Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki gyerek...

Van itt olyan aki gyerek mellett nem tud visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Már a középsőt kezdte, de egyszerűen nem találok munkát, hogy tudjam hozni, vinni a gyereket oviba. Ráadásul kb havonta 1 hetet itthon van betegség miatt. Férjem Ausztriában dolgozik, hétvégente jár haza. Nagyszülők dolgoznak még. Egy faluban élünk, ahol ugye nem sok lehetőség van. Anyagiak miatt nem is annyira, mert férjem jól keres, de már én becsavarodok itthon. Régi munkahelyemre nem tudtam visszamenni, a váltott műszak miatt.

#Anyaság, munka, gyerek, állás,
szept. 14. 13:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
61%

5ös vagyok.


Autista gyerekem van,nem tudnék órákra készülni,dolgozatot javítani. Tudom, mert tanítottam. Ejfélekig javítottam itthon a felmérőket. Magyar szakos vagyok. Irodalom,nyelvtan 5.-8.-ig rengeteg írásbeli munka. Nem beszélve a mostanában megnövekedett adminisztrációról...


Nem menne.


Azért csak 9-15-ig tudnék dolgozni, mert a lányom a város szélére jár suliba. Tőlünk messze. Oda-vissza kísérni kell a buszon. Mire visszaérek busszal, 8 óra már elmúlt.

9-re érnék oda bárhova is


Délután ugyanez. 15:13-kor indul a buszom a sulihoz a gyerekért.


Nincs jogsim,de ha lenne, akkor se lennék előrébb,mert nagy távolságok és sűrű,hosszú dugók vannak az utakon. Maximum helikopterrel tudnék 8-16-ig dolgozni....

szept. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
84%
11-es, én úgy csináltam, hogy elvittem a gyereket oviba, dolgoztam 8 és fél órát (ebédszünettel), majd mentem a gyerekért. Hétvégén nem dolgoztam, a szabadságot a szünetben vettem ki, amikor beteg volt, akkor otthon maradtam vele táppénzen. Mondjuk engem nem zavar, ha ti nem dolgoztok.
szept. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
52%

#2 az teljesen más helyzet, olyankor nem tudsz mit tenni, mint másra bízni a gyereket. Nálunk pl nem férne bele az, hogy egy idegen ébressze reggel a gyerekeket és indítsa el iskolába + menjen érte, így is iszonyatosan zárkózottak vagyunk! Annyit meg keres a párom, hogy ne szűkölködjünk.

Itt is 2 nagyszülő távol, másik 2 dolgozik, ők is és a párom is össze-vissza beosztásban, úgyhogy nincs 1 olyan fix nap sem amikor biztosan tudná őket valaki intézni. 1 olan valami csomagoló cég van ami 7:30-15:30ig van, de ott meg szombaton is kell menni, nekem az meg vagy jó vagy nem. (plusz 16 után már nem lehet az iskolában gyerek, úgyhogy 16ig tartó munka sem lenne jó, 7től van ügyelet)

szept. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
29%

Első gyerek után voltam így, sokáig nem dolgoztam.

Mire munkát találtam újra terhes lettem, ráadásul veszélyeztetett nem is dolgozhattam.

Most két éves a fiam, jövőre megy oviba, de ha törik ha szakad én munkába fogok menni.

Nem tudom még hova , de muszáj.

szept. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanez, mire munkába tudtam állni jött a covid, bezárt az óvoda. Mire elmúlt ez az egész, újra teherbe estem.

Most várom az ovit, de ennyi év kiesés után, két kisgyerekkel biztos nem kapkodnak utánam.

szept. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
39%

Vagy nem értem miért csak 9től 15ig tudsz dolgozni? Suli nálunk 7.20tól 16.00ig van.


Én meg nem értem te miért 6 órás állást keresel. Ovi nálunk 7től van 5 ig. Simán melózhatnál 8-16ig kérdező. Olyan munka csak akad.

szept. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
64%

16:Nálunk nincs ügyelet se az oviban, se az iskolában.

Fél 8ra lehet menni legkorábban.

Értelmes munkalehetőség 25-30kmrre. Oda is kell érni.

Nem mindenki lakik megyeszékhelyen vagy nagyvárosban.

szept. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
22%

17es, beszélni kell a jegyzővel, igény esetén már fél 7től is biztosítaniuk kellene óvodát, legalább 17 ig.


Értelmes munkalehetőség? Gyerek mellett faluban azt vállalja el az ember ami ott akad nem válogat. Vagy ha azt akar, akkor költözzön városba.

szept. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Néhányan olyan könnyen beszélnek, mintha ez annyira egyszerű lenne. Aztán lehet, hogy az is csak én vagyok ennyire béna. Kitudja... 🤔😅
szept. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
A falu, kisváros hátránya, hogy nincs munka, és normális ideig nyitvatartó ovi. Előnye, hogy jóval olcsóbb a lakhatás. Ha valaki szeretne élni ezzel az előnnyel, teljes munkaidőben dolgozni és egyedül logisztikázni a gyereket, akkor a munkahelyhez legközelebb lévő óvodába kell járni. Reggel szépen el kell vinni a gyereket autóval, busszal, akármivel a városi oviba, aminek normális nyitvatartási ideje van, menni dolgozni, majd este ugyanez vissza.
szept. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!