Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen, amikor az apa örül a...

Milyen, amikor az apa örül a babának és várja? Miben nyilvánul ez meg?

Figyelt kérdés

#Apa, öröm, gyerek
tegnap 00:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez erősen egyénfüggő, csak láttál már boldog, büszke embert, aki örömmel és izgatottan vár valamit, nem? Általánosságban azért jellemzően kimutatja, hogy büszke és boldog, vigyáz a kismamára, amennyire lehet tehermentesíti, segít az előkészületekben, tervezésben, akár materiális, akár lelki dolgokban. De azért hogy ez konkrétan miben nyilvánul meg, az függ mindkét féltől. Viszont nem az a lényeg, hogy a várandósság alatt örüljön, hanem utána legyen támasza az anyukának, vegye ki a részét a gyereknevelésből, és sajnos sokszor ott jön a feketeleves.
tegnap 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
82%
A férfinak általában később esik le ez a dolog. Nem ritkán ha már megszületett. Szeretni fogja, nyugi.
tegnap 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Úgy látom, a férjem ezzel nem igazán szeretne büszkélkedni, már bőven belehetne jelenteni, de semmi, muszájból elmondtam, egy ismerősnek, de azt is kifogásolta miközben én meg világgá kurtolnem, annyira boldog vagyok, de nem lehet.

A többi is olyan dolog, ha én nem beszélek róla vagy nem hozom fel a témát, szerintem nincs vele foglalkozva.

Ha érte kell menni valamilyen eszközért, azt látom ez csak nyűg, bennem meg van izgatottság, meg hogy együtt mehetünk baba holmi, de jó.

Amikor megtudta az ismerősünk gyereke milyen nemű jobban csillogott szeme és rendesen izgalomba jött,nálunk meg semmi. Inkább egy kényszer mosoly volt ehhez képest.

Hát nem tudom...

tegnap 01:48
 4/15 anonim válasza:
66%
De te nő vagy. Ez olyan női dolog inkább. Viszont az kifogasolható, hogy húzza a száját amikor támogatni kell.
tegnap 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Tudom, ez durván fog hangzani, és előre is bocsi érte, de nem lehet-e, hogy veled van valami problémája, megromlott a kapcsolatotok, esetleg nem szeret már, vagy ilyesmi? Mert azt el tudom képzelni, hogy ilyen helyzetben ezt kivetíti a születendő gyermeketekre is. Nem tudom miért, nekem valahogy úgy jön le inkább, hogy nem a babával van gondja, hanem inkább mintha tőled irtózna. Bocsi, ezt nem bántásból írom, csak valahogy ez ugrott be abból, amit írtál. De simán lehet, hogy ezt rosszul értelmezem, csak egy gondolat volt.
tegnap 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%
Nos, ez van, ha nem tervezett gyerek van úton....
tegnap 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Talán még nem állt készen a dologra.

Az én férjem nagyon várta, állandóan videókat nézegetett, vásárolt, beszélt róla mindenkinek, tenyerén hordozott mégis miután megszültem és ránk szakadt a valóság utána rájött hogy ez nem lesz sétagalopp és mégsem úgy viselkedik ahogyan azt elképzeltük vagy elvárható.

Sajnos sosem lehet tudni mi zajlik le a másikban. Több év után is lehetnek meglepetések. Olyan is van hogy valaki lassan ahogy tanul bele a szerepbe, szokja meg az egészet, szereti meg a babát úgy egyre jobb lesz. De inkábba fordítottja jellemző szerintem.

tegnap 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk tervezett a baba, elég sokáig is próbálkoztunk, de még nekem is nehéz néha felfogni, hogy terhes vagyok, olyan megfoghatatlan az egész. Pedig két hónap múlva szülök. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem örülök, de szerintem aki reálisan áll hozzá ehhez az egészhez, az látja a "hátrányokat", nehézségeket is, meg hogy soha többé semmi nem lesz ugyanolyan, mint gyerek előtt. És ha én nőként így vagyok, akkor szerintem nem nagy csoda, hogy esetleg egy férfinak is vannak hasonló kétségei.

Mi sem beszélünk állandóan a babáról, többnyire én mondom, hogy most éppen rúgdos, csuklik, nem szokott a férjem gügyögni a hasamnak, stb. Nem mondom, hogy néha nem hiányzik ez, hogy "el legyen ájulva az egésztől". De bármiben számíthatok rá. Kiszolgál, vigyáz rám, mondja, hogy pihenjek, csinálja a gyerekszobát, ha valami nagyobb dolgot venni akarunk a kicsinek, ő is nézegeti, milyet kellene. Én ezek miatt hiszem, hogy jó apa lesz. Amúgy a bátyja is hasonló volt a felesége elmondása szerint, és ők nagyon hasonló természetűek, tökre jó apa amúgy. Én azt mondom, segítsen a terhesség alatt is természetesen, de a lényeg, hogy akkor legyen jól el a gyerekkel, meg szeresse, mikor már itt van.

Nálatok szerintem is a nyűg része ami aggasztó lehet, de ha még elég friss a terhesség (nem a kilencedik hónapban vagy), akkor simán lehet, hogy minden okés lesz, és ahogy telik az idő, alakul a dolog.

tegnap 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
Azt várni egy férfitól, hogy izgatottan menjen babaholmit vásárolni azért elég meredek szerintem. Biztos van ilyen, de az enyém el se jött. És engem sem kényeztetett különösképp, nem engedte, hogy nehezet emeljek, de kb ennyi. A gyerekeket imádja, de továbbra se szeret jönni pl.cipőt venni, nem sír a szülinapjukon, nem erről beszél a barátaival, stb. Azért a férfiak mások, de te vagy a felesége, neked kell tudni, hogy milyen.
tegnap 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem a férjem nagyon várta, együtt örültünk, együtt izgultunk, őt alig lehetett leállítani, hogy a dokiig ne mondja el az egész világnak, munka után mindig beszélt hozzá pocakon keresztül, jobban tudta mit ehetek, és mit nem, mint én. Ennyi igazából. Babaholmikat nem szeretett vásárolni, és nem is érdekelték a tárgyak. Már 5 és fél éves a fiunk, de mai napig imádja, meg már a 2.gyereket is.
tegnap 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!