Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hány évig legyünk...

Szerintetek hány évig legyünk Magyarországon hogy a gyerekünk meg tudjon tanulni rendesen magyarul? Óvodáig vagy előbb is elég?

Figyelt kérdés
Párom külföldi de szeretném ha a gyerekünk beszélne magyarul ezért amíg kicsi Magyarországon szeretnék maradni mert sok embertől hallom hogy hiába próbálják külföldön megtanitani magyarul általában a külföldi nyelvet választják fő nyelvnek.
2023. aug. 2. 01:52
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Én azt gondolom,hogy addig, amíg szépen kitisztul a beszéde. Általában 6-7 éves korra már elmúlnak a hangtévesztések.


Ekkor már kezdenek érdeklődni az idegen nyelvek iránt.

2023. aug. 2. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Aztán meg kint fogja nehezen megtanulni a nyelvet. Azt kéne neki többet hallani amit majd életvitel szerűen használ. Ha ez nem a magyar akkor kár erőltetni. Egyébként csomó 2 nyelvű gyerek van. Ennek meg az az alapja hogy mind a kettőt hallja születésétől fogva.

Miért akarod ennyire hogy magyarul beszéljen?

2023. aug. 2. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

"Aztán meg kint fogja nehezen megtanulni a nyelvet."


Dehogy fogja, pár hónap alatt megtanulják anyanyelvi környezetben, ha közösségbe járnak.


A lányom 3 nyelvű, az olasztól 5 éves kora körül szakadt el részben, Magyarországon 9 éves koráig éltünk. Most 17 éves, magyarul szépen beszél, de folyamatosan dolgozni kell rajta, bővíteni a szókincsét. Olaszul elboldogul, de ritkán használja, kell neki idő, hogy megszokja, a szókincse gyerek szinten van.

2023. aug. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha azt akkarod hogy magyarul beszéljen azért nem kell magyarországra költözni elég ha te beszélsz magyarul hozzá egész nap.
2023. aug. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tesom gyereke külföldön született és tud magyarul szépen.Milyen hülyeség ez?Te otthon magyarul beszélj hozzá és kêsz
2023. aug. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hiába élsz itt addig, amíg viszonylag szépen megtanul magyarul, ha utána kb sosem hallja, el fogja felejteni (19 évig éltem Szerbiában, nem mondom, hogy jól, de beszéltem és értettem szerbül majdnem mindent, viszont 19 évesen elköltöztem és azóta gyakorlatilag semennyire nem használtam, nem hallottam, nem beszéltem és már kb köszönni és bemutatkozni tudnék csak, semmi mást). A gyereknek meg amúgy is az lenne a fontosabb, hogy annak az országnak a nyelvét beszélje, ahol élni fog (iskolába járni, barátkozni, stb). A nagyszülőkkel való kommunikációhoz elég, ha tőled hallja a magyart és velük gyakorol.
2023. aug. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Csak emiatt egy percig sem élnék itt és járatnám magyar oviba. Ha az egyik szülő magyarul beszél vele, tudni fog magyarul.

Ha meg az ovit itt is járja ki, odakint a közösségi nyelve az adott országé lesz, egy idő után az dominál.

Példának okáért ott van Gombos Edina lánya. Ő itt járta az ovit, utána költöztek az USÁ-ba. Edináék családban használt nyelve a magyar, mégis a gyerekek egymás között csak angolul beszélnek, sőt, az apjukkal is. De attól még beszélik a magyart. A kisfia is, aki már csak ott járt közösségbe.

2023. aug. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Van, akinek egy élet is kevés hozzá.
2023. aug. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat hallottam hogy aki kint nő fel egyálatlán nem akar a szülő anyanyelvén beszélni vagy ha meg is érti a magyart angolul válaszol de nekem a családomban sokan nem beszélnek angolul ezért szeretném mindenképp ha menne neki. Ráadásul mi a párommal angolul beszélünk mert az ő anyanyelve megy spanyol.
2023. aug. 3. 17:37
 10/10 anonim ***** válasza:
De menni fog ha te mindig magyarul beszélsz hozzá.magyar nyelvű meséket hallgat .
2023. aug. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!