Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet véget vetni az...

Hogy lehet véget vetni az állandó veszekedésnek?

Figyelt kérdés
2 fiam van, másfél év van közöttük. A kisebbik 2 lesz mindjárt, a nagyobb 3 éves. A nagyobb szeptemberben lesz óvodás, szóval egész nap velük vagyok. A gondom az, hogy szinte megállás nélkül lökdösik egymást, veszekednek, verekednek. Ha egy másodpercre kiteszem a lábam a szobából, már az ordítást hallom. Nagyon nehezek így a napok. Mindegyikkel töltünk külön időt, de nyilván nem tudunk annyit, mintha egyedül lennének. Mit lehet ez ellen tenni?
júl. 23. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Hát még kb úgy 10-15 év és javulni fog a helyzet. Ez a hátránya a kis korkülönbségnek.
júl. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Majd ha elmegy oviba, és nem lesznek egész nap együtt, javulni fog a helyzet.

Nálunk 21 hónap van a lányom és az öccse között, 11 éve ölik egymást, ha lehetőségük van rá.

júl. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Gondolom nem tartottak pisztolyt a fejetekhez, hogy ilyen kicsi korkülönbséggel vállaljatok be 2 gyereket, szóval ezzel kalkulálni kellett volna.

Mit lehet tenni? Reménykedni, hogy hátha később nem ez lesz. De azt is vedd számításba, hogy mehet ez még így 16 évig, lutri.

júl. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg esetleg külön rakni őket: egyik a gyerekszobában játsszon, a másik a nappaliban. Vagy ha van külön szobájuk, akkor mindkettőt a saját szobájában hagyni arra a kis időre. Nem kötelező együtt játszaniuk. Lehet, hogy fog javulni a helyzet, ha nagyobbak lesznek, de ne éld bele magad! Az is lehet, hogy annyira különböző a személyiségük, hogy még felnőtt korukban sem fognak kijönni egymással. Attól hogy testvérek, még nem kell erőltetni, hogy mindenáron egymással játszanak.
júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Istenem, de jó, hogy nem hagytam magam rábeszélni a kis korkülömbségre :D BOCSI.
júl. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

Én is azt mondom, hogy még egy 15 év és jobb lesz🤣🤣

Köztem és a tesóm között 2 év van és emlékszek milyen bunyóink voltak... pedig lányok vagyunk... Ahol kis korkülönbség van, mindenhol ez megy.

júl. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Nem értem, miért jön mindenki a kis korkülönbséggel... Itt max azok írhatnák, hogy fellélegeztek, akik nem vállaltak 2. gyereket az állandó marakodástól való aggályaik miatt :D

Az idősebb tesóm és köztem 6 év van, de szó szerint állandóan öltük egymást, brutális veszekedések/verekedések voltak, és mindketten lányok vagyunk....

Ugyanúgy lehet jó kapcsolat korban közel álló tesóknál és vica versa.

júl. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán neveld meg őket. Amúgy még kb 20 év és elköltöznek. 👍

Köztünk 4 év van a nővéremmel, sosem jöttünk ki egymással, viszont soha nem viselkedtünk így, anyánk sosem engedte volna az ilyesmit. Már kiskorunkban Rövid úton leszoktatott a veszekedésről, ordítozásról stb. Mivel büntetést kaptunk érte ha bántottuk egymást, idővel ezek elmaradtak inkább, nem voltak viták, Szimplán ignoráltuk egymást, és mindenki élte a maga életét a saját szobájában. Felnőttként sem tartjuk a kapcsolatot egyébként. Egyszerűen nem vagyunk egy hullámhosszon, és ami nem megy, nem kell erőltetni.

júl. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Amikor csak lehet ki kell vinni õket a szabadba, ott nem egymással lesznek elfoglalva.

Amúgy én se értem ezt a korkülönbséges megjegyzést. A lányaim között 3 és fél év van, mégis ölik egymást. Most 8 éves az idõsebb. Ez inkább a gyerekek személyiségén múlik.

júl. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én sem értem ezt a korkülönbség dolgot, ez szerintem is csak önnyugatás... Ahol fiúk vannak a környezetemben, mindenhol ugyanez van, bármekkora is a korkülönbség. Ahol lányok vannak, vagy legalább az egyik lány, ott nincs így.
júl. 24. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!