Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kialvatlanság és mommy brain...

Kialvatlanság és mommy brain elmulasztására terv?

Figyelt kérdés

Lassan két éves a lányom. Soha nem volt jó alvó,mostanában,kb fél éve már jobb,de valahogy elfelejtettem aludni tudni. Az első évben a szoptatás,majd fél évig még ez meg az..én meg így maradtam. Ez az egyik. A másik meg ugye az állandó készenlet,standby,meg a millió dolgon agyalas. Segítségünk nincs, a férjem ugyan mindenben partner,de hát csak este jön munka után. Sokszor elkövetem azt a hibát is,hogy miutan mindenki alszik,olvasok,aztán másnap megbanom az egészet.

Hamarosan bölcsibe megy,én meg részmunkaidőben vissza,plusz elkezdek egy tanfolyamot is. Félek,mert úgy érzem nagyon leepultem. Nem hiszem hogy ecsetelni kell, a fentebb leírtakat sokan ateltetek. Nyilván be is szűkültem,mert csak a gyerek volt az első. Elkezdtem keszulgetni,átnézni az ősrégi biológia kémia anyagiamat az egyetemen (ezzel kapcs lesz tanfolyam) és elhűltem,te jó ég,ezeket valaha mind tudtam..most meg ez lenne az alap. Elkezdtem a nyelvtudasom is felfrissíteni,de szánalmas kis makogas ami kijön,pedig valaha elég jól beszéltem. Egyébként az olvasássanál is észreveszem esténként,hogy sokkal lassabban haladok,mint régen,több idő,és sokszor nehezen is fogom fel,amit olvasok.

Elmúlik ez? Mit tehetnék,hogy visszakapjam az agyam? Lassan 40 leszek,talán ez sem segít.



júl. 26. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
5%
Nem, ez nem normális, én is anya vagyok de azért nem zuhantam vissza értelmi fogyatékosság szintjére csak mert felneveltem 2 gyereket. Igen, oda kellett figyelni rájuk ami plusz energiával járt, de alapvetően se a nyelvtudásom nem csökkent, se a szakmai tudásom se nem olvastam lassabban...
júl. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvtudás oltári gyorsan bezuhan, ha nem használod. A jó hír, hogy ugyanilyen gyorsan vissza is jön, ha újra nekiállsz.

Reméljük, hogy a biosz is ugyanígy működik :D

júl. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1

Ha sikerül is a kérdést értelmezni az lenne csak az igazán szuperanyusag.

Nem azért kérdeztem neked van e ilyen hanem? Na,mit?

júl. 26. 14:39
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki ezt nem élte át, nem fogja átérezni.


Én átéltem/átélem.


Nekem a kicsi 2 éves koráig éjszakánként 2óránként kelt. Ez kicsinált teljesen.

Hiába a német nyelvvizsgám, konkrétan köszönni nem tudtam németül már.


2 évesen ő elment bölcsibe én vissza dolgozni. Világomat nem tudtam.

2,5 évesen egyik napról a másikra elkezdte átaludni az éjszakákat. Most lesz 3 éves én pedig most sem tudok normálisan aludni.

De mivel a németet újra használom, visszajött minden legalább.

júl. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sport és felnőtt társaság, ami ezen segít. Ha a férjed partner, hétvégén egy fél nap, 3-4 órát lehetne vele a gyerek, te meg csinálj valami újat, ami feltölt, új emberek vagy régi barátok között.
júl. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!