Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hány évtől számít...

Szerintetek hány évtől számít nagynak a korkülönbség a testvérek között és miért ?

Figyelt kérdés

júl. 14. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
20
júl. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

"A funkcionális egyke az, akinek 6-7 év vagy több korkülönbséggel születik meg a testvére, tehát gyakorlatilag a legintenzívebb fejlődési fázisát egykeként éli meg."


A 6 év már nagy korkülönbségnek számít.

Ha a kis korkülönbséget kellene definiálni arra azt mondanám, hogy ha kevesebb, mint 4 év az a kis korkülönbség.

júl. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
5
júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

4-5... Nálunk a húgommal 4.5 év van köztünk. Ez már rengeteg. Sosem voltunk ugyan abban az életszakaszban. Ennek eredménye, hogy már felnőttek vagyunk, de a viszonyunk azóta is semmilyen.


Húgom és öcsém közt 2 év van. Ők a mai napig össze vannak nőve.

júl. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
4# köztem meg nővérem közt pedig nincs másfél év sem, és csak karácsonykor beszélünk kb annyit, hogy szia szia, míg húgom 4,5 évvel fiatalabb nálam, és mindig is imádtuk egymást, ez a mai napig így van szerencsére. Szerintem ez nem ettől függ. Amúgy szerintem a nagy korkülönbség onnan szamitando, amikor ha újra szülsz, az előző gyerek már nem plusz munka, hanem inkább segítség, de legalábbis nem 2 "magatehetetlen" gyereket kell egyszerre ellatnod. Tehát amikor már valóban onallobb a nagy, az szerintem olyan 4-5 éves kor, és ekkor már arra is van esély, hogy nem tombol a testverfeltekenyseg, hanem inkább anyaskodik/atyaskodik a kicsi felett.
júl. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Miért kéne a testvéreknek ugyanabba az eletszakaszba lenni? Nem értem. A testvér nem attól testvér hogy 1 év sincs köztetek. A testvér attól testvér hogy minimum az egyik szülőtök közös. Za egymás iránti szeretet, egymással foglalkozás nem korfuggo. Bátyám 12 évvel idősebb tőlem. Mikor megszulettem furdetett, kismotoron kísért, etetett stb. Tanított biciklizni, focizott velem, velem együtt hallgatta a hupikek torpiket és bohockodott velem. Majd elkisert diszkóba és a távolból vigyázott rám. Tanácsokat adott. Éneket megvolt a haveri társasága, barátnői, szabad élete. Most 32 vagyok, imádja a kisfiam, minden nap beszélünk, pedig külföldön el jó pár éve. A legközelibb kapcsolatunk van, bizalmas, szeretetteljes, humoros.
júl. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

A válaszolók tudtuk kívül nagyon szépen megfogalmazás mi a különbség a kis és nagy korkülönbséggel született testvérek között...

A kis korkülönbségnél van igazi testvér-testvére, mellére delta kapcsolat, míg nagyobb korkülönbségnél a kicsi egy plusz "szülőt" kap, a testvérével a viszonya sokkal inkább hasonló lesz egy szülő-gyerek kapcsolathoz.

júl. 15. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!