Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki az aki túl hamar vállalt...

Ki az aki túl hamar vállalt babát? (Nem korban. ) Nehezíti ez a mindennapokat?

Figyelt kérdés
Tehát túl friss volt még a kapcsolat, vagy még jártatok egyetemre, nem költöztetek el a szülőktől, akartatok még önnáló életet (szórakozás, utazás, kettesben a párotokkal sok-sok program, stb.) röviden még lett volna mit egyengetni az életben. Egyre több ilyen esetet hallok a környezetemben, közben meg mindenki azzal jön, hogy miért nincs még babám. Holott még albérletben élek a jelenlegi párommal, és szerintem még korai lenne (1 éve járunk). Viszont már 25 múltam.
2010. dec. 6. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 19 évesen szültem először. Pár hónap után eldöntöttük a férjemmel, hogy mi nagyon jól megvagyunk, imádjuk egymást, s jó lenne egy pici baba. 3 hónapon át nem védekeztünk, mire teherbe estem. Aztán össze is házasodtunk. 3 év múlva megszületett a második babánk is. Most 9 és 5 évesek a gyerekeink. És nem bántam-bántuk meg. Közben házat vettünk, építgetjük az életünket. Bár annyiban rossz, hogy nincs senki segítségünk, és nem tudok elmenni dolgozni, még itt helyben sem. De majd csak megnőnek, aztán rábízhatom a kicsit a nagyra.
2010. dec. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Most látom csak, nem korban...


Én korán érő típus voltam, hamar felnőtté kellett válnom különböző problémák miatt. Ezért is vállaltam be a babáimat ilyen korán.

2010. dec. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi szívesen lettünk volna még pár évet kettesben, illetve jó lett volna először kertes házba költözni. De már mindketten 31 évesen voltunk mikor megismerkedtünk, így túl sokat nem várhattunk. De nem okoz ez semmi problémát a hétköznapokban, néha elmerengünk, hogy de jó is lett volna bejárni kettesben a fél világot, a kertes házat tavasszal megvesszük. Ha nagyobb lesz a kisfiunk majd sort kerítünk az utazgatásra is.
2010. dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi olyan 4 hónap járás után döntöttük el hogy jöhet a baba,két ónap mulva össze is jött.Nagyon iányoznak a kettesben töltött idők,többet kellett volna csak egymásra figyelnünk.De nem bánom hogy igy alakult,remélem a kapcsolatunk sem fogja bánni.
2010. dec. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi másfél éve voltunk együtt amikor megfogant a kislányunk; akkor én 21, párom 20 éves volt. Azért azt hozzátenném, hogy szinte együtt nőttünk fel, az én mamám szemben lakott velük, ott voltak a barátaim, az unokanővérem, a mindenkim, így már gyerekkorunktól együtt voltunk tényleg...aztán 15 évesen már olyan igazi barátok lettünk (addig inkább csak nyári barátok voltunk, mert én a városban éltem, ők meg tőlünk 20km-re falun, más iskola(30km-re egymástól), más társaság stb), szóval akkor lettünk igazi barátok, én meg szerelmes, de akkor hiába,mert ő nem akart...aztán már akart, de csak bulin...aztán szétmentünk nekem ez nem kellett...4 éven át szerettem, miközben ő nem akart és miközben én igyekeztem őt elfelejteni...aztán összejöttünk.


Természetes volt, hogy szerettem volna kiélvezni kettesben azt az időt amit elvesztegettünk...de kopogtatott a lányunk...én még főiskolára jártam...ő is...de volt munkánk, lakásunk...végül visszaköltöztünk vidékre, átkértük magunkat a helyi egyetemre aztán mentünk tovább...megszületett a lányunk, nyáron összeházasodtunk elveszítettünk egy babát és jövőre megyünk Osakaba:) Minket méginkább összekovácsolt a baba, nem adtuk fel érte az életünk, őt is visszük magunkkal mindenhová, ha nem tetszik neki akkor hazajövünk, de amúgy rugalmas kiscsaj:)

2010. dec. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pár hónap után "sikerült be" nálunk a baba. Először nagyon nehéz volt, össze kellett szoknunk, elég viharos volt a kapcsolatunk. Én idősebb vagyok a páromnál 2,5 évvel, de ez nem okozott különösebb problémát. Viszont ő nagyon bulizós, "jövős-menős" volt. Voltak rosszabb napjaink, de túléltük. Összecsiszolódtunk. :)

Kislányunk már 2 éves múlt, és hamarosan jön az öcsi. :)

Nincs nálunk több feszültség, mint másoknál. Mondhatom, hogy boldogok vagyunk.

Ahova nem tudtunk elmenni a gyerekek előtt, oda elmegyünk majd ezután. Vagy gyerekekkel, vagy nélkülük, anyukám szívesen vigyáz pár órákat a lányunkra (majd a kicsire is biztosan fog egy idő után).

Nem érzem úgy, hogy lemaradtunk volna valamiről. Illetve biztosan sok mindenről lemaradtunk, de a gyerekek olyan pluszt adnak, hogy jelentéktelennek tűnik minden olyan dolog, amiről lemarad(hat)tunk.

A párom szokta mondogatni, hogy fogalma sincs, hogy mit csinált a lányunk előtt. Elképzelhetetlen az élet nélküle, kitölti a napjainkat, bearanyozza az életünket. Mintha előtte nem lett volna semmi.

2010. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nálunk egyrészt túl friss volt még a kapcsolat, de érdekes módon mi már egy hónap után arról beszélgettünk, hogy ha lenne baba, akkor mennyire örülnénk neki. Mondjuk nem terveztük tudatosan, csak akkor kezdtem el szedni a gyógyszert, és rosszul számoltam ki, hogy mikortól vagyok védett. Plusz olyan szempontból is korai volt, hogy a szüleimmel laktam. Dolgozni dolgoztam már, de nem volt még érettségim, épp akkor akartam elkezdeni estin a hiányzó két osztályt.

Hát, miután terhes lettem, a kapcsolatom nem bizonyult tartósnak, a párom teljesen megváltozott, szinte kifordult önmagából. Nem úgy, hogy tojt a fejemre, hanem gyakorlatilag hét lakat alatt tartott. Oké, hogy aggódott miattunk, de iszonyú túlzásokba esett. Közben mégis irreális elvárásai lettek. Csak egy példa: megtiltotta, hogy porból készült spagetti szószt tegyek a tésztára, mert az káros a babának, viszont elvárta, hogy elmenjek az Ő cuccait megvásárolni és vigyem haza hozzánk, mert ő nem ér rá (az ő cuccai = fúró, kalapács, vasrudak, stb., szóval baromi nehéz dolgok). És az, hogy megtiltott dolgokat, azt szó szerint kell érteni, nem azt mondta, hogy ellenzi, hanem kijelentette, hogy nem csinálhatom és kész. Korábban nem ilyen volt. Na mindegy, most már ezen kár kattogni, jó régen is volt az egész.

Ettől eltekintve, nekem szerintem szerencsésen alakult az életem. Amíg GYED-en voltam, megcsináltam a hiányzó két osztályt, leérettségiztem, felvettek egyetemre is. Közben külön is költöztem a szüleimtől, albérletben lakunk a manóval, így lényegesen jobb, van saját kis életterünk, stb. Egyetemre járok, mire meglesz a diplomám, a kisfiam pont kezdheti az iskolát :) Ennek már csak azért is örülök, mert nézetem szerint minél nagyobb gyereke van egy nőnek, annál "könnyebb" munkát találnia (bár persze manapság sehogy se könnyű). Egy két éves, épp bölcsit elkezdő kisgyerek anyukáját a legtöbb helyre nem szívesen veszik fel, mert számítanak rá, hogy az anyuka sokat lesz táppénzen. De egy nagyobbacska gyereknél ez már kevésbé gond (persze tudom, hogy ők is még gyakran betegek, de talán kevesebbszer, meg hála a égnek az én fiam aztán egyáltalán nem az a beteges típus).

Az, hogy nincs saját lakás, engem nem zavar kicsit se, én egyelőre nem is szeretnék sajátot. Ennek egyszerű az oka: még diploma előtt állok, ki tudja, hogy majd a diplomámmal hol kapok munkát, lehet, hogy teljesen másik városban. Albérletet váltani könnyebb, mint lakást eladni, lakást venni. De még a városon belül is rákényszerülhet az ember a költözésre. Pl. most nekünk nagyon praktikus, hogy ilyen közel van a bölcsi, pont a mi utcánkban, de az egyetem nagyon messze van. Ősszel kezdi a kisfiam az ovit, találtam is egy nagyon jó helyet, pont az egyetem mellett, így nyáron majd ott keresek másik lakást, ott olyankor úgyis üres minden, nem lesz nehéz dolgom :) Szóval egyáltalán nem bánom, hogy nincs saját lakásom, nem vagyok helyhez kötve semennyire. Mert azért ilyen piti okokból nem adnám el a saját lakásomat, de egy albérlet megint más tészta :)

2010. dec. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk korán érkezett a baba.

Fél éve ismertük egymást,amikor tudtuk,mi egymásnak teremtettünk.

Még 2 éves sem volt a kapcsolatunk mikor megszületett a lányunk.

Nem bántam meg,de azért ha őszinte akarok lenni egy dolog van,ami hiányzik: a sok közös élmény. Mert a kettesben eltöltött idők,programok nagyon fontosak,nekünk ebből kevés jutott.

Összesen 1x voltunk közösen nyaralni.

Folyton dolgoztunk,gyűjtöttünk.

2010. dec. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi 3 éve voltunk együtt amikor megfogant a picink, aki ma már egy éves. Albérletben éltünk és élünk azóta is, csak egy nagyobban. Jó lett volna, ha egy kicsit dolgozhatok előtte, h. pénzt gyűjtsünk, mert diploma után jött a baba. De nem baj, a fő, hogy velünk van, mert ő a legnagyobb kincsünk, és imádjuk. A körülmények pedig megoldódnak majd...biztos lesz kocsink, lakásunk előbb-utóbb.
2010. dec. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!