Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudom beadni neki a...

Nem tudom beadni neki a gyógyszert. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
4 éves gyerekemnek adnám be a szirupot, de mivel nagyon keserű, ezért képtelen lenyelni. Reggel kapott először, amint megérezte az ízét, rögtön elkezdett öklendezni, visítani, sírni, köpködni. Azt hittem, estére jobb lesz, de nem... most kéne bevennie, de ide sem jön hozzám, visít, sír, hogy nem akarja. Egyedül vagyok vele, nincs aki lefogná. Fontos lenne beadni neki. Mit tegyek?
ma 18:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%
A 100as kubu valóban elfedi. A flakont felnyitod, kiontesz belőle kicsit, ezt beletoltod, osszerazod és odaadod neki. Vagy egy 4 évesnek elmondhatod, hogy mi lesz a következménye és rosszabbul lesz. Vagy ajándékkal motiválod, ha más nem. Nem csoki meg ilyen baromságok, ami nem ajándék kategória, hanem játék. Mondjuk ha 4x beveszi akkor megveszed.
ma 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
9%
És még az én gyerekem alacsony átlagos intelligenciájú, miközben 16 hónaposan megértette, hogy be kell venni a rossz ízű gyógyszet is. Akkor ezekbe a gyerekekbr akiknek 4 évesen is trükközni kell, vajon mennyi ész szorult?
ma 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
84%

#12! Ebben az a szomorú, hogy beléd annyi se, mint ebbe a 4 éves gyerekbe.

Tudod, az ősember meghalt volna, ha nem kerüli el a keserű ízű, többségében mérgező bogyókat. Ezért az a normális, ha a gyerek viszolyog a keserű íztől. Ha te nem érted, akkor nem éred el a homo sapiens szintjét. Megsúgom, az se a természetes állapot, hogy készséggel engedi, hogy lefogják, ugyanis az is a túlélés záloga volt, hogy meneküljön. A kérdező gyereke minden szempontból normálisan viselkedik. Gondok itt veled vannak.

ma 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%
Mi nem trükközünk, nem fogjuk le, kivárjuk, míg együttműködő lesz (ez sokszor sírás árán) A gyógyszert meg úgy veszi be, hogy egy pici korty gyógyszer, egy nagy korty víz, így szép apránként. A végén kaphat egy gumivitamint.
ma 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Sírás közben nem veszünk be gyógyszert, sőt semmit, mert félrenyeli, és nagyobb baj is lehet. Vagy belekevered másba, vagy ahogy írták, meg kell várni még lenyugszik, elmagyarázni, neki miért kell bevenni, és hogy néha olyat is meg kell csinálni, amit nem szeretünk azért, hogy jobban legyünk, és te is ezt szeretnéd, hogy ő jobban lehyen. Lehet neki utána jutalmat adni.
ma 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%
13! Top! Köszi 🙏 Ment a zold. 🙂
ma 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Melyik fajta antibiotikum? Csak mert mi is jártunk már hasonlóan.
ma 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Be kell venni és kész.

Mehet itt a lepontozas, meg miegymás, ha gyógyszert kell bevenni, nincs mese, ha akarja ha nem be kell venni.

Próbáld valami edesbe beletenni, ha nem hajlandó így sem, erővel muszáj lesz.

A gyogyszerbevetel nem kívánságműsor.

ma 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
53%
A fiam 5 éves megérti, be is veszi és 1 perc múlva sugárba hány.
ma 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mézzel keverd, nekem az vált be.
ma 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!