Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bugyipelenka vagy nadrágpelenka?

Bugyipelenka vagy nadrágpelenka?

Figyelt kérdés

Ti mikor váltottatok nadrágpelenkáról bugyipelenkára?


Melyik a jobb szerintetek?


Egyáltalán kell váltani?


Nekem most 8 hónapos a babám 8 kg) 6 hónaposan kezdtünk el kísérletezni a bugyipelenkákkal de nem találtam meg az igazit. Már a méretezésben elvesztem.



2022. szept. 2. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Én kb. a lányom 1 éves korában váltottam, talán valamivel utána. Nekem sokkal jobb volt, mert örökmozgó, lehetetlen egy helyben tartani egy rendes pelenkázáshoz.

Már 2 éves, szerencsére már csak alváshoz kell pelenka, de maradtunk a bugyipelenkánál, nekem sokkal kényelmesebb.

2022. szept. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Én nagyjából 7-8 hós korában váltottam bugyipelenkára, mert annyit forgolódott pelenka csere közben, hogy már nem tudtam normálisan rácsatolni a simát. Valamint mivel fiú, így a kukac is ebben nehezebben csúszik félre a sok futkosás közben, kevesebb a baki. De az elején teljesen jó volt a sima, amíg pici volt. Libero márkát használok kezdetektől.
2022. szept. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Mi a különbseg a bugyipelenka és a nadrágpelenka közt?! 🤔


Nekem 2 gyerekem van, fiam kerek 2 éves koráig hordott pelenkát, lányom most 11hónapos.


Mi az elejétől a végéig ugyan azt a márkát használtuk, elöl tépőzárosat.


Ha arra gondolsz, amit felhúzol mint egy bugyit, olyat csak próbáltunk. Nekem macerásabb volt. Lányomnál nem is fogom próbálni.

2022. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kisfiam 2 éves lesz novemberben. Idén nyáron végig bugyipelenkát használt, mert a melegekben szellősebb neki body nélkül és az nem csúszik le róla, ha csak póló naci van rajta. Éjszakára használok még neki bugyisat, mert abban elől magasabban ér véget a nedvszívó réteg és hason alvó gyereknél praktikus. Most már újra body adok rá, nappal sima csatosat használ megint.

Ez egyéni hogy ki mikor használ bugyisat, vagy használ-e egyáltalán.

2022. szept. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem használtunk bugyipelenkát egyáltalán. Pisire 3.5 évesen lett szobatiszta, kakira 4 évesen. Éjjelre is 4 éves kora után nem sokkal. Tépőzárassal csináltam végig. Tartotta a body.
2022. szept. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Gumis verziót éjszaka kezdtünk használni 2-2,5 éves kora között (akkor lett szobatiszta), kényelmesebb volt neki, a tépőzáras mindig elmozdult, nyomta a hasát alvasnál. A tépőzáras jó volt nappalra, de sokszor ő mondta melyiket akarja épp felvenni, így felváltva használtuk.
2022. szept. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2 éves korában kezdtünk bugyisat IS használni. Utazáskor kényelmesebb volt, de egyébként semmi extra, megvoltunk nélküle. Gyerek még nem tudott úgy pörögni, forogni, hogy ne tudjam átpelenkázni, úgyhogy és ez nem volt ok.
2022. szept. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Lánykám csak éjszakára használt papírpelust, nappal mosi volt, így elég sokáig kényelmes volt a tépőzáras verzió. Aztán amikor úgy rendesen megindult, váltottunk bugyi fazonúra, az röptében is ment. Amég szépen feküdt, és nem állt fel, sokkal kényelmesebb volt a tépőzáras.
2022. szept. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is kb 1-1,5 éves korától adtam a bugyipelenkát, könnyebb volt feladni rá, jól bevált. A méretváltás sem volt gond, kellően nagy volt a kisebb méret ès kicsi a nagyobb (szóval 10 kilósra rá tudtam adni az 4-est is, de jó volt rá a 5-ös is. A nagyobbat inkább estére kapta)


2,5-3 évesen lett szobatiszta, amikor már csak kaki miatt adtunk neki pelenkát, újra nadrágpelenkát kapott arra a 2percre, akkor már jó volt a legolcsóbb is, nem számított semmi, mert nem volt rajta sokat. Ügyesen le is szokott róla ovi előtt

2022. szept. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!