy nem vált volna be a módszer :D
2010. dec. 7. 09:09
 8/10 anonim ***** válasza:

Az első lányunk nevét már kb a 2. hónapban tudtuk.

A második lányunkén viszont rengeteget szenvedtünk. Még szerencse, hogy túlhordtam, neki a 41.héten lett neve :) Amúgy végül a férjem döntött, mert nekem már teljesen mindegy volt, csak szüljek.

2010. dec. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kisfiunkkal már 39 hetes voltam ,amikor végre sikerült eldöntenünk mi lesz a neve. Lánynévben akkor sem tudtunk megegyezni, így amikor kérdezték bediktáltam az én kedvencemet, ami a páromnak nem tetszik.

Most 17 hetes vagyok, még nincs neve a picinek. Én mindig mondogatom a még mindig kedvenc lány nevemet, Ő meg mondogatja, hogy még mindig nem tetszik. Az az egy tuti, hogy magyar neve lesz a gyereknek.

2010. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia.


Kislanyomnal konnyu dolgom volt, mert 6 eve tudtam, hogy Boglarka lesz.A ferjemnek nem volt olyan nem ami annyira tetszett volna.A masodik nevet O valasztotta ki igy Boglarka Dorka lett.

Viszont emlekszem, hogy hugomnal minden nap csak errol volt szo.

14 ev van a hugom es koztem es 16 a noverem es a hugom kozott.Konyvtarbol kivettuk az utonevkonyvet es minden nevet alaposan megragtunk.2 nev maradt a vegere.A szulesinditas napja elott amikor vittuk anyukamat a korhazba meg mindig nem dontottunk.Felre allt apukam a kocsival es ott lett eldontve.

2010. dec. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!