Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga nélkül államvizsga...

Nyelvvizsga nélkül államvizsga sem?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy a főiskolák megtehetik e, hogy diákok nem mehetnek el záróvizsgázni, ha nincs meg 4 félév nyelvük, vagy ha nincs nyelvvizsgájuk?? Ez mennyire jogos?
2011. szept. 9. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, hogy vizsgázni lehet, csak a diplomát nem kapja meg az ember addig, amíg nincs meg az előírt nyelvvizsga.

Nálunk legalábbis így volt. (ELTE-ÁJK)

De azóta változhatott is persze...

2011. szept. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én értem a kérdésed! Nálunk is kötelező a 4 félév, mert nemzetközi szakra járok. Szerintem jogos.
2011. szept. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (SZTE) ha nincs meg a nyelvvizsgád, attól még elmehetsz záróvizsgázni, csak akkor kapod meg a diplomád, amikor felmutatod a nyelvvizsgádat. Ha kötelező a 4 félév nyelv, mert be van építve a tantervbe, és nem teljesíted, akkor jogos, hogy nem mehetsz záróvizsgára, mert tantárgyelmaradásnak minősül, ugyanolyan, mintha valamilyen szakmai tárgyat nem teljesítettél.
2011. szept. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ha nappalira jártál, és csesztél bejárni nyelvórákra (mint a többi rendes órára) és nem is szerezted meg külön az ez alól mentesítő B2-őt, akkor nemes egyszerűséggel nincs elég vizsgád ahhoz, hogy államvizsgázhass. Ilyen egyszerű. Ha bejártál volna és 2-el végigülöd, álamvizsgázhatsz, és majd amikor összejön a nyelvvizsga bemész a papírért.
2011. szept. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A nyelv óra csupán szabadon választható tárgy volt, nem volt kötelező (0 kredites)!

Azért nem vettem fel, mert külön tanárhoz járok, illetve olyan időpontokra tették az órákat, amelyek ütköztek a kötelező tárgyaimmal!

2011. szept. 12. 13:15
 6/7 A kérdező kommentje:
suli: EKF
2011. szept. 12. 13:16
 7/7 anonim ***** válasza:

kedves utolsó!

Én is az EKF-re járok.Már mindegy tárgyam teljesítve van.

Nem tudod,hogy most mi a jelenlegi helyzet?

Nincs nyelvvizsgám,de szeretnék majd tavaszi félévben államvizsgázni,de nem tudok addigra lesz-e nyelvvizsgám.

Mindenféle pletykát hallok,nem tudom mi a valóság már.

Köszi,ha tudsz segíteni!

2013. dec. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!