Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál gyereket úgy, hogy...

Vállalnál gyereket úgy, hogy még a szüleidnél laksz, csak a párod dolgozik, és a fősuliból már csak a nyelvvizsga és az államvizsga hiányozna?

Figyelt kérdés
Én még most keresek munkát, mert azért legalább egy évet dolgozni szeretnék. Mivel arról megoszlanak a vélemények, hogy a főiskolás évek után jár e a gyed vagy sem. És ezért is inkább szeretnék biztosra menni :)Már nagyon szeretnénk babát, de sok a dilemma. A szüleim mindenben támogatnak, és tudom, hogy a párom szülei is rengeteget segítenének attól függetlenül, hogy nem egy városban lakunk.
2009. jan. 16. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Főiskola után nem jár gyed, csak bejelentett munka után. Gyes jár, alanyi jogon.

Menj be a tbhez, megmondják, és az a tuti, mert ők utalják, úgyis.

A legjobb az, ha 2 évet dolgozol, jó pénzért, hogy legyen jó gyeded.

Ha meg nem, és segítenek, akkor marad a gyes.

Ha segítenek, támogatnak, és akarjátok, akkor miért ne?

Nálunk is férjem keres-igaz jól- én gyest kapok és cspot, és a szülők is segítenek, amivel tudnak. Megélünk:-)

2009. jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási időbe beleszámít:


*

a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi- gyermekágyi segély és gyermekgondozási díj folyósításának időtartama, valamint

*

a közép – vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán, 1 évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok ideje.



Csupán ezért gondoltam, hogy jár a gyed a fősuli után is :))

De köszönöm a választ! :)

2009. jan. 16. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Na jó, de a GYED a fizetés 70%-a. Akkor mi után kapnál 70%-ot? Szóval nem jár.

Én a helyedben úgy nem vállalnék gyereket, hogy még a szülőkkel laktok. Én sajnos ebbe a helyzetbe kényszerültem, mert a terhességem alatt szétmentünk a fiam apjával. Amúgy nagyon jó viszonyban vagyok a szüleimmel, de azért mindig éreztem, hogy nem ez lenne a normális, és elég sokat is veszekedtünk anyukámmal. Szerencsére végül el tudtunk költözni, így most megint minden rendben van.

Én a helyedben várnék addig, amíg már munka van és lakás. Nem azt mondom, hogy feltétlenül saját, de megvan a külön kis helyetek.

2009. jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az OEP oldaláról másoltam be az alábbi szöveget: "A szülőnek nincs 180 napi jövedelme

Ha nem lehet a táppénzszabályok alkalmazásával megállapítani a gyermekgondozási díj összegét, akkor a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének harmincad része figyelembevételével kell azt megállapítani."

A fenti oldalon tudsz tájékozódni, hogy pontosan milyen ellátásokra lehetsz jogosult.

Mindazonáltal arra bíztatnálak, hogy először keress egy munkahelyet, ahova aztán - szerencsés esetben - a baba után vissza is tudsz menni, hiszen egy kisgyerekkel keresni első munkahelyet, elég húzós! Ha viszont már dolgoztál, akkor a munkaadóid tudják, hogy számíthatnak rád, jól dolgozol. Hiszen a munkakeresés során az interjúk alatt pl. az járhat a személyzetis fejében, hogy kisgyerekes, na, akkor sokat fog hiányozni a gyerek miatt. Egy "régi" munkahelyen tudják, mire számíthatnak, 1-2 év alatt mégiscsak meg lehet ismerni valakit, hogy mennyire megbízható, milyen munkaerő. Sikeres keresgélést!

2009. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!