Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Piroska név tényleg öreg nénis?

Piroska név tényleg öreg nénis?

Figyelt kérdés
Piroska név nagyon tetszik és sok gyakoristól olvastam, hogy ők ezt csak öreg néniken tudják elképzelni meg hogy egy kisbabának nem való, mert túl felnőttes név. Valóban így van? Manapság mennyire vállalható ez a név?Beceneveket tudtok mondani?

ápr. 16. 00:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%
Tényleg
ápr. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Hermit moldovenesc válasza:
73%
Szerintem nagyon szép név, babának/kislánynak is el tudom képzelni. Becézett változatai: Piros, Piri.
ápr. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Én is inkább nagyim korabeli nénire asszociálok a név hallatán (volt ilyen nevű idős hölgy a családban gyerekkoromban, tehát nem véletlen), de szerintem teljesen szokható kislánynak/fiatal lánynak is (a Piri aranyos, a Piros felnőttes stb.)

És legalább később is vállalható, nekem a Lili néni/Hanna néni is fura első hallásra, mert nem ismerek ilyen nevű középkorúakat, főleg nem időseket. Persze mire a mostaniak megöregszenek, addigra sokan lesznek :)

Tehát én erről a névről nem beszélnélek le, szerintem vállalható.

ápr. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Tényleg, és ettől függetlenül sem szép név. Én nem örülnék, ha engem így hívnának.
ápr. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%
Semmivel sem rosszabb, mint a nagyon felvágott Bíborka.
ápr. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a korosztályát biztos nem fogja érdekelni, hogy a mai 20-40-eseknek mi volt öreges. És akkor mi van azokkal a nevekkel, amik régen és most is gyakoriak (pl. Anna, Tamás). Inkább az ilyen beszélő neveknél az lehet kockázatos, hogy könnyen cikizhetők. Pláne, hogy ismert mesében is szerepel, tuti mindig a farkassal fognak jönni. De szerintem amúgy miért lenne rosszabb, mint bármelyik más közszóból alakult hasonló név - pl. Hajnalka, Boglárka vs. Eperke, Álmos vagy Napsugár - inkább gyakoriságból eredő megszokás kérdése, melyik elfogadottabb és mire kapják fel a fejüket az emberek. Nekem egyébként mindettől elvonatkoztatva tetszik, de pont ezért nem adnám, mert ha az én nevem lenne, sem szeretnék vele "feltűnést". De hát ez meg annyira ízlés, személyiség kérdése.
ápr. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

bocsi de te azėrt nem adnåd ezt nevet mert gyakoris vålaszolok szerint öreges?

ismerek 40 éveiben járo Piroskåt .

ha neked tetszik adjad semmi gond ezel nével.

ápr. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem az. Ha tetszik és megy a vezetéknévhez add azt.
ápr. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
41%
Nem csak ,hogy öreges,de ronda is meg!
ápr. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

Semmivel sem öregesebb, mint az Emma vagy a Róza és azok mégis a toplksta elején vannak...


Ha nekem tetszene nem foglalkoznék vele ki gondolja öregesenek.

Az hogy mi öreges folyamatosan változik, a mai gyerekek nagymamáit már Juditnak, Krisztinának, Mónikának hívják, számukra ezek lesznek az öreges nevek és a mi nagymamáink nevei a ritka, különlegesek...

ápr. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!