Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A 3 vagy több gyermekes...

A 3 vagy több gyermekes családok anyagilag hogy élik túl a mindennapokat?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék 3. gyereket, a férjem nem akar, anyagi okok miatt. Az érdekelne, hogy akiknek 3 vagy több gyereke van mennyivel nehebb az anyagi helyzetük mint mondjuk most nekünk a 2-vel?
2009. márc. 8. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igaz, nekünk csak egy 1éves kidfiunk van, szeretnénk kistesót, de nem nagyon merjük bevállalni.

A válság miatt a férjem munkanélküli lett 40ezerért, én GYEDen vagyok, ami 30ezer Ft:(

Nagyon nehéz, van, hogy alig van mit ennünk, csak hogy a kisfiunknak meglegyen minden. Ráadásul beteg már 2 hete, és nem olcsó dolog ez sem:(


Nem tudom, hogy akinek több gyermeke van, és hasonló körülmények közt él, hogy boldogul.

Mindenesetre nekem a szívem szakad meg, hogy emiatt a hülye válság miatt nem lesz kistesó:(

2009. márc. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló nem kell annyira elkeseredni ,nekünk 6 és fél hós a babánk mi is szeretnénk kistesót és lesz is!!

A válság egyszer véget ér!!!

És mire véget ér addigre nagyobb lesz a kisbabátok is és jöhet a tesó!!

Csak megnyugtatni szeretnélek!!Üdv Nikol

Én is ilyen sötéten láttam a világot de nyugi!!

2009. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk 4 gyerek van. Szerencsére a pici még a válság előtt megszületett, így amikor jelezte, hogy ő is élni szeretne, nem sokat gondolkoztunk. A férjem elég jól keresett, én sajnos 2 diplomával (pedagógus) sem találtam munkát ( vidéki kisváros), így itthon voltam eddig is. Szerencsére kölcsönünk nincs, saját házban lakunk. Viszont a nagyok már tinik, így elég sok pénz kell nekik is az iskolába (osztálypénz, kirándulás, buszbérlet stb). Szerintem nagyon igaz a régi szólás, hogy ahol elfér 1, 2 gyerek, ott a 3. is elfér. Biztosan nektek is a nagyobbaktól sok babaholmitok megmarad, így a picinek nem kell mindenből újat venni. Mi is nagyon sok dolgot használtan vettünk a picinek és nem is látszik rajtuk, hogy nem újak... Persze a rezsi is elég magas, de úgy gondolom, hogy gondos beosztással meg lehet oldani, hogy kijöjjünk a havi pénzünkből. Pl. igyekszem akciód dolgokat venni, azokkal bespájzolni, ha eltartható dolgokról van szó. Emellett én mindennap főzök. Mindig annyit, ami aznapra elég, hogy ne kelljen kidobni semmit. Ezzel is sokat meg lehet spórolni. Nem azt mondom, hogy nem érezzük a válság hatásait, de gondos beosztással szerintem meg lehet élni. Ennél meg csak jobb lehet, remélem.
2009. márc. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát. Sok mindenkivel beszélgettem már 3. gyerek témában, halottam pozitív és negatív dolgokat is. Szerintem ha az anyagi oldalát nézzük sosem jön jókor egy baba. Viszont azt sem szeretném pl. hogy a másik kettőnek le legyen mit ennie. De hát én is és a férjem is dolgozunk, nekem ez az első munkahelyem (már 19 éve itt vagyok) nem hiszem, hogy most akarnának elküldeni. Tehát gyedet is kapnék. Én is azt mondom a férjemnek, hogy majd csak átvészelnénk ezt a válságot valahogy, örökre nem maradhat így a világ!!! Egyenlőre abban állapodtunk meg, hogy szeptember környékén visszatérünk a témára, ugyanis jövő évben kezdi az 1. osztályt a kislányom, úgy gondoltam addigra időzíteném a picit, itthon lehetek akkor a picivel is és vele is. Én szeretnék tanulni vele.
2009. márc. 8. 15:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!