Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van-e olyan keresztnév, ami...

Van-e olyan keresztnév, ami nem anyakönyvezhető, de kérvényeznétek, hogy lehessen adni?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok mik kerülnek elő. Nyugodtan írjatok bármit. Nem lesz mostanában gyerek, csak a keresztneves kérdések megszállott követője vagyok 😂

jún. 4. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöm a Duna, Tisza és Körös neveket akarta anyakönyveztetni, egyiket se engedték. Igen, igen, folyób*zik a feleségével...
jún. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lakatos Jasonstatham
jún. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, épp elég debil név anyakönyvezhető most is. Ha rajtam múlna, háromnegyedét kiszórnám - pont a leendő gyerekek érdekében, akiknek a hibbant szüleik azokat a neveket adnák.
jún. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én egy magyar író könyvében olvastam a Miette nevet (egy magyar arisztokrata kislány neve volt ha jól emlékszem), nagyon megtetszett, de nem anyakönyvezhető, és szerintem ezzel az írásmóddal nem is lehet engedélyeztetni a végén lévő néma e miatt, Miett-ként írva meg már nem annyira tetszik. Meg a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni, gondolom sokat csúfolnák miatta
jún. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Azt kérvényezném, hogy legyen uniszex névlista. De ez épp elég politikai vonatkozás miatt nem fog mostanában megvalósulni.

Rengeteg nevünk van, ami lehetne egyszerre férfi és női név is.

Marián (jelenleg férfinév, de Törőcsik Marinak ez volt az eredeti neve!), Holló (külföldön is megy a Raven név), növény, természeti nevek, mint a Jácint, Szellő vagy a Gyopár (sokakkal ellentétben TUDOM, hogy a Jácint évszázadok óta férfi név itthon, de a Bridgertonban is Hyacinth a kislány).


Tudom, csak a “lila hajú újhullámos woke hippik” lobbiznak ezért egyes források szerint.

De inkább legyen több Holló és Gyopár itthon, mint Hürrem, Zejnep, meg Bogyó és Babócás infantilis Havaska, Csendike.

Erőltetett, hogy minden nevet hülye kicsinyítőképzőkkel akarnak női listássá transzformálni.

jún. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha már van Bodza, Alma, Áfonya lehetne Meggy, Barack, Cseresznye, Narancs :D


Lehetne Vörös Meggynek vagy Nagy Narancsnak hívni a kislányokat.

jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mogyoró is van mondjuk. Nagyon kemény xd
jún. 5. 23:13
 8/14 A kérdező kommentje:
4-es, a Miette-t szerintem lehetne adni, max kimondod az e-t. Nem is olyan rossz szerintem bár viccelni lehet vele, de minden névvel tud viccelni egy gyerek.
jún. 5. 23:15
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont nemrég olvastam egy cikket: Wednesday és Rütyi. Meg tudom érteni miért.
jún. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, közben eszembe jutott, hogy még régebben, amikor középiskolás voltam, anyukám barátnője a gyerekének azt a nevet akarta adni, hogy Anci, mert mindneki Anna vagy Anikó volt, mármint anyai ágon a női felmenők nagy része, anyukám barátnője viszont egyiket se szerette, ezért becézve akarta adni. Nem tudom, hogy kérvényezte-e végül és elutasították, vagy rájött, hogy hülyeség, végül Adrienn lett w lánya.
jún. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!