Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tudom beadni neki a...

Nem tudom beadni neki a gyógyszert. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
4 éves gyerekemnek adnám be a szirupot, de mivel nagyon keserű, ezért képtelen lenyelni. Reggel kapott először, amint megérezte az ízét, rögtön elkezdett öklendezni, visítani, sírni, köpködni. Azt hittem, estére jobb lesz, de nem... most kéne bevennie, de ide sem jön hozzám, visít, sír, hogy nem akarja. Egyedül vagyok vele, nincs aki lefogná. Fontos lenne beadni neki. Mit tegyek?
ma 18:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Tedd bele innivalóba.
ma 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%
Fecskendőbe tedd, persze tű nélkül, van olyan szirup is, amihez jár. Nyomd be a szájába. A lefogáshoz vannak ötleteim, de lepontoznának. Először próbáld meggyőzni.
ma 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

A keserű gyógyszereknek legjobban csokikrémmel lehet elnyomni az ízét az én tapasztalatom szerint. 2 tk cukor, 1 tk keserű kakaó, ezt összekevered, 1 ek étolaj, megint keverés, majd 3-4 ek tej (tejallergia esetén vízzel is lehet, akkor pici sót tegyél még bele). Fél-egy perc mikrózás, aztán hűtsd ki valahogy, és addig hígítsd vele a gyógyszert, míg ehető lesz. Az én gyerekem így simán bevesz bármit (legalábbis eddig működött).


Egyébként bolti csokipudinggal is működni szokott (a poharas aminek tejszínhab van a tetején). Utazáskor szoktam azzal. A csoki/kakaó a lényeg, mivel annak van egy alap keserű íze, jól el lehet benne rejteni a kesernyés gyógyszert.

ma 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
100%-os Kubu italba keverd bele. Nálunk beválik.
ma 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Vegyél egy pohár nutella kérmet! És ad be nutella krémmel! Imádni fogja a gyerek a nutellás gyógyszert!
ma 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a Pez cukor vált be.

Ha olyat kell bevennie, ami nem jó, utána mindig kaphat egy Pez cukrot. Amúgy nem, ez csak ilyen helyzetekre van nálunk tartalékolva.

ma 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
9%

Egy 4 évesnek lehetne már annyi esze, hogy ne kelljen trükközni meg lefogni. De eg felnőttben hogy nincs annyi erő, hogy erővel beadja, ha már muszáj?

A kórházban se fognak udvarolni neki. Legfogják és beledöfik injekcióban. Ha kitépi, leszíjjazzák.

ma 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Málnaszörppel úgy töményen adták a fogászaton a kislányomnak a bódítószert (az is jó keserü volt)
ma 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk az vált be, hogy feles pohárba töltöm, és ha megitta, kap egy kocka csokit. Előtte a dobozt meglátva visított, ha beleerőltettük, kihányta.

Most simán megissza.

ma 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%
A fecskendős megoldásra szavazok, de a trükk az, hogy mélyen kell a torkához közel tenni a fecskendőt, egy határozott mozdulattal benyomni a szájába. Gyorsan kihúzni a fecskendőt és összeszorítani a száját, higy nyeljen. Akkor nincs ideje megérezni az ízét.
ma 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!