Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egyértelműen történt...

Ha egyértelműen történt valami tragédia, szabad rákérdezni? Ha igen, hogyan? A téma kerülése segíthet vagy inkább kellemetlen?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős pár. Kb évente 1x találkozunk gyerekekkel meg minden. Néha beszélünk csak messengeren. Voltak fent nagy pocakos kismama fotók, azt is tudtuk, kb mikorra várják a babát. A kiírt időpont óta elteltek hónapok, de a családi fotókról (amik amúgy csak elvétve vannak) hiányzik az új családtag. Szinte biztos, hogy történt valami tragédia a szülés körül vagy az utolsó hetekben.

Hamarosan fogunk velük találkozni. Ilyenkor mi segít jobban? Mert ilyen egyértelmű esetben nem gáz játszani a hülyét és kerülni a témát? Vagy fájdalmasabb rákérdezni finoman? Nem akarom, hogy nekik szar legyen, nem akarok sebeket feltépni, de fogalmam sincs, ilyenkor mit illik, mit nem. Nem voltam még hasonló helyzetben.


2022. okt. 9. 09:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

És ha csak nem akarják lefotózni a kisbabát? Gondolom, akkor levette volna a pocakos fotókat. Legalábbis én levettem volna, ne nézegesse más.


Ha mégis ilyen történt, ne hozd szóba. Ők majd beszélnek róla ha vannak olyan viszonybab veled.

2022. okt. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Ha akarnak róla beszélni, akkor majd ők felhozzák. Én biztos nem kérdeznék rá, főleg úgy hogy nem is túl szoros a kapcsolatotok.
2022. okt. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%

Nekem sok olyan ismerősöm van, akik a terhességet megosztották, de a babát egyáltalán nem, pedig gyönyörű egészséges gyerekek. (még az érkezésük napját sem)

Mi a párommal egyiket sem tettük ki a fbra.

Úgyhogy egyáltalán nem jelenti azt, hogy valami baj van vele.

2022. okt. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Húha, én sem posztoltam még a babámat, pedig lassan egy éves lesz. Pocakos fotóm volt fent. Ki tudja, hány ismerősöm van, aki azt hiszi, meg sem született? 😯
2022. okt. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Huhh, akkor lehet rólam azt hiszik, hogy loptam vagy örökbefogadtam a gyereket ,mert nincs fent terhes képem, csak arról egy hír, hogy megérkezett. Nem mindenki éli online az életét.

Ha mégis történt valami, akkor nem hoznám szóba, ha szeretné és úgy érzi vagytok olyan kapcsolatban él fogja mesélni. Ha nem akar róla beszélni, te ne hozd fel.

2022. okt. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Bár ez alapján nem biztos, hogy arról van szó, hogy történt valami a babával, én próbálnék közös ismerőstől érdeklődni, mármint persze úgy, hogy pl.: "Nem tudod, a Zsuzsiéknál megszületett már a kicsi?"

Egyébként ha bebizonyosodna, hogy valóban tragédia történt, akkor megvárnám, hogy ők szóbahozzák-e. Nem tudhatjuk, akarnának-e beszélni róla, vagy sem.

2022. okt. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
ha nem vagytok olyan viszonyban, hogy elmesélje neked magától, akkor nem vagytok olyan viszonyban sem, hogy ezzel zaklasd.
2022. okt. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%
Csak általánosan kérdeznék: mi újság, milyen volt a nyár, voltak-e valahol stb. Így alkalmat adsz, hogy megosszák - ha akarják.
2022. okt. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Reménykedem, hogy igazatok van... De azért az fura, hogy minden családi képen rajta van a másik gyerek, de a piciről sehol semmi. Még a családos emoji, amit használt apuka a poszthoz, azon is csak 1 gyerek van a két szülővel.

Olyan van, hogy az egyiket felteszik, a másik meg mintha nem is létezne??

2022. okt. 9. 18:04
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet hogy az első terhessegerol vannak fent képek?

Vagy csak kövér?

2022. okt. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!