Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek örökbe fogja...

Szerintetek örökbe fogja valaki fogadni a 9 hónapos Jancsikát, akit nem visznek haza a kórházból?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 10:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
nem hallottam a hírt . miről van szó?
2010. nov. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan fogadnák örökbe, de nem lehet mert az anyja nem mondott le róla és nem is fog. Ha jól hallottam akkor a nagymama lesz a gyámja majd. De szerintem akkor sem lehet örökbe adni.
2010. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ki az a Jancsika?
2010. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
2010. nov. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú :(


Mondjuk kicsit mást mondanak a tévében és írnak a neten. Valamelyik oldalon azt írták, hogy még nem adhatják örökben, mert az édesanyja (???????) nem mond le róla.... De biztos vannak, akik szívesen fogadnák, olyan édes kis pofa :)

Szóval nem is értem, hogy ha az anyagi körülményekre meg a betegségére hivatkoznak (hogy ezért nem viszik haza), akkor miért nem mondanak le róla? Persze az sem lehet könnyű, de akkor meg azt nem értem, hogy miért nem látogatják? Szerintem engem elvontatni nem tudnának a beteg gyermekem kórházi ágya mellől.

Ítélkezni nem akarok, nem az én tisztem....de mégis..... szerintem az ilyen nő nem nevezheti magát anyának (több gyermeke is van)


:(

2010. nov. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól van ez így... Miért nem lehet, hogy a cselekedetével lemond a gyerekről? Hány család venné magához?!

De gondolom a családi pótlékot felveszik utána is. Vérlázító!

2010. nov. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónál a pont.

És persze természetes számukra az is, hogy a korház/állam ellátja a gyerekét amíg ők rá se hederítenek. Én kifizettetném velük a korházi ellátást is, persze nem a baba betegápolásából adódót, hanem ami ilyenkor szükséges egy kisbabának, tápszer, pelenka egyebek, mert ugye erre nekik kéne megteremteni a pénzt.

2010. nov. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%

jaj Istenem szegény gyermek.... Nem is tud igazán kötődni senkihez sem, ert mindig van valaki új mellette...

nekünk van 2 kisfiunk... a sorokat olvasva majdnem sírtam. szegény. Az anyjára nem találok szavakat.... Istenem , mártól elragadja a vörösiszap...más meg magától dobja el. Ha van neki több gyereke, akkor miért nem kell neki Jancsika??? mert beteg volt? már meggyógyult. NA majd megbünteti a Jó Isten.... REMÉLEM.

2010. nov. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom felfogni, hogy csinalhat ilyet egy ember. Egy Anya. Tobb gyermeke van, az anyasag erzesenek mar ki kellett volna benne alakulnia.

Nekem is tobb gyermekem van, a legkisebb epp most lesz 9 honapos, mint ez a baba. El nem tudom kepzelni, hogy azota tolem tavol lenne, egy korhazban, ismeretlenekre bizva, amiota megszuletett. Nem tudom, hogy minek kellene tortennie ahhoz, hogy ne latogassam, ne akarjam minel hamarabb hazahozni.

Foleg, ha arra gondolok, hogy sokszor meg nekem is ossze kell szedni minden turelmemet ahhoz, hogy a sokadik atalvatlan ejszaka utan huszadszor is felebredjek hozza, amikor fogzik mondjuk es ringassam a feneket hajnalig.

En csak arra tudnek gondolni, hogy mas, aki nem az anyja, hajlando-e ennyi aldozatot hozni, vagy inkabb becsukja az ajtot es hagyja sirni.

Meg sorolhatnam.

A lenyeg, hogy nem ertem, hogy miert akar direkt rosszat a gyermekenek, mert ez kicsit ugy tunik.

Jot nem tud neki adni, ugy erzi, inkabb ott hagyta. Rendben. De akkor mondjon le rola es hagyja, hogy valahol otthona lehessen, hogy valakit anyjanak, apjanak, csaladjanak tekinthessen!

Ne fossza meg tole ezt lustasagbol (esetleg annyira buta, hogy fel sem fogja, hogy utana kellene menni picit a dolgoknak), a penzt miatt (ha tenyleg a csaladi potlek, vagy a gyes miatt akarja a neven tartani a gyereket), vagy csak siman onzosegbol (ha abban bizik, hogy egyszer, egy honap, vagy egy ev mulva valami tortenik es haza tudja vinni a kisfiut, mert ha nem torte a kapcsolattartason magat eddig, akkor csoda lenne, ha hirtelen ekkorat valtozna a hozzaallasa).

Tenyleg nem ertem...


Biztos vagyok abban, hogy sokan szivesen magukhoz vennek.

Talan meg en is. Gyanitom, hogy hulyenek nezne mindenki, de nalunk is elferne, szeretet is lenne boven, pedig sajat gyermeket is szeretnenk meg.

2010. nov. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy igen... a cikket nem olvastam, de a TV-ben láttam az esetet. Magyarországon szerintem alapvető bajok vannak az örökbefogadással kapcsolatban. Rengetegen várnak gyermekre, és akár beteg gyermekeket is örökbe fogadnának, de amíg az a szemlélet van, hogy a "vér"szerinti családba hamarabb visszahelyezik, még akár egy ilyen nőnek is, nem lesz változás, ezzel szemben az örökbefogadóknak olyan sokszor felháborító követelményeknek kell megfelelni, hogy ezek miatt nem tudják örökbe fogadni a gyerekeket. Pedig lenne bőven szeretet, gondoskodás, pénz stb. Jah és az sem utolsó szempont, hogy amíg az "anyának" nevezett szörny le nem mond hivatalosan a gyerekről addig nem adható örökbe. pfff
2010. nov. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!