Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért érezteti mindenki,hogy...

Miért érezteti mindenki,hogy csak az az igazi anya,akinek min.2 gyereke van?

Figyelt kérdés

És miért annyira "evidens",hogy kell a testvér?

Nekem van testvérem de ahogy felnőttünk,kb nem érzem ezt a hű de nagy csodálatos összetartást. Szerintem ez túlilluzionált a szülőkben.

De miért kell csesztetni azt,aki nem akar,nem tud egynél több gyermeket,hogy mikor jön a 2.? Ti nem akartok már? Stb... annyira fájnak ezek a kérdések.



tegnap 19:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Mert rossz emberekkel vagy körülvéve (ebből a szempontból, amúgy nyilván más tekintetben nem ismerem oket). Nekem is egy van, nem cs*sztet senki, és főleg nem érezteti azt, hogy én ezért kevésbé vagyok anya.🤷
tegnap 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Hidd el, ha 2 lenne, folyamat azt a kérdést kapnád: na és mikor jön a 3.?



-egy 2gyerekes anyuka-

tegnap 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok, azt kihagytam még, hogy nyilván érzik rajtad, hogy téged ez a téma mennyire frusztrál. Szerintem nálam azért sem találnak be ilyenekkel, mert ez lepereg, meg tudják, hogy siman visszaszolok úgy, ha több kettőnél, hogy nem lesz kedvük újra beszolni. :D
tegnap 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen attól függ, hogy milyen környezetben élsz, kikkel vagy körülvéve. Én pl Nyugat-Európában élek, azon belül is egy nem túl gyerekbarát országban (rövid gyes, iszonyú drága bölcsi, 4 éves kortól "iskola"), és itt max 2 gyereke van az embereknek, de nagyon sok az egyke, és kifejezetten ritka a három, pláne a négy gyerekes család (kivéve azt a tarsadalmi réteget, ahol más szokások uralkodnak, de ez nem a középosztály). Rájuk (a 3-4 gyerekesekre) néznek furán, nem az egygyerekesekre.
tegnap 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát az én mikro-és makrokörnyezetemben is ez a alapfelfogás...🤷🏼‍♀️ egy gyerek nem gyerek, 2 gyerek fél gyerek. Kb ez. Rokonaim is,de az atyaúristen is megkérdezi,mikor jön a következő.
tegnap 20:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel neked van dolgod, miért tölt el rossz érzéssel. Mert normál esetben, ha nincs kétség benned, nen érdekelne, mit mond más.

Nekem is egy gyerekem van. Egyet is akartunk, érte is megkínlódtunk. Én lepattintom a tolakodókat. Tudom, hogy helyes döntés, hogy egyke marad.

tegnap 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, ha kérdezgetnek erről, csak annyit szoktam mondani, hogy nem tudjuk még lesz-e második baba, de nagy esély van rá, hogy nem. Erre nem szoktam negatív választ kapni, tudomásul szokták venni. Ha meg esetleg nem, akkor sincs semmi közük hozzá.
tegnap 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azért esik rosszul,mert alapból tolakodó és indiszkrét kérdés. És mert elég érzékeny vagyok. Nem látnak az életembe,nem látnak a testembe,nem tudják az okokat,csak vaktába kérdeznek.
tegnap 20:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kell túlgondolni. Rakj össze egy sablon választ és majd mindig azt mondod.
tegnap 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem mondták ilyet amikor még csak egy gyerekem volt 🤷🏻‍♀️
tegnap 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!