Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Már szinte élni sincs kedvem,...

Már szinte élni sincs kedvem, van bárkinek hasonló problémája? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
28 hetes kismama vagyok és hihetetlen pénzügyi gondjaim vannak. Van személyi hitelen az OTP-nél, a K&H-nál, amiket a megmagasodott törlesztő részlet miatt nem tudok fizetni, itt van az albérlet a nyakamon, és a kisbaba, aki nemsokára megszületik. Kerestem már rengetegszer otthoni munkát, de nem találtam semmit, pedig nagyon-nagyon szükségem lenne a pénzre. Nyelvet nem beszélek, a weboldalakhoz nem nagyon értek, tehát nem tudom mit kellene csinálnom, mert tényleg hihetetlenül el vagyok adósodva, állandóan sírógörcsöm van ezek miatt, ami a babának sem tesz jót. Tudnátok valami kilátást ajánlani ebből a helyzetből??
2010. márc. 25. 09:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én nagyon becsüllek,amiért nem vetetted el a babádat(nekem 2 gyerekem van),de arra gondoltatok,hogy ha ilyen kilátástalan a helyzetetek,miből fogjátok felnevelni?Mert ha senkihez nem tudtok menni,és az albérletet se tudjátok fizetni,a baba nem lakhat az utcán...

Már kérdezték fentebb:nem tudnátok a párod szüleihez költözni?Legalább fizetni tudnátok a hiteleket,és valami pénzt a szülőknek is adnátok az ott lakásotokért(ha jól olvastam jól is jönne nekik,mivel azt írtad szegények)

2010. márc. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Az albérletünk: 23000 Ft + 25-30000 a rezsi, kb. 50000 Ft havonta.

A páromék 1,5 szobás lakásban laknak 3-an (anyósom + apósom + a párom húga), tehát oda mi még 3-an nem mehetünk, mert akkor már 6-an vagyunk a 1,5 szobás lakásban.

Nálunk meg 2 szobás lakás van, anyum meg pótapám lakik ott 2-en, ott éppen elférnénk, de fizetni kell a rezsi felét, meg albérletet, tehát majdnem ugyanannyira jönnénk ki ha hazamennénk, mintha maradunk a mostani lakásunkban, aranyosak anyukámék, igaz? :((

2010. márc. 25. 13:09
 13/18 anonim ***** válasza:

ha megszületik a pici egyszerikén kapni fogtok 60 valányezer ft-ot,iutána tgyásod is a fizudnak elelő lesz,és hozzájön a családipótlék. persze ez minimális összeg és a sz@rból nem fogtok titeket kihozni

esetleg önkormányzati segély? vagy gyermeksegitő intézménybe is tudnak segítséget adni

2010. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nincs jövedelmetek, akkor talán az önkormányzatnál tudnak adni valamilyen jogcímen segélyt. A babára pláne. Végülis etetni, ruháztatni is kell majd...

Azért a szüleid elég csúnyán viselkednek. Abban igazuk van, hogy felelőtlenek voltatok a hitelekkel, de ha már így alakult, akkor ölbe tett kézzel végignézik, ahogy tönkre mentek évekre előre?

Párod nem tudna másodállást vállalni?

Nem tudom, a nagyszülők dolgoznak-e, de az is megoldás lehet, hogy miután lejár a szülési, Te visszamész dolgozni, és a nagyik vigyáznak a babára. Ha elmúlik éves a baba, akkor kaphatod a gyest is a munka mellett. (1 éves kora alatt nem)

2010. márc. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Önkormányzatnál egyszeri segélyről érdeklődtem, nem tudom, hogy van-e más fajta, biztosan van, de egyszeri segélyt nem kaphatunk, mert ahol én lakom, vagyis ahol az állandó bejelentett lakcímem van, anyuméknál, és az ő jövedelmük is beszámít az egyszeri segélybe, mert így összesen kb 250-300.000 Ft van havonta, és arra nem adnak segélyt, mert sok a jövedelem, hiába mondtam, hogy semmi közöm nincs az ő jövedelmükhöz, együtt van a lakcímünk, és beszámítják.

Ahol pedig most lakunk a párommal albérletben, egy másik városban, oda meg csak ideiglenes lakcímkártyám van, mert az albérletbe nem lehet állandó lakcímet kérni, és mivel ideiglenes, ebben a városban pedig azért nem kaphatunk segélyt. Szóval meg vagyunk áldva ezzel a segély dologgal.

Nem nagyon tudom elmenni dolgozni 1 éves kora után, mert akire rábízhatnám a babát anyósomra vagy anyumra, ők is gyárban dolgoznak, 3 műszakban, tehát nem tudják elvállalni, esetleg hétvégén, de azzal meg nem nagyon érek semmit, mert akkor a páromra is rábízhatnám hétvégére. Én is gyárba mennék vissza dolgozni, mert már 4 éve dolgozom ott, ugyanúgy 3 műszak, mint a "nagyiknak". Szóval érdekes lesz ez a baba elhelyezés is....

2010. márc. 25. 20:46
 16/18 anonim ***** válasza:

12:56-os vagyok.


Szerintem ha csak ott, az albérletben tudtok maradni, akkor más lehetőség nincs, mint a hiteleket átütemezni valahogy. Biztosan nagyon-nagyon nehéz lehet, mi sem állunk nagyon fényesen, de szerencsére a számlákkal nincs elmaradás. Nekünk is vannak hiteleink, és apa sem keresi agyon magát:(

Kívánom, hogy megoldódjon a problémátok, és gondtalan, vidám babavárást kívánok, tudom, nem könnyű...

Lehet, hogy idővel kicsit több pénzetek lesz, szerintem próbálj erre gondolni.

2010. márc. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszodat olvasva,talán nem is annyira reménytelen.Ezek szerint Te is dolgozol.Sztem menj be a bankba,a körülményekre hivatkozva próbálj meg fizetési átütemezést,kérni.Ha dolgozol,TGYÁS-r is jogosult leszel,ami nem olyan kevés.Azt a baba 6 hónapos koráig kapod(vagyis 5,mert gondolom a szülés előtt 1 hónappal már igénybe veszed.És tudom,hogy EGYÁLTALÁN NEM JÓ MEGOLDÁS,de-ha jól olvastam városban laktok-beadhatod bölcsődébe.Vagy megvárhatod amíg 1 éves lesz,elmész GYES-re,és akkor mész vissza dolgozni(az havi 26000 ft plusz pénzt jelent,mert mint tudod,a GYES mellett teljes állásban is lehet dolgozni).Tudom,nem a legideálisabb megoldás,de így talán a hiteleiteket is fizethetitek,és szép lassan megoldódnak a gondok!
2010. márc. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok:a kérdező kommentjére gondoltam!
2010. márc. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!