Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egyértelműen történt...

Ha egyértelműen történt valami tragédia, szabad rákérdezni? Ha igen, hogyan? A téma kerülése segíthet vagy inkább kellemetlen?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős pár. Kb évente 1x találkozunk gyerekekkel meg minden. Néha beszélünk csak messengeren. Voltak fent nagy pocakos kismama fotók, azt is tudtuk, kb mikorra várják a babát. A kiírt időpont óta elteltek hónapok, de a családi fotókról (amik amúgy csak elvétve vannak) hiányzik az új családtag. Szinte biztos, hogy történt valami tragédia a szülés körül vagy az utolsó hetekben.

Hamarosan fogunk velük találkozni. Ilyenkor mi segít jobban? Mert ilyen egyértelmű esetben nem gáz játszani a hülyét és kerülni a témát? Vagy fájdalmasabb rákérdezni finoman? Nem akarom, hogy nekik szar legyen, nem akarok sebeket feltépni, de fogalmam sincs, ilyenkor mit illik, mit nem. Nem voltam még hasonló helyzetben.


2022. okt. 9. 09:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem. Beszéltünk is róla, mikorra várják, mi lesz a neve
2022. okt. 9. 19:12
 12/19 anonim ***** válasza:
29%
Hát akkor ha ott vagy kérdezd meg hogy na és Belus hol van? Aztán majd mond valamit. Az én gyermekem is meghalt újszülött korában, ha kérdezik válaszolok rá mi történt. Ez normál ha megkerdezed ugyanis beszéltetek róla.
2022. okt. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nyilván az ember nem szívesen kérdez rá... De mivel már beszéltünk róla, hogy terhes, várják, mi lesz a neve stb így tök kellemetlen az is, ha játszom a hülyét és kerülöm a témát
2022. okt. 10. 12:54
 14/19 anonim ***** válasza:
47%
Ezért írtam hogy kérdezd meg hogy miujsag a kicsivel. De azis lehet hogy tényleg csak nem tettek fel a netre és elviszik magukkal a kicsit. Hülyén nézne ki ha tenned a tudatlant.
2022. okt. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%

"Hülyén nézne ki ha tenned a tudatlant"


Ha rákérdez, hogy van a kicsi, miközben sejti, hogy baj történt vele, na az szerintem sokkal gázabb, tapintatlanabb dolog (még akkor is kellemetlen helyzet, ha az illetőben fel sem merül, mibe tenyerel épp bele). Nyilván a pár is sejtené, hogy azért nem kérdezi, mert hallotta valakitől az infót, és tapintatos. Fb ismerősök, és felteszem, vannak közös ismerősök, akik miatt joggal feltételezhetik, hogy eljutott a kérdezőhöz a hír.

És bár nem jutott el, láthatjuk, hogy így is gyanakodni kezdett, hogy baj történt.

Én inkább ismerősöktől puhatolnám ki a dolgot, még a találkozó előtt, hogy 100%-ig bizonyos legyek, és a helyzethez illően tudjak majd viselkedni.

2022. okt. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Próbáltam kérdezni, de más sem tud semmit
2022. okt. 10. 20:57
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha találkoztok, mondd nekik, hogy nem tudod, mi történt, de ha nem vagy tapintatlan és nem túl szenzitív a téma, meséljék el a történetet. Én addig nem erőltetném...

Nálam hasonló szitu volt a kisfiam születésekor. Egyszerre vártuk a babát másodunokatesómmal, de neki a 20. héttől nem voltak fotói meg semmi...nem is írt többet. Nagymamámtól tudtam nagyjából amúgy hogy mi történt de pontosat nem. Amikor megszületett a kisfiunk és elég erőt éreztem magamban meg gondoltam, hogy neki is lecsillapodtak a sebek, rákérdeztem hogy mi történt. Elmesélt mindent, nem volt gáz a helyzet. (Egyébként 19 hetes genetikain azt mondták jó eséllyel nem egészséges, és az abortusz mellett döntött... egészséges lett volna a baba.)

2022. okt. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kiderült azóta, hogy mi történt?
máj. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nem találkoztunk azóta sem
máj. 17. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!