Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bedöglött a fűtésünk (bedöglöt...

Bedöglött a fűtésünk (bedöglött a kazán, a keringető, szétrepedt a tágulási tartály) tegnap a próba fűtés előtt vették észre, dec vége-jan elején jön a kislányunk, viszont addigra nem lesz pénz, hogy megcsináljuk. Ilyenkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Ugye decemberben már nem lesznek fagypont feletti idők, hideg lakásban nem lehet egy újszülött sem nappal sem éjjel... A védőnőnk valószínű azonnal hívja a gyámügyet, persze jogosan, és ezt nem akarom...

Gyesen vagyok a naggyal, tehát havi 40a bevételem, a páromnak az isten pénze sem lenne elég(elbagózza, elnassolja) alig ad valamit haza, persze, nem rohan kölcsönért, meg félre tenni sem akar... De így akár a gyerekeinket is elvehetik. Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy mit csinálhatnék.


2010. nov. 24. 13:16
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom merre laktok, de ha szereztek egy kis kályhát és falun laktok szerintem 2 utcán belüli körzetben találsz olyat aki szívesen beköti nektek.

Az már részlet kérdés hogy ahol van férfiember a házban, ott miért az asszonynak kell megoldani a fűtést.

2010. nov. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te is varázsló vagy :)

Nekem a lakáshitelem 35eFt, múlt hónapban 40eFt volt a rezsi (internet, telefon, kábeltv nélkül) és akkor még sehol sincs kaja, pelenka és egyéb dolgok...

2010. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
73%
Nem varázsoltam még,de szívesen tenném. Majd ha lejár a gyes,akkor jobb lesz a helyzet, mert mehetek vissza melózni és ha 20ezerrel lesz csak több mint most hát az is jobb.
2010. nov. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj meg, de nem értem, hogy éltetek idáig fűtés nélkül? Mi már 2 hónapja fűtünk, mert hideg van. Te egy gyerekkel, várandósan fűtés nélkül voltál eddig? Mennyi idős a gyermeked? A párodról nem írok, mert szót sem érdemel. Menj el anyaotthonba, ha nem javul a helyzet, oda biztos viheted a nagyobb gyereket is, de ezt nem tudom 1OO%-ra...
2010. nov. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Eddig nem kellett a fűtés, úgy van tájolva és szigetelve a ház, hogy jó idő volt a házban.

Ma volt az első olyan nap, amikor pulcsit vettem fel, mert eddig pólóban rohangáltam itthon. A nagy 18hónapos, rajta meleg ruha van minden nap, biztos ami biztos, de volt amikor melege volt.


A kérdést azért tettem fel, hogy ötleteket merítsek, mit lehetne kihozni. Pl kölcsönkályha, hősugárzó... Ha nem baj 34hetesen azt sem tudom pláne most fiú vagy lány vagyok e, és én fehérgalléros vagyok, és ráadásul pénzügyes, annyit értek a fűtéshez, hogy van gáz meg fa tüzeléses, a miénk gáz, van rajta egy gomb, amit ha megnyomok, akkor ad szikrát, lobban és jön a meleg...

Meglátom hogyan alakulunk. Nászajándékba most ugyan villanyszerelést kaptunk, mert majdnem leégett a ház...(kedves férjem olcsó villanyszerelőjének hála, és másfél éve könyörgök tetesse rendbe...) másfél éve lakunk itt, és kb semerre sem halad a házunk, amit megcsináltatott, az is összedől(olcsó húsnak...) és ez a csúcs, hogy már mínuszokat mondanak, érezhetően hűl bent is a levegő, pár napon belül fűtést kell kapcsolni, de nincs mit...


És dühítő, mert bíztam benne, hogy normális felelős apaként amit megbeszélünk megteszi. Volt egy havi keret, amit nem kellene "leadnia", a többi be egy számlára, amiről csak ketten egyszerre tudunk felvenni/utalni, így nem költődik el. Karácsony apropójából akartam igazánból megnézni mennyi is a pontos egyenlegünk, durván havi 90-100ezreket tudna befizetni, egy éve alatt lehet számolni mennyi pénznek kéne lennie, és 4800ft van a számlán!!!!!! Amit nyitáskor befizettünk, annyi... és neki semmije sincs. Magyarul a havi fizujából 20000elmegy a családra, a többi meg elfolyik.

Ezért nem volt normális esküvőnk/házfelújítás/lesz karácsonyunk....


Próbálok beszélni szakikkal, ki mit javasol, amíg nem lesz valami, és meglátom mire tudok kölcsön kérni ismeretségben, vagy hogyan lesz fizetése az "uramnak". Mert ennél jobban nem tudok spórolni, és ha így áll mindenhez, akkor hitelt sem tudok felvenni.


Valaki írta, hogy varázsló vagyok, mert 60ból kihozom a rezsit, igen amíg nincs fűtésszezon, mert inkább minden nap főzök, friss alapanyagokból, répafasírt pl, mint a mirelit pulykanugets, mert elfogy a nuget, de a főzelék kisétál a hűtőből mert senki nem eszi... Nem vagyok biomániás, (szerintem tényleg bio cuccok úgy a 2.vh óta nem nagyon vannak...) tehát nem a 300ft/kg krumplit veszem... tisztítószerekből egyedül a domestos ami "márka", meg az Ariel, a többi noname, ellenben hatékony párszázas tétel, és tényleg gazdaságosak. A gyerekekre mindig teszek picit félre, per pill nincs igényem új ruhákra, amit most magamra költenék, azt rájuk, így lett téli ruhatár mindkettőre, és tény, ha lenne most a számlán pénz, minden happy lenne, akkor sem lenne a fa alatt FP játék, számomra egy:nem játék, kettő: és bocsánat érte, de a lustaszülő játéka (nem azt mondom, hogy aki FP játékot vesz az nem akar foglalkozni a gyerekkel, csak egyszerűbb), nálunk hagyományos fa puzzle van jelenleg, hagyományos formabedobó, egyszerű rúdra húzogatós készségfejlesztők... És ezek a játékok Nálunk 300-1500ft, na meg a fakanál és a kislábas:)) meg kicsi, de imádja a zengő ABC-t, mikor mondom, vagy ha nézegetjük a könyvet, régi újságokat.

És tényleg qva szr helyzet, hogy lehetnénk a gazdagék, de egyszerűen hónapról hónapra élünk mégis:((((


Bagózás: drága férjemnek nem is miattam meg a gyerekei miatt kéne aggódni, ha megunom, kizárom az udvarra, hanem maga miatt, asztmás, és erre szív napi 1-1/2 1 doboz cigit. 1hónapja vagyunk házasok, de ha így bagózik tovább akkor 6hónap múlva én temetést szervezek. Mert szépen emeli az adagot, meg az erősséget. Mikor a nagy született eljutott a fél doboz fehérig, most sötétkéket-pirosat szív... Nincs annyit velünk, "szerencsére", hogy ártson, mellettünk közvetlenül nem bagózik, meg csak az udvaron bagózhat messze ablaktól-ajtótól...


Amikor belekezdtünk a családalapításba, akkor tény tudtam, nem éppen a felelősségteljesebb, de ő hangoztatta, eddig lehetett gyerek, de mint apa jó lesz... Hát sajna úgy fest romlott:(( Majd ha egyszer nagy leszek, akkor megértem, miért jobb így neki. A kicsivel már úgy kezdtünk, hogy én azt hittem biztosba vállaljuk, tévedtem, hülye naiv voltam.

Észt nem tudtok, hol vehetnék, vagy felelősségérzetet????

2010. nov. 24. 21:10
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy így alakult nálatok. Ülj le a férjeddel és beszélj vele. Mondd el, hogy rossz neked, hogy csalódnod kell benne. Akinek már 2 gyereke van, ideje felnőni, és tisztességesen felnevelni őket. Fűtés nélkül pedig nehéz, mert így nem is jöhettek haza a kicsivel, sőt, amíg nincsenek megfelelő körülmények, lehet, nem lehetnek veled a gyerekek. Erre sem tesz semmit a férjed? Nem érdekli, hogy elvehetik a gyerekét?
2010. nov. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
60%

Ne is haragudj Kerdezo de eszt osztani te is tudsz viszont nem csak a "kedves" ferjednek kellene felelosseget osztani hanem neked is.

1 honapja vagytok hazasok??????Minek is mentel hozza? Egy honappal ezelott jobb volt?

Minek is vallaltal meg egy gyereket mikor tudtad,hogy bajok vannak?

Es meg te itelgetsz masokat,hogy FP jatekok a lusta szulok ajandeka? Nekem se a szivem csucske az FP,bar vannak a fiamnak ilyenei is ugyanis 16 honapja miota meg van nem volt nap amit kulon toltottunk volna,nincs es nem volt segitsegem tehat egyedul vinni a haztartast es egyebeket meg meg tanulok is. Igen,ilyenkor jo az FP-s jatek. Amugy meg erre en is mondhatnam,hogy te meg irigy vagy!!!

Szoval magyarazhatod a bizonyitvanyodat ahogy akarod!

Egy kazant felajanlott itt egy kedves valaszolo de meg nem is reagaltal ra semmit,csak,hogy te nem tudod megcsinalni.

A lenyeg az,hogy nem minden megoldasba a hibat kellene nezni es nem ulni es keseregni hanem tenni valamit mert anya vagy. Ha kell mondjatok le az internetet es egyeb dolgokat de a gyerekeknek MELEG otthont kell nyujtanotok.

2010. nov. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Jön a hó eleje, kap a férjed fizetést, ami az írásod szerint minimum 110 e ft. Na abból a pénzből (a 100%-ból) megcsináltatjátok a fűtést. Majd nem szív egy hónapig bagót!!!!
2010. nov. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat, ötleteket, beszéltem a Férjemmel, kár, hogy nem tudok abban hinni, hogy hétfőn lesz fűtés, mert felveszi előbb a fizetését...


Aki felajánlotta a kályhát, köszönöm, de tényleg nem tudom tudjuk e használni, mert cirkónk van, ugyan valami ősöreg, de az mire és hogyan... A régi vegyes kémény meg nem tudom milyen állapotban van, vagy 10éve nem használták, használható e, ellenőriztetni kell. Ha a helyzet nem változik, és használható a vegyes kémény/vagy a cirkó helyére köthető kályha felveszem a kapcsolatot veled, és megbeszéljük, ha akkor még áll az ajánlatod. Nagyon kedves tőled.


23:4valahányas: az összes válaszoló hasznos választ adott nekem, téged leszámítva. Akartam egy csak neked címzett kedves kioktatást kommentelni, de az oldal társalgási szabályait sérti(nem káromkodással teli stb, csak a hangnem) csak enyhén nyomtad fel a pumpám, azzal a pár sornyi kioktatásoddal, anélkül, hogy normálisan olvasni tudóként válaszoltál volna.

Csak annyi, hogy remélem neked nem kell ekkorát csalódni abban a férfiben, akiben most megbízol. Ennyi a hibám, ha felelőtlen az aki bízik a párjában, és nem ellenőrzi minden lépését, amit sajna mostantól fogok, akkor sajnálom a gyerekeink, mert egy olyan világba születtek, ahol az olyan válaszolók, mint aki a kályhát is felajánlotta csoda, hogy van, és csoda ha maradnak majd családok.


Ma 8órás: nem csak ebben a hónapban lesz az egész elvéve tőle, hanem mostantól minden, mert sajna nem tudhatom mi döglik be legközelebb. És igenis, ha más nem kénytelen letenni a bagót.:) végre

2010. nov. 25. 21:21
 30/31 anonim ***** válasza:

23:46-os vagyok.

Nekem ne irogass kioktatast,mondjuk nem hatna meg ugysem. Epp te vagy az aki oktatni tud mindenkit,szerintem szallj egy kicsit magadba es gondolkodj el azon,hogy nem vagy te olyan artatlan ahogy a tortenetbol kiderult.

Szerintem te 1 honappal ezelott is kepbe voltal azzal,hogy milyen ferfivel kelsz egybe mert te irtad,hogy azt hitted,hogy a masodik gyerek mar stabil kapcsolatba szuletik. Ha mar egyszer csalodtal miert nem voltal figyelmesebb???

En csak azt nem ertem,hogy te a hosszu kommentedbe olyan szepen kitudtad oktatni azokat a szuloket akik mondjuk FP jatekot mernek venni a gyerekuknek mondom ezt en ugy,hogy 2 db FP jatekunk van az egyik egy formabedobo a masik meg egy lanc amit egybe kell kapcsolni..nem tudom mi a neve magyarul. Tehat nem vedelmezni akarom az FP-t de te meg ne mereszeld lusta szulonek mondani azt aki megtudja venni a gyerekenek mert ezek a szulok meg az ilyenre mint te mondhatnak,hogy: irigy szulo.

Bevallom oszinten meg sajnaltak is amikor elolvastam a kerdest, (mivel 9000 km van kozottunk ezert segiteni sajnos nem nagyon tudtam volna) es ugyan most is sajnallak de mikor osszeallt a kep mar egesz mast gondoltam magamba.

Sosem ertettem a "martir" noket akik kiteszik ilyen eletnek magukat es a gyerekeiket is.

Ja es igen szerencsem van mert az en ferjemnek semmi karos szenvedelye sincs,a penzt haza adja es jo ferj,jo apa ha ilyen helyzet lenne inkabb nem enne csak a gyerek meleg szobaba legyen es szerintem senki nem kenyszeritette rad,hogy te ezt az embert valaszd eleted tarsaul.

2010. nov. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!