Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hirtelen miért lett ekkora...

Hirtelen miért lett ekkora téma, hogy mi hogy védekezünk?

Figyelt kérdés

Nem tudom a dolgot hova tenni. Kíváncsi vagyok tapasztaltatok e hasonlót.

Ferjemmel 2 gyermeket szerettünk volna, szerencsére meg is születettek, 2 csodálatos kislany. Ez nem volt eddig sem titok, hogy nem szeretnénk többet. Na de most újabban a sógornőm, nővérem, kislányom barátjának anyukája arról faggat, hogy akkor most hogy fogunk védekezni. Ez csak szerintem abszurd? Az oké, hogy a nőgyógyásszal megbeszélem meg nyilván a ferjemmel, de nem is értem másnak ehhez mi köze?

Eddig sem volt téma, gyerekek előtt sem a dolog, most másnak miért olyan fontos?



szept. 9. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem mindegy?

Mond nekik, hogy nincs hozzá közük és kész

Én biztos ezt válaszolnam.

szept. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a munkahelyen is volt téma és abszolút nem csinált belőle senki problémát. Aki akarta, elmondta, aki meg nem az annyit mondott, magánügy.
szept. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
2-essel értek egyet, van aki simán elmondja, szinte bárkinek, aki pedig nem akarja azt mondja magánügy.
szept. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van, kettőt is akartunk. Több semmi szín alatt nem lesz. Ezt sokszor hangoztatom is a ˇmikor jön a 3.?" kérdésre.

Ennek ellenére soha senki nem kérdezte meg, hogy mivel védekezünk.


De ha megkérdeznék, elmondanám hogy gyógyszert szedek és nem kerítenék nagy feneket a dolognak.

szept. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

A nővéred még csak hagyján, mert együtt nőttetek fel, biztos sok bizalmas dolgot megbeszéltetek tini korotokban.

Na de a sógornőd, és pláne a kislányod barátjának édesanyja? Egyáltalán hogy mernek ilyet szóba hozni? Én úgy néznék az ilyen emberre, hogy a kérdés feltevése után rögtön elszégyellje magát. Van az a bizalmi kapcsolat, amiben rá lehet ilyenre kérdezni és nem gond az se, ha a másik megmondja, hogy erről nem akar vele beszélni. De azért azt éreznie kéne annak, aki ilyenre rákérdez, hogy ez a bizalmi kapcsolat megvan-e. Ha az érintett anyuka ennyire meghökkent a kérdésen, akkor nyilván nincs meg.


Egyébként, kérdező, szerintem az se tartozik a férjeden kívül senkire sem, hogy két gyereket szerettetek volna, és hogy most nem szeretnétek többet. Egyébként is mi van, ha egy év múlva meggondoljátok magatokat? Akkor összehoztok egy harmadikat, és ahhoz se lesz senkinek köze.

Lehet, hogy itt követted el a hibát, hogy azt se kellett volna más orrára kötnöd, hogy hány gyereket akartok. Akkor valószínűleg most a fog.gátlásra se kérdeztek volna rá.

szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

"Egyáltalán hogy mernek ilyet szóba hozni? "


Nem államtitok, hogy ne lehessen róla kerdezni. Mi szégyellni való van benne? Szerintem nők között totál normalis téma és kb bármiről feljöhet.

szept. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

6-os, azért tartom pofátlanságnak a kérdést, mert összefügg a szexuális élettel.


Tegyük fel, nincs miért védekezni, mert annyira elhidegültek egymástól, hogy nincs szex. Na, ehhez pl. k....vára semmi köze se a sógornőnek, se a gyerek révén megismert másik anyukának. Érthető, ha ezt a problémáját az illető nem óhajtja - egy nagyon bizalmas körön kívül - senkinek az orrára kötni.


Ez rokon probléma azzal, amikor rákérdeznek, hogy miért nem vállalnak gyereket?

Hát talán azért, mert orvostól orvosig járnak, de hiába a küszködés, nem jön össze. És adott esetben erről se óhajt valaki beszámolni minden rokonnak és alkalmi ismerősnek.

szept. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

7


Felnőtt ember azért képes a "Ne haragudj, de ez magánügy" mondatot kimondani, ha valamiről nem akar beszélni. Ha nem, akkor annyira gyerek még, hogy se szexelnie, se gyereket vállalnia nem kellene.

szept. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem, a felnőtt ember ott kezdődik, hogy van benne tapintat és tudja, hogy nem illik bármit megkérdeznie, amit egyébként tudni akar a másikról. Nyilván én leszerelném az ilyet úgy, ahogyan te írtad, de ettől még az lenne a véleményem, hogy nagyon nem volt gyerekszobája az illetőnek.
szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
15%

9


Nem arra kérdez rá, hogy hányszor és hogyan csinálod. Szerintem két nő között, nplane ahol gyerek is van simán felmerul a gyerekvallalas és a fogamzásgátlás kérdése is. Semmi olyan nincs benne, amit ne illene megkerdezni. A kérdésben szereplő sogorno meg nővér ráadásul csaladtag is. Baxus manapság már csak az időjárásról lehet beszélgetni némelyik pitsaval, mert minden máson besertodik

szept. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!