Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Államvizsga után mennyi időm...

Államvizsga után mennyi időm van, hogy megcsináljam és beadjam a még hiányzó középfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Tegnap mintha azt hallottam volna a class fm rádión, hogy eltörlik a 3 évet és nem lesz időhöz kötve. Igaz ez?
2010. jún. 9. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom most sincs időhöz kötve...Tehát leállamvizsgázol és utána bármikor ha csinálsz nyelvvizsgát, bemutatod a sulidnak megkapod a diplomád.
2010. jún. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

jól irja az első

nincs időhöz kötve

(sajnos én is ezzel szenvedek,államvizsga megvan,nyelvvizsga sose lesz:S)

2010. jún. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

azért azt nem hiszem el, h vki annyira nyomoronc, hogy az államvizsgát képes megcsinálni, egy vacak nyelvvizsgát meg nem!

jó tanárhoz kell járni.

németül tanultam kb 7 évig. amúgy sosem voltam belőle nagy májer. elmentem egy egyhónapos gyorstalpalóra. ott úgy összeraktak, h meglett a 90%.

szóval azért ne ezen siránkozzatok már!

egyetem alatt meg pláne ráér az ember nyelvet tanulni.

komolyan mondom, én már az érettségit is nyelvvizsgához kötném, pláne ha vki tovább akar tanulni.

2010. jún. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Pár éve módosították a felsőoktatási törvényt, így most már nincs határideje. Legalábbis nekem ezt mondták a tanulmányin.

Egyébként én 4 éve államvizsgáztam és mostanra lett meg a nyelvvizsga (igaz, sajnos családi okai is voltak, hogy így elhúzódott), de épp tegnap beszéltem tanulmányival, szóval friss az info-m.

Egészen hétfőig, amíg ki nem derült az eredmény, én is úgy hittem, hogy nekem sohasem lesz nyelvvizsgám, se diplomám. :)

2010. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

A 3. válaszadónak: nem mindenkinek van jó nyelvérzéke, legyen akármilyen jó tanuló.

Ráadásul nem mindenki nappalin tanul, én pl. munka mellett estin végeztem el a főiskolát, (muszáj volt elmennem dolgozni), szükségem is volt a munkahelyem pénzügyi támogatására és emellett már nem jutott időm nyelvet tanulni.

Amúgy ha valaki elég kevés tudással rendelkezik, egy nyelvtanfolyam, vagy egy saját tanár iszonyú drága tud lenni és ezt sem engedheti meg magának mindenki, hacsak nincs pénzes Apuci-Anyuci. Ez sincs mindenkinek.

Ami meg a középiskolákban (tisztelet a kívételnek) nyelvtanítás címen folyik, egyszerűen nevetséges.

Egyébként ebben egyet értek veled, én sem értem, hogy akkor, ott miért nem helyeznek rá nagyobb hangsúlyt???

2010. jún. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
Nem én vagyok a 3., de egy szaros középfokhoz igazán nem kell nyelvérzék, nekem 3 nyelvvizsgám van és matek szakra járok, nálunk, aki eljut a diplomáig, annak tuti nincs ilyen gondja...
2010. jún. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

második vagyok

nappali mellett dolgozok,sokszor 12 órát is...mérnöki diplomámat kapom ki amint megvan a nyelvvizsga...örültem hogy az államvizsga megvan (délelőtt államvizsgáztam,délután meloztam akkor is),nyelvtanárra se időm se pénzem nincs jelenleg...a középsulis nyelvoktatás csak akkor ér valamit ha érzéked is van mellé hozzá,az egyetemi nyelvoktatás meg egy rossz vicc...

2010. jún. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!