Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire fel ez a gyenge érv a...

Mire fel ez a gyenge érv a Csenger keresztnév ellen?

Figyelt kérdés

Így szeretnénk elnevezni a fiúnkat. Eddig mindenki (ketten) avval próbál lebeszélni, hogy településről nem célszerű elnevezni valakit, mert úgyis mindenkinek a település jutna eszébe róla.


Kérdem én, akkor mi a helyzet a Gyula, Szabolcs, Imola, Buda nevekkel, amik nagyságrendileg gyakoribbak?


Amikor visszakérdezek, a reakció: "hát, az más". Valaki meg tudná tölteni értelemmel az ellenérvet?


A másik meg, hogy az átlag, földrajzból (is) teljesen zokni magyar valószínűleg az életében nem hallott még a román határ menti kisvárosról...


jún. 19. 12:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
hát, Csongor és Csenge keresztezése gyakorlatilag. mindkettőhöz túlságosan hasonlít :D
jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Nekem előbb jutna eszembe észérv gyanánt, hogy a Csengére asszociálnának. Vagy a csengeri örökösnő sztorira. 😀
jún. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Mikor anyuka Hű, de különleges nevet akar a kis szeme fényének, de a gyerek csak b.szogatva lesz miatta élete végéig mindenhol.
jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem mindenkinek Csengenek ertene, ha kimondva hallja, ez nem biztos, hogy annyira jo lesz majd a kisfiadnak.
jún. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
82%
Valóban gyenge kifogas, nyilván nem akarja azt mondani, hogy ne röhögtesd már ki a gyereked ezzel a névvel, mindenki azt fogja hinni, hogy Csenge a szerencsétlen. Akkor legalább lehet magyarázni azt is, hogy nem lany, hanem fiú...
jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
61%

"fiúnkat"

Kiégtem.😶

jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is elsőre a "csengeri tata púpcsontja" meg a "csengeri örökösnő" ugrott be.


"Kérdem én, akkor mi a helyzet a Gyula, Szabolcs, Imola, Buda nevekkel, amik nagyságrendileg gyakoribbak?"

Az a különség, hogy ezek a nevek teljesen elterjedtek keresztnévként is. Ellenben én idáig azt se tudtam, hogy a Csenger egy anyakönyvezhető név, nem csak egy település.

jún. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%

A román határ melletti kisvárosról az agyilag zokni politikusunk miatt többen hallottak, mint gondolnád 😀

Ez egyébként egy már létező keresztnév, vagy kérvényezni akarjátok az anyakönyvezést?

Hozzá kell tennem, hogy az általad felsorolt neveknél egyik sem a helységnévből ered, ráadásul a Budának semmi köze a "mi Budánkhoz" (A 'Buda' keresztnév jelentése és eredete a buddhizmus alapítójára, Siddhártha Gautamára utal, aki Buda néven vált ismertté), az Imola pedig egy virágnév...

jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
Én a helyedben Makkoshotykának nevezném el. Az is egy településnév, és biztosan nincs még ilyen nevű gyerek az országban.
jún. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
21%

Fiunk, nem fiúnk.


Nem rosszabb, mint a Buda vagy a Gyula, de túl "különleges" és lányos hangzású is.

jún. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!