Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban felelőtlenség lenne...

Valóban felelőtlenség lenne így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Én 26 éves vagyok, a párom 29. 8 éve vagyunk együtt, 7,5 éve pedig együtt is élünk.


Nagyon szeretnénk már babát vállalni, de egy “kedves” rokonunk, akivel bizalmi alapon megosztottuk a terveinket, azt mondta, felelőtlenek vagyunk, mert nincs saját ingatlanunk. Utóbbi igaz is, albérletben élünk.


Mindkettőnknek 2 diplomája van, stabil munkahellyel. A bevételünk havonta nettó 1 millió Forint. Én gyógypedagógus, illetve óvodapedagógus vagyok, így munkám mindig lesz, emiatt nem kell aggódnom.


A párom egyke, így ő majd örököl egy 3 szintes családi házat (természetesen nem azt várjuk, hogy ez mikor következik be). Lenne hova mennünk, ha baj lenne, de egyelőre inkább maradnánk Budapesten, mégha albérletben is. Az én oldalamról is lenne hova menni, ha úgy adódna.


Mit gondoltok, tényleg felelőtlenül vállalnák gyermeket?



ma 11:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
41%

#9

Mitől biztos egy saját ingatlan, amit jelzálog terhel? 🤔 pláne ahol futó babaváró hitel is van, ami elszállhat, ha válnak... Egy fele ennyi bevétellel rendelkező párocska, bivalybasznádi házikó, szar munkalehetőség, stb?

Más lenne, ha a kérdezőék nem 1 millióval gazdálkodnának, meg nem Budapesten élnének, ahol ezerszer több lehetőség van.


Mennyi olyat hallani, hogy gyerekvállalásig még elvan a pár 2 fizuból. Összekaparják egy falusi ház önerejét, kiköltöznek oda. Aztán jön a bibi: a legkisebb gyerek után már csak GYES jár. Dolgozni kéne, bölcsibe adná, de nincs hely, meg nincs hova visszamenni, mert a gyerekek előtt mondjuk 3 műszakban járt anyuka gyárba. Nem talál olyan helyet, ahova be is jut faluról, össze tudja hangolni az 1-2 gyerekkel... Marad apuka, mint családfenntartó. Ott a hitel is.


Ehhez képest a kérdezőék keresnek 1 milliót. Diplomások, Budapesten. Ha a kérdező nem talál gyerekkel kompatibilis melót, akkor senki. Albérletekben is több opciójuk van, mint akinek ki van centizve a költségvetés.

ma 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

Ezt nektek kell érezni, illetve kalkulálni is ti tudtok azzal, hogy mennyi lesz a bevételetek gyed/gyes alatt és úgy is belefér-e kényelmesen az albérlet akkor is, ha mondjuk a gyereknek korai fejlesztés is kell majd. Szerintem ez a legkritikusabb életszakasz, nem az amikor mindketten dolgoztok.

Ha pl. júniusban születik a gyerek, hiába szeretnél visszamenni dolgozni két éves korában, jó eséllyel csak szeptembertől veszik fel bölcsibe. Akkor júniustól szeptemberig a te bevételed komoly 36 ezer párszáz forint lesz (gyes+csp). Ezzel számoljatok. Ha így is tök okésak vagytok és nem tántorít el, hogy kvázi bármikor költöznötök kellhet, akkor miért ne?

ma 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha több biztonsági tervetek is van akkor nem felelőtlenség, viszont ilyen fizetéssel simán lehetne sajátotok is pár év gyűjtéssel.

Mi picike lakásba vállaltunk ezt kicsit bánjuk, de ez fért bele nekünk, viszont saját és hitelmentes.

Mindkettőnknek stabil állása volt, most ott tartunk hogy a férjem munkahelye hirtelen megszűnt pedig 10+ éve ott dolgozott. Én csak részmunkaidőben tudok visszamenni, hogy el tudjam hozni a bölcsiből. Azért ilyen váratlan fordulatokkal is kell számolni.

De nem lehet mindenre felkészülni persze.

ma 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ja és a gyerek a házasságokat is erősen próbára teszi, szóval legyen átgondolva hogy egyedül hogy oldanád meg.
ma 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
32%
Magyarországon beteg mértékű a saját lakás mánia
ma 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
26%

Párhuzamosan csináltad a két diplomát, vagy hogy jött össze ennyi idő alatt (öt éves képzések..)? Kicsit kamuszag van.


Amúgy nekünk sem volt saját lakásunk, mikor megszületett a gyerek, két éves korában vettünk sajátot.


Örökségre várni meg pfff... Lehet az még 20 évig nem lesz az övé.

ma 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Nem vagytok felelőtlenek. A hátteretek kifejezetten jó.

A rokonnak joga van a véleményéhez, neked meg jogod van a véleményét figyelmen kívül hagyni.

ma 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
#16 a gyógypedagógus 4 éves az óvodapedagógus 3 éves képzés és a gyógypedagógus nappali mellett simán lehet levelezőn csinálni az óvodapedagógust. Ráadásul egy csomó tárgy közös, el lehet fogadtatni, akár rövidebb idő alatt is be lehet fejezni az egyik képzést.
ma 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
76%

Havi 1 milla bevetellel siman bevallanam a gyereket.


En ennyibol meg ugy h albiban laktok siman el tudnek tenni 400e megtakaritasba. Az evi 4.8 milla. Par ev alatt siman meglenne egy sajat lakas onereje vagy meg tobb is.

De ha barmi van akkor is van tartalek. Felteve ha takarekoskodtok...

ma 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
36%
Érdemes atgondolni hogy amikor Gyed-en ill. GYES-en leszel akkor is meglesz az 1M Ft bevétel? Azért a gyerek mellett elég sok a váratlan kiadás, illetve ha elmúlt 2 éves de még nem veszik fel bölcsibe esetleg nem tudnál 8 órába visszamenni dolgozni.. szerintem kicsit merész albérletbe vállalni a mai viszonyok mellett..
ma 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!