Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen szempontok szerint...

Milyen szempontok szerint választottál nevet a gyerekednek?

Figyelt kérdés
És végül mi lett a név, mi felelt meg ezeknek a leginkább?

ma 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Olyant akartunk, ami nincs a családban; mindkettőnknek tetszik; illik a vezetéknévhez és azért nem túl gyakori.

Kinga lett a lányunk (se oviban, se suliban, se baráti körben nem volt egy sem, pedig már 25 felett jár a lány)

ma 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

1. (és legfontosabb) a férjemnek is és nekem is tetsszen.

2. nemzetközi legyen (mármint, hogy itthon is megállja a helyét, de gondolván a globalizációra, ha esetleg külföldre sodorja az élet, akkor se legyen semmi baja a nevével, mert pl nem tudják kiejteni vagy betűkben nem jó, mint pl egy Zsuzsa meg ilyenek)

3. ne legyen kirívó. Különleges nem a neve alapján lesz valaki, ha viszont felnőttként sem tudja kiejteni meg 100x kell ismételnie magát a kormányablakban, akkor azért ott valamit elcsesztünk.


Nagyjából ezeket gondoltuk végig. Így lett az egyik lányunk Olívia, a másik Julianna. Az nem különösebben foglalkoztatott, hogy testvérekként "összeillő" neveik legyenek, és őszintén az sem érdekelt soha, hogy hány száz másiknak van ugyanez a neve. Nem kirívó, nem kapja fel a fejét rá senki, de azért nem is annyira kommersz, hogy csak születési dátummal és anyja nevével tudja magát azonosítani.

ma 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Legyen egyértelmű, hogy fiú vagy lány, ne legyen tucat és külföldön is ki lehessen mondani.

Ervin lett.

Nyilván szempont volt az is, hogy tetszen mindkettőnknek és jól hangozzon a vezetéknévvel, de azt gondolom, ez az alap

ma 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Az egyetlen szempont az volt, hogy tetszen. Anna lett.
ma 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tetszen mindkettőnknek, nemzetközileg is tudja használni és felnőttként is vállalható legyen. Egyenlőre nincs gyerekünk, de az Olivér és a Lívia a győztes.
ma 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%

A fiunk neve már kb a 3.randinkon el lett döntve. Holott még azt sem tudtam, akarok-e egyáltalán folytatást :D

Férjemnek volt egy gyerekkori kedvenc meséje, a kis Bence. Ott megtetszett neki a Bence név. Nekem pedig volt egy gyerekkori nagyon jó barátom, ő is Bence volt. Megismerkedésünk elött 1 évvel halt meg. A temetésén megfogadtam, ha fiam lesz, Bence lesz.

Így Bence lett.


A kicsinél nehezebb volt a döntés. Mindenképp magyaros nevet akartam, ami nincs 100 az ismerősi körben. Lehessen becézni, megállja a helyét gyereknek is, felnőttnek is.

Férjem a Noémit dobta be én pedig a Viktóriát.

Végül a kórházba indulásnál férjem mondta a "hasamnak", hamar gyere ki Viki, ne szenvedtesd anyát.

Így a Viktória "nyert"

ma 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
A Noémi és Viktória az aztán qrva magyaros
ma 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
A férjem vezetékneve hosszú, kicsi lengyeles beütéssel, így mindenképpen rövid (max 2 szótag) nevet szerettünk volna a "klasszikus" kategóriából, szóval semmi ma divatos Noel, Kolen, Benett, Kiara, Lara, Zoé ...stb. A fiú névvel megszenvedtünk, már majdnem megszületett mire sikerült egy olyat találni ami mindkettőnknek tetszik. Végül Gergő lett. A lányunk nevét hamar sikerült eldönteni, ő Dóra lett.
ma 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Magyar név legyen, 3 szótagú. Tetszen mindkettőnknek. Menjen a vezetéknévhez. Így lett Boglárka. A gyakoriság minket nem érdekelt.
ma 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!