Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekkel külföldre egyedüláll...

Gyerekkel külföldre egyedülállóként?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a fiam, aki az én vezetéknevem viseli, apuka nincs feltüntetve sehol, képzelt apuka sincs beírva. Most mennénk először külföldre. A születési anyakönyvi kivonatán kívül csak az a jegyzőkönyv van, ami a gyerek jogállásának rendezésekor készült a gyámügynél évekkel ezelőtt és ennyi.

Ilyen helyzetben kell bármiféle irat arról hogy én vagyok a kizárólagos gyámja?


jún. 26. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
Igen. Különben mindenhol fel fog merülni, hogy hol van az apa? Mert nyilván kellett hozzá egy apa is.
jún. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A gyermek személy igazolvány készítésénél se kértek semmi határozatot.

De akkor holnap felhívom a helyi gyámügyet.

jún. 26. 18:41
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy kell, ha te vagy a kizárólagos gyám akkor semmihez se kell az apja, attól függetlenül, hogy létezik e vagy sem
jún. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyerekednek nem lehetsz a gyámja.
jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a születési akviban nincs apuka, akkor szerintem viheted nyugodtan, csak vigyél belőle egy másolatot!

(Ha apuka papíron nem is létezik, akkor nyilván nincs külön döntésben megállapítva sehol a kizárólagos felügyelet, hisz nincs kitől megvonni a felügyeleti jogot...)


Én amúgy pont most töltögetem apuka hozzájáruló nyilatkozatát, de ehhez kell csatolni a születésit is, tehát ez nálatok kiesik, más meg nincs, szóval kizártnak tartom, hogy baj lenne.

Jó utat! :)

tegnapelőtt 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyámja biztosan nem vagy, hiszen arra akkor van szükség, ha a gyerek szülei nem élnek vagy a szülői felügyeleti joguk szunetel/megszunt.


A születési anyakönyvi kivonatot vidd magaddal az utazáshoz, az elég lesz. De ha az eu-n belül utaztok, rendkívül kicsi az esélyra, hogy éppen valaki kérje a hozzájáruló nyilatkozatot. 12 évig utaztam folyamatosan a gyermekemmel, egyszer fordult elő, hogy kérték eu-n belul

tegnapelőtt 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
tegnap 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!