Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy hat egy kisgyerekre ha...

Hogy hat egy kisgyerekre ha állandó veszekedést lát?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmről van szó, akinek az utóbbi 1-2 évben megromlott a házassága a férjével, elmondása szerint sokat ordítanak egymással, 1-2* már én is tanuja voltam, egyszerűen minden hülyeségen összevesznek, és mostanában már azt mondja odáig fajul hogy majdnem összeverekednek.

A gyerek is látja néha (4 éves lány) Mindig engem kérdez, hogy mit tegyen, de én erre mondani sem tudok semmit, mert igazából hiába mondom hogy ne csinálják, nem ezen múlik. Nagyon stresszesek építkezés és egyéb dolgok miatt, de igazából sajnálom is a barátnőmet is, de inkább a gyerek érdekel, hogy ez rá hogy hathat?

Mert amúgy én nem látok rajta semmit, majdnem minden nap találkozunk, nincsenek viselkedésbeli problémái,a fiammal játszanak minden nap, teljesen normális.


2023. jan. 17. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Mit tegyen? Váljon el, mindenkinek jobb lesz. A kislánynak pedig még nincsenek magatartásbeli problémái. Azt látja, hogy mindenre ordítozás és agresszió a válasz, ő pontosan ezt fogja tükrözni.
2023. jan. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kérdező95 válasza:
100%
Csak egy esetet tudok, akkor teljesen magába fordulós lett a lány, nem barátkozott senkivel, szinte nem csinàlt semmi szociális elfoglaltságot, de ott nem csak építkezés miatt, hanem mindig veszekedés volt, de mellette meg viszont anyagilag kicsit a átlag szint felett teremtettek meg neki mindent
2023. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Terápiában jobb esetben feldolgozza majd felnőve a gyerek. Vagy ugyanígy választ, és ő is veszekedni fog. Barátnődnek is az kellene, terápia, az, hogy felszólítod, ne csinálják, az nem segítség.

Itt tart sajnos, nem szenved valóságosan, mert akkor már változtatott volna. Neked nincs dolgod ezzel. Empatikus figyelem sincs a részedről. Nem tud kommunikálni senki sem. Ezért kellene szakember. Azért van, hogy segítsen. Magatokon nem tudtok.

2023. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kérdező95 válasza:
100%
Azon kívül hogy elmondod neki hogy ha valóban fontos a gyerekük akkor ezt ne csináljak, vagy valahogy oldják meg hogy nem előtte, semmit sem tudsz tenni
2023. jan. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
30%

A gyermeknek az a legfontosabb, hogy a szülők ne váljanak el!

Az adott helyzetben, ha másért nem a gyermekükért próbáljanak találni egy családsegítőt. Nagyon profi felkészült emberek tudják már kísérni a párokat a békülés és az újra megerősödés útján.


A gyermeknek sem mind1 mit lát. Ha azt látja, hogy a szülei próbálnak tenni azért, hogy ne vesszenek össze dolgokon, hogy próbálják megjavítani ami eltörött, az számára is hatalmas segítség és minta.

Amit lát a gyerek azt veszi természetesnek, az épül be az életébe.

Ahogy most látja veszekedni a szüleit, amin összevesznek, amilyen indulattal forudlnak egymás felé ezt ő is felveszi. Lehet nem most mutatja meg, lehet csak évek múlva... nehéz ebből kirángatni. A példák a pozitív minta segít, segítene.


Drukkolok, hogy a legnagyobb ellentét ellenére a pár elmenjen egy szakemberhez aki segíthet nekik! Ez lenne mindenkinek a legjobb!

2023. jan. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

„ A gyermeknek az a legfontosabb, hogy a szülők ne váljanak el!”


Ilyen hülyeséggel rég találkoztam. Persze sokkal jobb a gyereknek az, hogy apa és anya állandóan üvölt egymással, folyamatos feszült légkörben él, mint hogy apa és anya nincsenek együtt, de mindkettő kiegyensúlyozott, megfelelő mennyiségű és minőségű időt tölt a gyerekkel.

Gratulálok! Inkább ne adj tanácsokat.

2023. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
45%

Szerintem te előbb írtál kommentet, minthogy végig olvastad volna amit írtam.


Szerinted melyik lehet a jobb?

Ha elválnak a szülők és élete végéig ezt a terhet cipeli a gyerek. Pl még az esküvőjén is fura lesz ott apa meg anya új anyával meg apával...


Vagy az, hogy a szülők megküzdenek azért, hogy újra helyes vágányra terelődjön a kapcsolatuk?


Nem írtam sehol olyat, hogy maradjon így ahogy van...

2023. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem is érdemes lehet egy családsegítőhöz, párterepautához elmenni.
2023. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!