Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Már szinte élni sincs kedvem,...

Már szinte élni sincs kedvem, van bárkinek hasonló problémája? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
28 hetes kismama vagyok és hihetetlen pénzügyi gondjaim vannak. Van személyi hitelen az OTP-nél, a K&H-nál, amiket a megmagasodott törlesztő részlet miatt nem tudok fizetni, itt van az albérlet a nyakamon, és a kisbaba, aki nemsokára megszületik. Kerestem már rengetegszer otthoni munkát, de nem találtam semmit, pedig nagyon-nagyon szükségem lenne a pénzre. Nyelvet nem beszélek, a weboldalakhoz nem nagyon értek, tehát nem tudom mit kellene csinálnom, mert tényleg hihetetlenül el vagyok adósodva, állandóan sírógörcsöm van ezek miatt, ami a babának sem tesz jót. Tudnátok valami kilátást ajánlani ebből a helyzetből??
2010. márc. 25. 09:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Párod? Szüleid?

Probáld meg a két hitelt egy hitelre változtatni. Menj be a bankba és kérdezd meg,hogyan lehetséges.

2010. márc. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

SZia


Segítséget nem igazán tudok neked nyujtani, de tudd hogy nem vagy egyedül.

Mi is így állunk gyed-en vagyok férjem szeptember óta munkanélküli és 27 hetes terhes vagyok a kisfiam 15 hónapos.

Nekünk is nagyon sok a hitelünk a lakástörlesztő 77ezerre ugrott fel, itt a kocsi ami hitelből van, vissza vinni nem tudjuk mert a fennmaradó részt ki kell ffizetni ami legalább 1,5millió, van személyikölcsön is és hitelkártya is nem is 1...

Szóval abszolult megértelek.

egy csomó számlával el vagyunk maradva, segítségünk sajna nem sok van.

nagyon várom már hogy vége legyen ennek a helyzetnek.

és hidd el nagyon sokan vannak még így, sőt rosszabban.

ha van kedved kibeszélni a gondjaidat szívesen meghallgatlak.

2010. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

nem egyszerű szerintem most senkinek. Nekünk is van szem. hitelünk, meg autó törlesztésünk. De valahogy megoldjuk mindig, mondjuk nekem a párom nem keres rosszul, és a gyed-em sem olyan kevés, mint az első gyerekkel volt.

A párod dolgozik? róla nem írtál semmit.

Otthoni munkát nagyon-nagyon nehéz találni, ha egyáltalán lehet. Az meg, hogy menjél dolgozni, az még iszonyú messze van, hiszem még meg sem született a babád.

Próbálj mindenen spórolni. A babának vásároljatok turiban, teszveszen, vaterán. A főzni valót tervezd meg előre, és amikor elmentek vásárolni, csakis azt vegyétek, és mondjuk tescoban, piacon. (én szeretek a piacon vásárolni, olcsóbb szerintem)

Szülői segítség?

Más most nem nagyon jut eszembe. De ne túl sokat idegeskedj, mert az nem tesz jót a babának. Ha meg kint lesz, akkor se, mert nem lesz tejcsi neki.

Fel a fejjel!!!

2 gyerekes anyuka

2010. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mi van a pároddal? Ő sem dolgozik? Ha ennyire rossz a helyzeted,tele vgy hitelekkel,miért vállaltad a babát?

Nem hiszem,hogy bárki is tudna neked ebben a munkanélküliségben hasznosat mondani.Sajnállak.

2010. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

De igen, a párom dolgozik, minimálbér a jövedelme, de kettőnk pénzéből fizetjük az albérletet, és néha-néha valamilyen hitelt, amit tudunk, vagy legalábbis belefizetünk valamennyit.

Szüleinkre sajnos nem számíthatunk, a párom szülei nagyon szegények, az enyémek nem annyira, de nem segítenek, azt mondták, hogy ha már tudtunk hitelt felvenni, akkor őket nem érdekli lábaljunk ki belőle valahogy. Már megbántam, hogy vettünk fel kölcsönt, de már ezen hiába rágom magam, már mindegy. Idegeskedni nem szeretnék rajta, de rengetegszer felébredek esténként, mert azt álmodom, hogy börtönbe visznek, vagy jönnek a behajtók, vagy valami lesz, és egyszerűen nem tudok másra gondolni...

2010. márc. 25. 10:05
 6/18 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem előbb leírni, hogy a babának a teszvesz-en vásárolunk majdnem mindent, új holmikat is ki lehet fogni olcsón, tehát ez elég jó.

A bankban kérdeztem már az adósságrendező hitelt, vagy valamilyen megoldást, de nem tudnak ajánlani semmit, mert párom nincs bejelentve, tehát az ő nevére nem lehet semmit felvenni, és nincs is nagyon más lehetősége másik munka után nézni, én pedig BAR listás vagyok, és lakásunk sincs, amire esetleg felvehetnénk valamit, mert az előbb leírtam már, hogy albérletben vagyunk.

Arról hogy miért vállaltam gyermeket, annyit tudok mondani, hogy egyszerűen még az elején, amikor el lehetett volna vetetni, nem tudtam megtenni, egyszerűen nem tudtam megölni a gyerekemet...

2010. márc. 25. 10:11
 7/18 anonim ***** válasza:
én becsüllek érte, hogy nem vetetted el a babádat. Remélem, hogy ez az összetartozás kettőtök között még erősebb lesz, ha megszületik, és ha ránézel a babára, az ad majd erőt a küzdelemhez. Nagyon következetesen és okosan, meg kitartóan kell spórolnotok, ha nincs más lehetőség. Amint feleslegessé válik valamilyen babaholmi, add el te is börzén, vagy a használtcikk boltban. Ja, és tényleg ügyelj, hogy legyen tejed majd, mert azzal tényleg nagyon tudsz spórolni amellett, hogy egészséges is a babának. Ez is nehéz kérdés, mert idő kell majd, mire beindul, én is sokszor már majdnem feladtam. Sokat inni, enni, pihenni.
2010. márc. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nos,elkövetettek egy hibát,de helyre lehet hozni.

Nekem is ennyi idős terhesen a második gyerekkel volt hasonló,de nekem engedélyezték az adósságrendező hitelt,de már megbántam,mert magaskamatozású.

Szüleid nem mennének bele,h az ő ingatlanjukat megterhelve vegyetek fel egy jóval kedvezőbb hitelt?

Eladható ingóság?

halasztott fizetés ?

2010. márc. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Már erre is gondoltunk, de a szüleim semmi ilyesmibe nem mennek bele, nekünk pedig szinte semmink sincs, párom nevén sincs semmi és az enyémen sem, örökölni nem hiszem hogy fogunk bárhonnan, legfeljebb még nagyon sokára a szüleimtől, de addig is ezek a személyi hitelek (most a tartozásom kb 1 millió ft) rengeteget kamatoznak, és szerintem nem kell neki 1-2 év, és már 10 milliós nagyságrendű adósság lesz belőle, mert kamatos kamat megy már most is rá....
2010. márc. 25. 11:40
 10/18 anonim ***** válasza:
Nincs más lehetőség, mint albérletben lakni? Mennyit fizettek havonta? Bocs a kérdésért. Nem mehetnétek a Párod szüleihez esetleg egy fél évre?
2010. márc. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!