Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teljesen random (nem ismert)...

Teljesen random (nem ismert) emberek miért teszenek ki olyan képet, ahol kitakarják a gyerek arcát? Annyira értelmetlen.

Figyelt kérdés

Tudom a kérdés költői, és majd jön mindenféle válasz, hogy az ő döntése. És valóban az is. De most őszinten, mennyire idegesítő dolog már.

Akkor inkább ne tegyen ki semmit. Annyi ilyet látok. Elmennek fotózásra🤌 fizet érte csomó pénzt, hogy kirakhassa (meg nyilván magának is-de ha csak arról lenne szó ki sem rakná) és kirakja, hogy kis szivecskével letakarja a gyerek arcát. De ez miert jó?

Nem ismerősnél láttam. Tényleg random, pl instagrammon. És van mondjuk 200-5000 követője max. Ez miért? Flancolás hogy márpedig ő nem teszi ki a gyerekét, de azért lássa mindenki, hogy gyereke van?



Nekem is van kettő, egy 6 meg egy 1 éves. Kb van fent róluk összesen 5-6 kép. Semmi kompromitáló. A törnéteimet, kb ezer évente csak 15-20 ismerőssel osztom meg, amugy a többi képet is csak ismerősök láthatják. Nem mondom hogy ez a normális vagy mindenkinek igy kellene. De ha nem akarnám megmutatni, akkor inkább semmit se raknék ki. Ennek meg annyira 0 értelme. Es főleg azt nem értem, hogy ismeretlen (magat influencernek gondolo😃) egyéneknek ezt miert kell. Őszinten a kutyát nem érdekli a gyereke.

Közben pl a többi képe között (most annak akit pont láttam) simàn van olyan hogy a kislány (ugyan háttal) de egyszál törölközőben van. Vagy egyszál pelusban, arca kitakarva a gyerekmedencében. Ha a visszaéléstől fél, akkor ilyet megosztani nyilvánosan-szerintem-sokkal rosszabb mint egy bájos képet, amin látszik a gyerek arca.


Bocs, ha valakit nem érdekel az ilyen kérdés, alapból engem is hidegen hagy ki mit csinál..csak ezt annyira feleslegesnek és irritálónak talàlom..nem is ertem..


tegnap 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Egy véleményen vagyunk. 🙂‍↕️
tegnap 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom mindenképpen be akarja mutatni a körítést (drága profi fotózás, fasza háttér például utazás esetén, márkás ruha a gyereken vagy játék stb... ez az egész nem a gyerekről szól.
tegnap 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen képeknél a figyelem az eseményre vagy szituációra irányul nem a babára
tegnap 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
3: akkor tegyen ki az ilyen eseményekről olyan képet, amin nincs rajta a gyerek, gondolom azért van ilyen....
tegnap 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem is értem, minek kitenni.
tegnap 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert alapvetően egyetèrt azzal, hogy a gyerek arcàt ne tegyük ki kérdezés nélkül, mert nem illik, stb., de közben benne is ott van az érzés, hogy elismerésre vágyik másoktól, mert szép családja, gyereke van.
tegnap 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem azok a képek "borítanak ki" ahol a baba vagy a gyerek egy-egy testrésze látszódik.

Pl. elmennek nyaralni és kikerül egy kép ahol a gyerek lába a víz alatt van, de se egy hal, se korall vagy valami ami érdekes lenne. Csak egy víztorz gyerekláb.


Konkrétan ismerősöm rakott ki folyton ilyen képeket.

Síeltek, és lefényképezte ahogy a gyerek fülcimpája kikandikált a sapka alól :D

tegnap 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is van ilyen ismerősöm. A saját gyerekét dugdossa a világ elől, csak úgy oszt meg képet, hogy háttal van a gyerek vagy csak 1-2 testrésze látszik de azért az én gyerekemről szemrebbenés nélkül küldött tovább videót másoknak a megkérdezésem nélkül, ami tök véletlenül derült ki. Hozzáteszem meg sem kérdezte, hogy egyáltalán képet-videót csinálhat-e róla a szülinapi köszöntésén. Egyébként ő azzal indokolta, hogy nem mutatja meg a gyereket, mert sok a pedofil meg bárki visszaélhet a képekkel. Ebben is van azért igazság de ő is büszke a gyerekére meg az anyaságra és azért rak fel úgy képet, hogy semmi sem látszik. A másik véglet aki napi/heti szinten telepakolja a fb-ot szerencsétlen gyerekeivel. Alkalmanként 5-20 kép között pakol ki. Borzasztó.

Én ritkán osztok meg képet róluk, az is inkább sztoriba megy. De nem rejtegetem őket.

tegnap 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
96%

Túl sokat foglalkoztok másokkal, az a helyzet...

Én sokszor még az ismerőseim képeit is telibe fosom, nemhogy vadidegen emberekét...

tegnap 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!