Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekkel utazás során milyen...

Gyerekkel utazás során milyen nehézségekkel, vagy kellemetlenségekkel szembesültél már?

Figyelt kérdés
Milyen kellemetlenségek, vagy problémák fordultak már elő az utazás során, vagy történtek már meg veletek váratlanul, amikor kisgyerekkel buszra, vonatra, repülőre szálltatok, vagy személyautóval vitted épp valahova a gyereket?

júl. 3. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Hányt az autóban. Elötte bírta a távokat ezért fel sem merült hogy ez probléma lehetne az út során illetve nem elösször mentünk ugyan azon a távon valamiért akkor nem bírta és sajnos azóta se bírja.
júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Nyűgösek voltak, sírtak, nem bírtunk velük. A 9 órás autóutat így 14 óra alatt sikerült megtenni. Bár nem gondoltunk erre problémaként.
júl. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Kislányom autóban hányós volt évekig. Egyszer-kétszer történt baleset, aztán megtanultunk vele együtt élni: indulás előtt kapott Daedalon kúpot.

Később megszűnt a probléma.

júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Alapból az nehézség, hogy ott a gyerek
júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
4-es, ide kellett böfögni valami gyerekutáló mondatot a gyereknevelés témába, ugye? Ettől lesz jobb a napod?
júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%
Nem gyerekutálat, tapasztalat.
júl. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Amitől féltem (pl. hogy fogja bírni a repülést, ellesz-e az ölemben, hogy fogom alatni napközben, tetszeni fog-e neki a sós víz stb.), attól szerencsére nem kellett volna, minden abszolút simán ment.

Amire viszont nem gondoltam előre, az okozott kellemetlen perceket: az ismeretlen helyen nem nagyon akart elaludni. Azt hittem, hogy szoptatással alvásnál ezzel nem lesz baj, de a szopás közben nem bealudt, ahogy szokott, hanem egyszer csak üvölteni kezdett, nem értetem, hogy mi történt. Érdekes módon mamánál nyugodott meg és aludt el végül mindkét éjszaka, pedig itthon ő sosem altatta :)

1 éves volt ekkor (tavaly szeptember), ha minden jól megy, akkor pénteken indulunk megint pár napos tengerpartozásra, kíváncsi vagyok, hogy milyen változások lesznek, az biztos, hogy sokkal fárasztóbb lesz így, hogy már rohangál...

júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Autópályán menet közben a lábával valahogy kinyitotta az ajtót. Szerencsére nem lökte ki, csak a zár kattant ki, de így is volt nagy ijedtség, állhattam meg a leállósávban... (Alapból be van kapcsolva a gyerekzár, csak előtte felnőtt ült ott, és kikapcsoltuk, aztán elfelejtettük visszakapcsolni...)

Volt, hogy behányt az egyik út közben. (Autó)

Meg amikor végigordított egy rövid, 10 perces utat, de olyan fülsiketítően, hogy félre kellett állnom.


Amúgy alapvetően imádnak utazni, bármivel, úgyhogy ritkán van gond.

júl. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Már megkezdték a beszállást, amikor telerottyantotta a pelenkát. Olyan gyorsan még nem pelenkaztam, mint akkor. 1,5 volt.

Idén már 8 éves és 10. repülőútja lesz, az elsőt leszámítva, nem volt semmi extra. A gépen sose sírt, sose hangoskodott, pedig nem egyszerű gyerek, autista.

júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Hazautazás előtt az utolsó éjszaka hányni kezdett a másfél éves. Többször, szinte menetrend szerint, óránként. Másnap reggel vonattal indultunk haza, sokórás út. Ha akartunk se tudtunk volna maradni. Hajnalban 4 órát aludt hányás nélkül, reménykedtem, hogy nem lesz gond. Nem is volt, míg le nem szàlltunk otthon, 5 percen belül lehányta a babakocsit. Végülis szerencsénk volt, de nem sokon múlt.
júl. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!