Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azt a keresztnevet kapta a...

Azt a keresztnevet kapta a gyermeked, amit mindig is szerettél volna adni neki, vagy kompromisszumot kötöttél és az "álomnevet" félretetted?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 00:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Fiúnévből nem volt álom név, így a férjem választott egy olyat, amibe én is belementem, és nem bántuk meg:)

Az álomnevet félretenném, ha a férjem nagyon nem szeretné, mondjuk nálunk van talonban még 2-3 (lánynév) , de még nem aktuális. És mostmár van nekem tetsző fiúnév is:)

Sőt, a legrégebbi álom-lánynevem (Tamara) már idejekorán félreteetem, mert nem illik a vezetéknévhez.

2010. nov. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb 10 eves koromtol tudtam, hogy Perta vagy Patrik lesz a gyermekem neve. Amikor megtudtuk, hogy jon a picur a ferjem nem nagyon orult, mert szerinte a Petra tul eros kislanynak a PTR miatt, o inkabb valami lagyabb hangzasut javasolt, a Patrik meg egyszeruen nem tetszett neki. Vegul megegyeztunk a Petra es az Alex nevekben. Szerencsere kislany lett, de a kovetkezo mar biztosan nem lesz Partik.
2010. nov. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én félretettem, mert a férjemnek nem tetszett. Nekem se esett volna jól, ha olyan nevet erőltet, ami meg nekem nem tetszik. Inkább kerestünk olyat, ami mindkettőnknek bejön. :)
2010. nov. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Alsós koromtól tudtam, hogy a kislányom egyszer Nóra lesz! Szerencsére a férjemnek is tetszett ez a név, így semmi akadálya nem lett a dolognak, van egy 4 éves Nóránk.
2010. nov. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
azt a nevet kapta, amit akartam. Kivel és mivel kötöttem volna kompromisszumot? A férjemmel nem kellett, mert megmondtam ő adja a vezetéknevet, én a keresztnevet- vagy fordítva. De ragaszkodott a vezetéknévhez. Így neki nem volt beleszólása, mást meg nem kérdeztem.
2010. nov. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkétszer félretettem.

A lányunknak sikerült olyan nevet választanunk, ami mindkettőnknek tetszik.

A kisfiunk még nem született meg (még pár hét), de abban maradtunk, ha lány lesz, a párom választ nevet, ha fiú, akkor én. Én választok. :) Persze nem az álomnevet, mert az ellen nagyon ágált. Találtam egy másikat, ami nekem szintén bejön. Neki nem annyira tetszik, de majd megszokja. Én is lemondtam a kedvenceimről, most ő tehet engedményt. ;)

2010. nov. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az álomnevet adtam, 10 éve eldöntöttem mi lesz a lányom neve, és azt is kapta.
2010. nov. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kislányként elhatároztam, hogy az én kisfiam Richárd lesz. De felnőttként már igazán tetszett a név, főleg a párom nevével együtt. Amikor terhes lettem, a Bendegúz név a nagy szerelem. De páromnak nem tetszett, megvétózta. :( Az Ő kedvéért engedtem, de ahhoz ragaszkodtam, hogy magyar nevet kapjon a gyerek, így lett Botond. Ez mindkettőnknek tetszett, és tökéletesen illik is a kisfiunkra.
2010. nov. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nem teljesen.igazából Lili mániás voltam,de fiúk lévén ez kilőve,meg időközben annyi lett belőle,hogy amúgy sem adnám,az meg csak egy plusz,hogy a vezetéknévvel alig lehetne kimondani.

a nagyobbik fiam még csak terv volt,amikor eldöntöttük(vagy inkább ő,és nekem is megtetszett az ötlet)hogy Bendegúz lesz.És így is lett.Másodjára nagyon Alexandert akartam,de apa hallani sem akart róla,holott meglett volna a maga miértje,.Így Aladárt vetettem föl neki,és az megtetszett.amúgy azt mondta ha lányunk is lesz,annak én választok,ne erre is kíváncsi leszek :-)

2010. nov. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amit én akartam!Persze megkérdeztem a férjem tetszik e neki.
2010. nov. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!