Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anyának érzem magam.Nekt...

Rossz anyának érzem magam.Nektek mennyi idő volt mire úgy rendesen bele rázódtatok az anyaságba?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kislányom, mindig is úgy éreztem jó anyuka leszek de úgy érzem egyre bénább vagyok, van, hogy nagyon sok idő mire rájövök épp mi jó neki, hogyan tudom megnyugtani stb.

Van, hogy egyik percben azért nyugszik meg mert felveszem, utana meg sír, mert kézben van. Egyik percben hasa miatt sír, utána meg már éhes.


Van, hogy fogalmam sincs mit csináljak, amivel lefoglaljam, vagy mivel nyugtassam meg.

Van, hogy folyamat beszélek hozzá, de van, mikor egyáltalán nincs kedvem hozzá szolni, aztán persze ő rám mosolyog és olyan bűntudatom lesz, mert várja, hogy hozzá szoljak de néha egyszerűen nem megy, a fáradtság miatt vagy mert épp ideges vagyok valami miatt mert mondjuk másfél óra sírás után tudtam csak megnyugtatni.

Van, hogy elfeljtem neki beadni a vitaminokat annyi minden kavarog a fejembe...


Ő az első gyermekem, annyira vágytam rá, tudtam, hogy néha nagyon nehéz lesz, és vannak akinek sokkal nehezebb. De annyira rossz érzés mikor egyszerűen fogalmam sincs mikor mit csináljak, annyira szerencsétlennek érzem magam, pedig nagyon az elején vagyunk még.



szept. 3. 22:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
10,5 hónapos a fiam, sokszor nem tudom még, éppen mi a baja. Azt mondják, az anyák nagyon hamar tudják differencialni a gyermekük sirasat, de ez szerintem az esetek többségében hülyeség :D akármennyire figyelünk rájuk, és igyekszünk kapcsolódni, nekik is minden napjuk más, és mindig tudnak meglepetéseket okozni. El fog jönni az a pont, amikor kicsit jobban tudsz már lazítani, és anélkül élvezni a dolgot, hogy félsz, hogy életben tudod-e egyáltalán tartani 😂 nekem ez úgy fél éves kora körül jött el. :)
szept. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 babyboom567 ***** válasza:
100%
4 éves korától vagyunk felfelé ívelőben,kb 7 éves korától éreztem hogy belerázódtam,most lassan 8 éves.(de tegyük az hozzá,hogy a csecsemőkort én nem éltem meg tragédiaként,kifejezetten szerettem,de egy eszik alszik,nézelődik babám volt)
szept. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy rossz anya, ilyen meg se forduljon a fejedben. Velem is előfordult, hogy véletlen elfelejtettem odaadni neki a d vitamint, vagy anyukámnak szóltam, vigyázzon már rá egy kicsit mert annyira kimerült voltam már. Azóta már 3 éves de sokszor még most sem értem mit akar, vagy éppen mi a baja. Szóval nyugi, mindent jól csinálsz, neki te vagy a legtökéletesebb anyuka.😊
szept. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
3 éves, 1 óra alatt jöttem rá hogy a noxni,az zokni akar lenni. Ja és megint 1 óra mire kiderült azért sír mert nem a bluey-s zoknit kapta🤣🤣 sosem tudod mit akar,de ezzel nincs gond,mire belejössz jön valami új és megint találgatsz🙄🫣
szept. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!