Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon szemét dolog, hogy...

Nagyon szemét dolog, hogy irígy vagyok néhány szülőre a gyerekei miatt?

Figyelt kérdés

A mieink kis korkülönbséggel jöttek, 1 és 1,5 év van közöttük. Mire a nagynál az oviban kiderült, hogy probléma lehet, már a kicsi is megszületett. Később kiderült, hogy autisták és a két kisebb ADHD-s is, a diszlexia és a diszgráfia pedig csak hab a tortán. Minden apró eredményért meg kell küzdeniük és nekünk is velük együtt.

A nyári szünet elején beköltözött a szomszédba egy 5 gyerekes család. Én egyszerűen nem tudom megfogalmazni, hogy irígy vagyok, vagy dühös rájuk vagy csak simán egy megkeseredett h. p.

A gyerekeikre magasról tesznek, a nagyobbak pesztrálják a kicsiket, ordibálnak velük, de olyan stílusban, hogy egy kocsis is belepirulna, egész nap megy az üvöltözés. A gyerekeiknek pedig még beszédhibája sincs. Látom, hogy nap mint nap mennyit küzdenek az enyéim, hogy a szomszéd gyerekek szintjét képességek terén egyáltalán valaha megközelítsék és ott vannak a szomszédék, akik magasról tesznek rájuk. Nincs mondókázás, nincs mese olvasás, nincs fejlesztés, ha elkallódik, hát nem nagy ügy, van másik. Nem tudom hogyan fogalmazzam meg egyszerűen nekem fáj, hogy ott vannak a jó képességű gyerekeik és még csak megbecsülni sem tudják ezt.

Bocsánat, lehet, kicsit érthetetlen volt amit írtam, de remélem, lesz aki összerakja.

Ugye nem csak én érzek néha így? Ilyenkor elszomorodok, hogy miért nem tudok leakadni róluk és csak a saját gyerekeimmel foglalkozni, de egyszerűen néha nem megy. Nagyon rossz anya/ember vagyok ezért?



júl. 22. 23:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
30%

Így azért kicsit más aspektusba kerül a dolog. Én alapvetően azt gondolom senki sem szent, öt gyereknél elszalad olykor a cérna, de nyilván ilyen stílusban gyereket "nevelni" azért az én ingerküszöbömet is túllépné. Viszont sosem az irigység szó jutna eszembe róluk. Inkább a sajnálat és a szánalom szavak. Van azoknak a gyerekeknek szegényeknek elég nagy pakkjuk ahhoz, ne akarjam irigyelni őket, vagy a szüleiket, szóval minden csak nézőpont kérdése ugye.

Nekem ez kicsit hasonlít minden más élethelyzetre is. Lehetek dühös a fél világra, amiért én rákos vagyok, ezer másik ember körülöttem meg nem. Sóvároghatok az egészségemért, lehetek irigy, de kontraproduktív. Nem lenne nekem attól jobb, ha másnak is sz*r. Szerintem ha ez fejben helyre kerül, akkor azért lehet kezelni ezeket az érzéseket.

júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Túl rá vagy feszülve hogy a gyerekeid ilyenek -olyanok legyenek.

Es egyébként Is, nagyon korlátolt vagy. Légy egy kicsit lazább.


Azok kiadják magukból ami van , lecseng , a te gyerekeid korlatoltak nem.adhatjak ki szabadon ami bennük van. Mindig figyelniük kell vajon mit mond az anyja.


A legertekesebb kincs a szabadság a mai világban ez kevés helyen van meg

szept. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kérdésedre válaszolva:

Az irigység a legrosszabb ami történhet.

szept. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!