Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bedöglött a fűtésünk (bedöglöt...

Bedöglött a fűtésünk (bedöglött a kazán, a keringető, szétrepedt a tágulási tartály) tegnap a próba fűtés előtt vették észre, dec vége-jan elején jön a kislányunk, viszont addigra nem lesz pénz, hogy megcsináljuk. Ilyenkor mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Ugye decemberben már nem lesznek fagypont feletti idők, hideg lakásban nem lehet egy újszülött sem nappal sem éjjel... A védőnőnk valószínű azonnal hívja a gyámügyet, persze jogosan, és ezt nem akarom...

Gyesen vagyok a naggyal, tehát havi 40a bevételem, a páromnak az isten pénze sem lenne elég(elbagózza, elnassolja) alig ad valamit haza, persze, nem rohan kölcsönért, meg félre tenni sem akar... De így akár a gyerekeinket is elvehetik. Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy mit csinálhatnék.


2010. nov. 24. 13:16
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Igen, tegnap volt próbafűtés, mert nem volt szükség a fűtésre, de mínuszokat mondanak... Csak a nagy hidegekben kell a fűtés.


Kölcsön kérni kazánt vagy beszerezni esély sincs, plusz nem tudom hogy bekötni a kéménybe, nem értek hozzá...

Eddig azt hittem a párom befizet a megtakarítási számlánkra... kiderült van rajta a nyitáskor befizetett 5000ftől egy kevés azóta egy vasat nem sok annyit nem tett be, a fizetéséből 20000ftt ad haza havonta, mindent az én pici pénzemből fizetünk(rezsi, gyerekek), 4én kapom a pénzt reggel, este már egy vasam sincs, de minden ki van fizetve, bevásárolva... Most láttam a kivonatot. Csupasz a valagunk kb, és vagy 12*90000ft megtakarításnak kéne lennie alhangon...


A részemről senki sincs, sehová sem tudok menni a gyerekekkel, se egy napra nemhogy a fűtésszezon végéig:(

Hitelt én már nem tudok fizetni, a férjem meg a jelenlegi pü helyzetünk mutatja....

2010. nov. 24. 14:21
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Válás, eddig 20 ezret adott annyit gyerektartásként is kapsz, plusz nem kell eltartanod még őt is.
2010. nov. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom ismered a párodat. A te hibád is, hogy eddig nem figyelted a számlán lévő pénzeteket.

Mit szeretnél, miért tetted fel itt a kérdésedet?

2010. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Őszintém mondom, nagy varázsló vagy, ha havi 60eFt-ból a teljes háztartást ki tudod fizetni.

Vegyél olajradiátort, hősugárzót. Ugyan a gatyádat ki fogod a villanyszámlára fizetni, de legalább meleg lesz.

A kedves párod meg tartson önvizsgálatot, mi fontosabb neki a gyerekei vagy a bagó? Szerezzen valahonnan pénzt (a legjobb megoldás egyébként a fizetéselőleg, ez kamatmentes, fél évre lehet kapni, annyit, hogy fél év alatt max. a fizetése 33%-áig lehet levonni), csináltassátok meg azonnal a fűtést.

2010. nov. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Anyaotthon?
2010. nov. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

A tengert is ő sózta el, nem?

Nem minden háztartásban a nő a pénzügyminiszter, nálunk ugyan én vagyok, de kb. fél évente egyszer nézem meg a bankszámlakivonatot (megjegyzem, nem is küldenek, csak ebankon keresztül lehet letölteni).

2010. nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
72%
Az egyik válaszolónak üzenem,hogy lehet létezni 60ezerből,még kevesebből is. Persze ebbe a keretbe nem férnek bele a fiserprájsz játékok,meg a gyorskajáldák,de mi is rendezve vagyunk számlával, kajával, tisztálkodással, pelenkával.
2010. nov. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
73%
Még odapasszitom,hogy azért 60 az a 60,mert lakáshitelünk 50ezer. De inkább élünk külön mint anyóséknál. Na azt soha,inkább a halál.
2010. nov. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon sajnállak.Én nem itélkezek.Ha megtehetném nagyon szivesen segítenék, de én is gyesen vagyok a kisfiammal,bár az én párom is szereti magára költeni a pénzt,de nekünk mindenünk meg van mellette.

Sokan mondják hogy dobd ki a párod,de mint tudjuk nem minden ilyen egyszerű.Úgy csinál itt mindenki mintha tökéletes kapcsolatban élne.Remélem megoldódik a helyzeted.Hol laktok?

2010. nov. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Valamit ki kell találnod, mert sem a nagy gyereked, sem az újszülötted nem lehet hideg lakásban.

Ideiglenesen akár egy hősugárzó is megteszi, ha egy szobába összezsúfolódtok, de a villanyszámlától a hajad ki fogod tépni.

Mindenképp a kazánt kellene megcsinálni, hisz hosszútávra gondolkozva ez az ésszerű, elvégre meleg a későbbiekben is kellesz.

Valakitől próbálj kölcsön kérni, és igenis húzza be fülét-farkát az Urad, ha ilyen ember, hogy minden más fontosabb ennél. Ezt meg kell oldani, elvégre jön a hideg.

2010. nov. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!