Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok családb...

Miért van az, hogy sok családban csak fiúk vagy lányok születnek?

Figyelt kérdés

A mi családunkban, főleg anyai oldalról, szinte csak lányok vannak. Én egyke vagyok, de anyukámnak és nagymamámnak is csak lánytestvérei vannak.

A férjem családja pont fordítva, náluk generációk óta szinte csak fiúk születtek.

Nekünk egy kisfiunk van, ő valószínű egyke marad, de férjem bátyjáéknál is csak fiúk születtek.

Mi lehet ennek az oka? Van rá valami tudományos magyarázat?



tegnap 13:22
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Minden alkalommal pont ugyanannyi esély van fiúra meg lányra. Képzelj el egy nagy kosár zoknit, amiben csak fekete és csak fehér zoknik vannak. Hányat kell húznod, hogy mindenképp legyen két egyforma színűd? Legfeljebb hármat. Elég kevés szerintem az a szitu, amikor valami genetikai oka van a csupa azonos neműnek, például, hogy x nő szervezete kilöki az egyik nemű magzatokat. Ha van is ilyen, akkor sem hinném, hogy egy család összes létező nő tagjára igaz lenne.
tegnap 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Lehet hogy valamilyen genetikai hajlam is közrejátszik benne. Csak egy feltételezés, nem kell lepontozni.
tegnap 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Ha egy családban 2 gyerek van, 50% az esélye, hogy azonos neműek. 3 gyerek esetén is még 25%. Vagyis valójában több, mert előfordulhat hogy genetikai probléma miatt a párnak csak a lány vagy csak a fiú magzati életképesek, de ez már nem sokat tesz hozzá, enélkül is meglepően nagy az arány.
tegnap 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Passz, de elgondolkodtató kérdés amúgy.


Ismertem én is olyan családot, ahol 5 fiú született. Hatodjára összejött egy kislány.


Nekem 3 lányom van, mi úgy gondoltuk, itt megállunk.

Hát, nem így lett, decemberre várjuk a fiút 😁

tegnap 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És a 4-es válasz tökéletes példája annak, hogy tényleg csak a véletlenen múlik.
tegnap 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát nálunk is pont így volt.

Nekem csak lány testvéreim vannak, előző házasságomból nekem is csak lányaim vannak. Aztán összejöttem a párommal, neki 3 fiú testvére van és végre nekünk is kisfiunk született.

Nem hiszem hogy csak véletlen.

tegnap 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk meg teljesen össze-vissza van. Apukám részéről nagypapámék ketten voltak fiúk testvérek, aztán nekik is 2-2 fiú született, eddig még meg is állna az elmélet, de utána a 4 fiú közül egynek nem lett egyáltalán gyereke, egynek 2 fiú, egynek 2 lány, egynek pedig egy fiú és egy lány. :D Nagymamámnak egy fiú testvére volt.

Másik oldalon nagyszülők sokan voltak testvérek, vegyesen fiúk, lányok, anyukámnak egy fiú testvére van.

Nekem eddig egy fiam van, a húgomnak meg egy lánya.


Férjem családjában anyukájáék ketten voltak lányok testvérek, mindkettőjük egy fia van, apukájának egy lány testvére van, akinek 2 lánya és egy fia van. Itt sincs semmi nemek szerinti halmozódás.

tegnap 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aposom csaladja ugy nez ki, hogy 11 fiu es 3 lany az arany. A 3 lany az aposom noveret, ferjem unokatestveret es a lanyunkat jelenti. A 11 fiu pedig aposom, a ket fia, a ket fianak osszesen 4 fia, aposom batyja, az o egyik fia, illetve a ferjem nagynenjenek ket fia.

Anyosomnak meg huga van, ok ketten vannak lanyok, anyosom huganak harom lanya van, az egyiknek fia es lanya is, a masiknak csak lanya.


Nalunk vegyesen. Apai nagymamamek negyen voltak lanytestverek. Apamnak batyja volt, neki ket fia, abbol az egyikuknek fia es lanya is. Apam egyik unokatestverenek ket fia. Apam rengeteg unokatestverei kozul voltak vegyes parok, voltak fiu-fiu es lany-lany parok is.

Anyameknal nagyjabol egyensulyban voltak a parositasok. Mamanak occse volt, papanak novere. Unokatestverek kozul sem volt valamelyik nem tobbsegben, aranyosan osztodtak el.

tegnap 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!