Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kettőről három gyerekre váltás?

Kettőről három gyerekre váltás?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Nehezebb volt, mint amikor 1ről 2re váltottatok? Kis korkülönbség érdekelne leginkább. Hogyan éltétek túl a mindennapokat? Altatast,sétát hogyan oldottátok meg 3 gyerekkel? Mekkora autóba fér el 3 gyerekülés? Jelenleg van egy 26 hónapos és egy 14 hónapos gyerekem, de feljött a téma a következő gyerekvállalásról,viszont bennem van a félsz.
júl. 5. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Mi már másodikat sem akarunk, pedig volt tervbe. Kérdés, hogy ki mennyire szereti a kihívásokat. Három gyerekhez pedig már eléggé ajánlott egyterű autót vásárolni, de legalább is olyan méretűt, ami minimum a közép kategóriába van sorolva. (Mint pl passat vagy i40.)
júl. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekem ugyan nincs 3 gyerekem, de a családban van. Azt mondták a szülők, hogy nekik 2-ről 3-ra átállni nehezebb volt, mint 0-ról 1-re. Értelemszerűen 2 embernek kell kielégíteni 3 gyerek igényeit. Kettészakadni egyikük sem tud, ezért valaki mindig vár, háttérbe szorul. Ott a gyerekek már kamaszok. Nemrég mondta anyuka, hogy nehogy 3-at vállaljunk. Mostmár főleg a logisztika része nehéz, mindenkinek iskola utána programok. De sajnos érezhetően nem mindegyik gyerek kapja meg ugyanazt a figyelmet, mindig más. Ezért mi el is vetettük a 3 gyerek ötletet.
júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem, mindenben nagyobb rutinunk, magabiztosságunk volt. Egygyerekes létből, a többgyerekesbe átmenni kemény volt, de többől a mégtöbbe már rutin.
júl. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Opel zafirába befér simàn 3 ülés.
júl. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Igen a zafira egy viszonylag nagy egyterű.
júl. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb változás az volt, hogy amíg 1 babát altattam, 1 nagyobb csendben elmolyolt. Aztán 1 babát altattam, és addig a 2 nagyobb üvöltve összeveszett valamin :D

Altatás nagyjából könnyen ment, a nagyobbakat nem kellett altatnom, másfél meg 4 évesek voltak. Este letettem a kicsit egy órával előbb, utána a nagyobbaknak fürdés és fekvés. Sétánál a kicsi babakocsiban, a nagy önjáró volt, a középső meg vagy jött, vagy felállt a babakocsira, vagy volt, hogy felvettem a nyakamba, ez mondjuk nagy attrakció volt, sokan hülyének néztek, de nekem így könnyű volt. :)

Mondanom sem kell, apjuk is van, kivette a részét esténként.

Az autóról nem tudok nyilatkozni, 9 személyesünk volt, mire vettünk helyette egy sima kisautót, már a nagynak nem kellett ülés.

júl. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Nekem az 1ről 2re átállás nagyon nehéz volt, a férjem így is nagyon kiveszi a részét mindenből, amikor éppen nem dolgozik. Kombi autóm van egy régebbi Audi a6. Ezt vajon le kene cserélni? Amikor beülök a két gyerekülés melle, már én sem nagyon férek el, ezért gondolom, plusz egy baba hordozó már nem férne el benne. Én is úgy gondolom, hogy talán már 2-ről 3-ra nem lenne olyan nagy kihívás, mert már tudod, hogy milyen több gyerekkel és nem lenne pl az a bűntudat, ami volt nekem, amikor megszületett a második. Sok mindent túléltünk, volt hogy a férjem 1 hónapig kint dolgozott külföldön és egyedül voltam itthon a gyerekekkel, az is cudar volt. 😃 ráadásul covidosak is lettünk pont akkor.
júl. 5. 21:24
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk ford focus van és elférünk benne 5-en.

Nálunk nagy a korkülönbség, közel 6 és 7,5 év (mármint a kicsihez viszonyítva mindkét nagy) így ehhez a részéhez nem nagyon tudok hozzászólni, nekem vissza kellett a babás korba rázódni, cserébe nagyjából önálló gyerekek mellett volt újszülött a háznál.

Költöztünk is, 3 gyerekhez a lakás is kicsi lett volna.


Egyébként a nagyok között 21 hónap van, nekem nehezebb volt emiatt 1-ről 2-re, mint 2-ről 3-ra.

júl. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!