Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban felelőtlenség lenne...

Valóban felelőtlenség lenne így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Én 26 éves vagyok, a párom 29. 8 éve vagyunk együtt, 7,5 éve pedig együtt is élünk.


Nagyon szeretnénk már babát vállalni, de egy “kedves” rokonunk, akivel bizalmi alapon megosztottuk a terveinket, azt mondta, felelőtlenek vagyunk, mert nincs saját ingatlanunk. Utóbbi igaz is, albérletben élünk.


Mindkettőnknek 2 diplomája van, stabil munkahellyel. A bevételünk havonta nettó 1 millió Forint. Én gyógypedagógus, illetve óvodapedagógus vagyok, így munkám mindig lesz, emiatt nem kell aggódnom.


A párom egyke, így ő majd örököl egy 3 szintes családi házat (természetesen nem azt várjuk, hogy ez mikor következik be). Lenne hova mennünk, ha baj lenne, de egyelőre inkább maradnánk Budapesten, mégha albérletben is. Az én oldalamról is lenne hova menni, ha úgy adódna.


Mit gondoltok, tényleg felelőtlenül vállalnák gyermeket?



ma 11:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%
Hát Magyarországon az albérlet nem életbiztosítás
ma 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

Ha visszaforgathatnám az időt, lehet, hogy előbb veszek megfelelő ingatlant, minthogy gyereket vállaljak.

És nem azért, mert gyerek mellett ne tudnánk félretenni, mert azon szerencsések közé tartozunk, akik igen, de sokkal nagyobb macera. Költözni is nehezebb, ha már intézménybe jár a gyerek, főleg ha bevált, mert akkor nem szívesen rángatod ki a megfelelő közegből.

Albérletbe vállaltunk, majd vettünk egy kis lakást és itt ragadtunk.

ma 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
szerintem nem felelőtlenség
ma 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk sem volt mikor a lányunk született.

A fiam már a saját hazunkba született.

Szerintem semmi gond azzal ha valaki albérletben él

ma 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudjatok fizetni, nem. Az is jo, ha van hova menni, ha nagyon muszaj.

Akkor felelotlenseg, ha valaki ugy vallal gyereket, hogy honap vegen mar igencsak fejtorest okoz az is, hogy mondjuk mibol vesz gyogyszert, ha beteg a gyerek.

ma 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%
Megkérdezném a rokont, ha a ti havi 1 millió bevételetekkel felelőtlenség, mert "csak" albérletben éltek Budapesten, de bezzeg akik 4-500 ezer összbevétellel (vagy kevesebbel), lakáshitellel, esetleg nem is egy, de 2 gyerekkel élnek Mucsaröcsögén egy falusi CSOK-ra vett felújítandó parasztházban, minden értelmes munkahelytől elvágva, azok meg felelősségteljesek, csak mert az ingatlan a sajátjuk?
ma 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi köze hozzá. De mi is lakást vettünk először, igaz, hitelre. Én sokáig laktam albérletben, két alkalommal konkrétan eladták a lakást,amiben laktam. Mindig költözni kellett. A személyes rossz tapasztalat miatt nekem először lakás kellett.
ma 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudjátok fizetni az albérletet a gyed alatt is, akkor nem felelőtlenség. Sajnos gyerekkel nehezebb találni és drágábban is adják ki, mint gyerek nélkül. Mi is albérletben laktunk párommal 6 évig, de gyerekvállalás előtt vettünk saját lakást. Igaz, hogy most hitelt fizetünk, de így is jóval kevesebb mint az albérlet törlesztője lenne, plusz fel lehet függeszteni a gyerek 3 éves koráig..(a babaváró hitel) természetesen mindenkinek az egyéni belátása hova vállal gyereket, de nekünk így tűnt biztosabbnak:) nem hiányzik a stressz, hogy mikor a tulaj megszünteti a bérleti szerződést új albérletet keresni stb.. (és nyilván közel is kell lennie az ovihoz,iskolához.. )
ma 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az örökséget ne vegyétek olyan biztosra. Mi van, ha a szülők olyan helyzetbe kerülnek, hogy el kell adni? Ha be kell vonulni otthonba, és kell a ház ára beugróra pl?

Nem felelőtlenség szerintem, de azért tenyleg jobb egy biztos saját ingatlan.

ma 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 babyboom567 ***** válasza:
100%
Nem, nem az,ha a hosszútávú céljaitok között van egy ingatlan vásárlása(pl 10-15 év múlva.)
ma 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!