Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek problémája van a...

Akinek problémája van a védőnőjével, annak konkrétan mi lenne az?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 21:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egy tündér a védőnőm.A lelkemet is sokszor ő ápolta amikor depis voltam.Szeretek vele találkozni,mindig jó dolgokat mond és utána mindig sokkal jobban érzem magam.
2010. nov. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
80%

Én is kifogtam egy fiatal, gyerek nélküli védőnőt. Akármit kérdezek, nem tud válaszolni, csak a könyvben olvasottakat ismételgeti. Kisfiaim sokáig nem akartak rágni, erre ő: pedig már illene darabosat enniük, hiába mondtam hogy öklendeznek tőle. Nem tudta, hogy vezessem be nekik a glutént. Vettem Milupa 7 gabonás pelyhet, és azt kevertem az ételükbe, mikor legközelebb jött, megkérdezte hogy sikerült-e. Mikor elmondtam, örült neki, mert akkor ezt a módszert fogja javasolni más anyukáknak is. Most akkor ki tanít kit?

A legjobb az, amikor azt válaszolja, hogy beszéljem meg doktornővel, ő biztosan tudja. Szerencsére már csak 2 havonta jön, de akkor is egy hetes intervallumot ad meg az érkezésére, délelőtt a főzés közepén esik be, érdemben nem tud a témához hozzászólni.

De a legfelháborítóbb nőszemély a barátnőm védőnője, akivel véletlenül összefutottunk, és félvállról odavetette, hogy az egyik kisfiam amúgy meg kancsal. Mikor barátnőm visszamondta, felment bennem a pumpa, hogy nyissa már ki a szemét, mert nem hiszem hogy a szemész főorvosnőtől okosabb, és minek túráztatni ostoba dolgokkal a másik idegrendszerét?!

Az ilyenek nem is védőnők, hanem "támadónők" :) Tisztelet a kivételnek

2010. nov. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nálatok lehet választani a védőnőt? Nálunk kirendelik és kész. (Csak olvastam valaki írásában följebb)
2010. nov. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én utálom a védőnőnket, mindig kiakaszt valamivel. Első babámat várok, sok kérdésem lenne, de ő azt se tudja kiszámolni, hogy hány hetes vagyok, mindig én mondom meg neki. Mindenkit délre rendel be és ott ülünk a váróban huszan. 45 kilóval kezdtem a terhességet, 32 hetesen 50 kiló voltam erre azt mondta, hogy vigyázzak, mert a túlsúlyos kismamáknak túlsúlyos gyerekük születik. Vicces. 158cm magasan 50 kilósan ha nem lennék állapotos, akkor se számítanék túlsúlyosnak. Ilyenmekkel fáraszt mindenkit. Nem fiatal már, de szerintem nincs gyereke. Én a kérdéseimmel a nőgyógyászomat fárasztom, aki nő és mindig segít és tanácsokat ad (ez lenne a védőnő feladata).

2010. nov. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is szerencsére elégedett vagyok vele.Idősebb hölgy,de mindig segít,bármikor hívhatom:) Gyereke lehet hogy nincs,de ki tudja:D:D Mesél mindig,s tanácsban is jókst ad. Multkor mondjuk elhagyta a centijét,meg a telefonját az elöző helyen,de rácsörögtünk...

Mondjuk sokszor véletlen állit be,meg mindig büntudata van hogy ugye nem ő keltette fel Picurt:D

2010. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A mi védőnőnk rendes,segítőkész és viszonylag rugalmas tanácsokat ad,DE nincs gyereke (ő kb.50 éves),és az érzelmi részét nem érzi át...pl.miért alszik velünk a gyerek,hagy sírjon csak...stb. ...de mióta anya vagyok,tudom,hogy ezeket az érzelmeket,érzéseket,csak egy másik anya értheti meg igazán.
2010. nov. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Érdekes dolgokat írtok. Fura mert a mi védőnőnk volt anyósomék védőnője is, ami azt jelenti, hogy akkor erősen pályája elején álló fiatal, gyermektelen volt. És ahogy említettem anyósom is tökéletesen elégedett volt a felkészültségével/szakmai tudásával, úgy hogy anyósom ápolónő volt -tehát egészségügyis- és még ráadásul extra parázós elsőgyerekes. Most is mindent felfúj, amikor a gyerekei kicsik voltak akkor is. Szóval még neki is megfelelt :) -ami ugye a tények tükrében óriási nagy szó :)- szóval szerintem attól, mert valaki fiatal, vagy nincs gyereke azért még lehet jó védőnő. Mert ezzel az erővel egy gyerektelen nem lehet jó pedagósus sem, hiszen igazán honnan tudná hogy kell egy gyereket nevelni. -ami ugye feladata kéne hogy legyen, csak ezt a szülők gyakran kikérik maguknak manapság-. Na mind1, nem vitatkozni szerettem volna, csak konklúziót vonni :) és talán az lenne, hogy valaki vagy jó védőnő vagy nem. És tök mind1 hogy hány éves, hány gyereke van. Bár a fiatal esetén még talán van remény :)

Köszi mindenkinek aki válaszolt, de ha van még akkor szívesen várok más véleményeket is :)

2010. nov. 16. 13:54
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs gondom,szóval bocs,hogy válaszolok.Segítőkész,de nem tolakodó.Jókat mondd,de nem okoskodik.Hétvégén,este is elérhető(igaz,én nem hívom,csak ha sos kell valami sms-t írok).2 gyerekem van,de van,hogy én sem vagyok tisztában valamivel,Ő mégis tud nekem segíteni.Soha nem kellett várnom nála,és a mai napig házhoz jön(pedig a "kicsi" már 2.5 éves,én pedig nem rendelem házhoz őt).A babaúszáson is ő az oktató-elvégezte a sulit-,korrekt,édes aranyos.Gyereke ugyan még nincs(33 éves),de nagyon normális nőci.Remélem addig nem is szül,amíg nálunk nem jön a 3. baba...jó,ez vicc volt,de semmi pénzért nem adnánk őt!
2010. nov. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!