Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kapuzárási pánik lenne? Vagy...

Kapuzárási pánik lenne? Vagy valós vágy, ami egyszer majd elmúlik?

Figyelt kérdés
Férjem 41, én 39 éves. Van egy 8 éves gyerekünk. Egy gyerekre rendezkedtünk be, egész életemben azt hangoztattam, nekem egy gyerekem lesz. És most, hogy lassan már ugye nincs is opció, elkezdtem vágyni még egyre. Tiszta hülye vagyok, nem is értem magam. Csak arra gondolok, hogy én mégis 2 gyerekes anyuka akarok lenni, és ez hiányzik az életemből. Az első pár hónapban azt hittem, ez csak hirtelen fellángolás és elmúlik ha lógikusan átgondolom. De sajnos nem. Férjem 2 gyerekre vágyott úgy igazán, de megállapodtunk korábban, hogy egy lesz. Mindketten tudjuk, azért egy gyerekkel egyszerűbb az élet ebben a mai világban. Érintőlegesen emlegettük nemrég, milyen jó lett volna neki tesó, de ezt is úgy múlt időben. Szóval egy kicsit most így össze vagyok zavarodva, jól esne pár válasz, csak úgy szimplán vélemény.
ma 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok mindenkinél elöjön hasonló, részben a korotok miatt is, meg részben nosztalgia, a meglévö gyerek már nagy, és a "kisbabák olyan aranyosak" jön elö az emberekben ilyenkor. (Meg nálam még az is bejátszott, hogy pont ilyenkor sok ismerösnek lett picije)
ma 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Ezt nektek kell tudni, hogy be meritek/akarjátok-e vállalni a másodikat vagy sem. Ha nem juttok dűlőre, akkor esetleg pszichológushoz is elmehettek, hogy kiderüljön mi van ennek a hátterében, hogy így bekattant a második gyerek ötlete.
ma 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Férjeddel beszéltél erről hogy így érzel? Ezt csak ti tudhatjátok hogy melyik a számotokra megfelelő út. Szerintem a korotok még nem vészes, körülöttem rengetegen vállalnak hasonló sőt idősebb korban is gyereket. Mások véleményével nem kell foglalkozni.
ma 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem beszéltem vele róla. Ő az első gyereket is sokáig halogatta a félelmek miatt: mi lesz, hogy lesz, hogy alakul az életünk, mindent biztosítani tudunk-e majd számára. Szóval azért hatalmas dilemma volt. Most pedig kicsit nekem olyan "mi már túl vagyunk rajta" érzésem van. Hisz mit gondolnának mások... Együtt vagyunk 16 éve, a gyerekünk már iskolás, itt vagyunk 40 évesek. Biztosan mindenki azt gondolná, hogy becsúszott. Lehet hülye vagyok, de így érzem.
ma 12:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy más mit gondol huszadrangú.

Ha szeretnétek újra babázni, akkor mások véleménye miatt nem fogtok mert azt gondolják majd biztos becsúszott? Házasságban éltek van már egy gyereketek. Ez nem becsúszás.


Nem ti lesztek az elsők, ahol nagyobb a korkülönbség.

ma 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit ilyen helyzetben be tud csapni az agy. Az ember a szépre emlékszik, meg dolgoznak az ösztönök is. Ez a vágy olyan ködös, rózsaszín tud lenni, nehéz reálisan gondolkodni. Nem véletlen jut minden napra egy ilyen kérdés. Mégis szerintem ilyenkor kell az észre hallgatni, mert a realitás az, hogy mindhármótok +1 élete fenekestől fordulna fel. Nem biztos, hogy baj, de nagyon alaposan át kell gondolni, mi változna, és azt elbírjátok-e, akarjátok-e. Nem sorolom, tudod mivel jár egy gyerek.
ma 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam is van ilyen,igaz, még "csak" 36 vagyok. Az én lányom két és fél éves,még bőven a nehéz része van,egyelőre kicsit se könnyebb,csak máshogy nehéz mint az újszülött korban. Igaza van a hatosnak,ennek reális döntésnek,nem érzelmekre alapozottnak kell lennie. Jobb napjaimon engem is előnyének a hormonok,hogy de jó lenne még egy,aztan pár óra múlva meg mikor a 1746579 hiszti jön aznap be akarok jelentkezni elköttetni magam.

A pszichológus se rossz ötlet. A lényeg,hogy nem szabad az érzelmekre hallgatni,szerintem. Az érzelem szükséges,de messze nem elégséges feltétel.

A másik meg hogy legalábbis én,érzem a kort,tíz éve sokkal több energiám voltam,int most. Biztos közrejátszik,hogy baromi szar alvó a gyerekem,a mai napig nem volt átaludta éjszakám,de úgy érzem,közel a negyvenhez én meg egyszer nemcsak agyilag,de testileg se bírnám ujracsinalni

ma 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem első 36 évesen lett,tökre letojtam ki mit gondol. Beszéld meg a férjeddel ez talán tisztázza benned is a dolgokat.
ma 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!