Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyári programok spórolósan?

Nyári programok spórolósan?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan élethelyzetbe kerültünk, hogy idén nem tudjuk fizetős programokra vinni a gyerekeket, sőt 1-1 fagyizás sem fér bele. A páromnak 2, nekem 3 gyermekem van, az enyéim velünk élnek, a párom gyermekei az anyukájukkal.

Már az is kérdéses, hogy eljönnek-e hozzánk a gyerekek, mert a párom dolgozik és utána sincs itthon egész nyáron, max pár órára tud hazaugrani. A gyerekei nem biztos, hogy velem és a gyerekeimmel szeretnék tölteni a nyár felét, főleg, hogy így számukra izgalmas programok sem lesznek, mert nem hiszem, hogy 12 és 13 évesen játszótereken akarják tölteni a nyarat.

Mi olyan elfoglaltság lehet, amit ők is illetve a 4-9 év közötti korosztály is izgalmasnak találna, nem hangos, nem nyüzsgős, tehát kevés ember van ott és ugye olcsó, pontosabban ingyen van.



jún. 8. 20:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
87%
Miért lenne nálad a párod gyereke, ha ő nincs ott? Nem is értem. Nagyok már, nem kell egész napos felügyelet nekik. De az, hogy egy gombóc fagyira sincs pénz az nagyon gáz. Akkor kirándulni sem lesz, mert a közlekedés sincs ingyen. Miért nem dolgozol?
jún. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

A párom anyukája demens. Reggelente még néha részben képben van, de kb 9-10-től kezd elborulni, délután meg jön a naplemente szindróma. Az, hogy a saját székletével keni ki a lakást, el is fogyasztja azt és rengeteget kiabál, az még a kisebb probléma. A nagyobb gond, hogy agresszív, főleg a nőkkel, ha a fia is ott van. Már összekeveredett benne, hogy férje/fia/apukája és egyedül is épp elég kellemetlen a páromnak a helyzet, hát még ha a gyerekei előtt kellene az anyját lefogni mikor az rá akar mászni. Biztos, hogy két tizenévesnek ezt nem kellene látnia!!!

Próbálok segíteni a páromnak mindenben amiben csak tudok, anyagilag is, de az én pénzem nagyon kevés ennyi embernek. Miután kifizetjük a gyerektartást, az ápolót, az anyukája lakbérét, gyógyszereit és pelenkáját, addigra a párom fizuja és az anyukája nyugdíja már el is fogyott. Próbáljuk sürgetni az otthont, de még így is sokat kell várni, pedig magán. Államiba azt mondták akár 6 év is lehet. Ha bekerülne, az már anyagilag is jobb lenne, mert a havi térítesi dij csak 600 körül van, ami még mindig kevesebbre jön ki, mint a lakbér+ápoló havi költsége.

A gyerekek anyjának sincs annyi szabija, hogy egyedül megoldja a nyarat. Év elején még úgy beszéltük meg, hogy a nyár felében nálunk lesznek, mindenki így tervezett. Most meg csak kapkodjuk a fejünket, hogy mit, hogyan oldjunk meg. A kisebbik gyermeküknek egészségügyi okokból kell az, hogy folyamatosan legyen felnőtt felügyelet.

Az utazás költsége nem olyan nagy, mert kedvezményesen/ingyen utaznak és velük utazó felnőttekre is vonatkozik (MÁK kártya).

Nyilván, ha máshogy nem tudjuk megoldani, akkor tetszik vagy sem, de otthon töltjük a nyarat, csak gondoltam, hátha van valakinek valami olyan ötlete, ami nekünk még nem jutott eszünkbe.

jún. 9. 07:49
 13/18 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az is az élet része. Nem jó, persze,de ha van akkor ez van. Mindegy ez a ti döntésetek hogy viszitek e vagy sem. Egyébként itt sokan úgy csinálnak mintha neked nem lenne közöd a gyerekhez. A párod gyerekéhez. De ha egyszer már egy pár vagytok akkor szerintem pont az a normális hogy a másik személynek is van egy minimum baráti viszonyban akire számíthatnak ha olyan van. Mert ilyen egy család még egy mozaik család is normál esetben. Nem mindenhol van harcban a két család.

Az még hogy megszólni valakit az anyagi helyzete miatt. Megint csak az oldal szégyene. Bárki kerülhet akaratán kívül olyan helyzetbe. Egyébként egy fagyi itt már 600 Ft körül van, ha mindenki kap egyet az már 3000ft. Ha kettőt meg még több.

Viszont azon kívül amit írtak ötleteknek nem tudom még milyen ötletet szeretnél. Számháború esetleg, de az még több emberrel érdekesebb. Kártya, társas, főzés, sütés ha érdekli őket, grillezés ahol van rá lehetőség, kincskeresős játék, doble, az még amúgy nekem is tetszett huszon pár évesen, felelsz vagy mersz, ki vagyok én, a homlokra kell ragasztani és kitalálni, túrázás, ha olcsón megtudjátok úszni az utazást akkor elmenni messzibb helyre vagy lemenni a balcsira fürdeni. Piknikezni.

jún. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%

itt nem a csalad konsztelacioja a lenyeg - ez kb senkire ne tartozik.


A lenyeg az hogy tök mind1 mennyi es kinek a gyerekeit, de ingyenes programm nem jo nekik..hat akkor itt elegge elrontottatok valamit.

Egy gyerek sem kez el magatol csak fizetos programot kerni, mozi, entertainment agyba föve, szinhaz, koncert, buli.

Ezek jok. Nem azt mondom fuuu de gaz.


DE a merteket kellett volna eddig kicsit felmutatni. Hogy vannak szuper programok amiket havi 1x csinalunk különben pedig, otthon vannak jatekok, könvyet lehet lapozgatni, könyvtarba el menni biztos van ott gyerek sarok gyerek könnyvekkel, kavicsot dobalni a dunaba, margit sziget, normafa, piknikezni stb.

Itt a te (ti) beallitottsagotok ami engem specko nagyon zavar

jún. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

“Mi van, ha történik valami”

Egy tanösvényen, ami direkt úgy van kialakítva, hogy babakocsival is járható legyen és kisebb gyerekkel is menni lehessen?

Ennyi erőből ki se mozduljatok az utcára, hátha fejedre esik egy virágcserép, vagy elesel a saját lábadban. Értem, hogy 5 gyerek, de egyik sem magatehetetlen csecsemő már, azért egy kiskamasz már előre futhat pár száz métert, akkor továbbra is egy tanösvényen, anélkül, hogy belefulladna a pocsolyába…

jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
De ezt nyilván a gyerekei is megértik nagyok már. Simán elvannak otthon egyedül, vagy elmennek barátokkal. Miért kéne ehez szabi? A nagyit meg addig ápolási osztályra felvetetni amíg lesz hely.
jún. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Az ápolásik tele. A zártosztályon azt ígérték, hogy biztosan lesz addigra hely, mire kikerül. 4 hónap után viszont közölték, hogy hely nincs, a betegszállíto pedig már délutan megy is, hogy hazavigye...

A párom kisebbik gyermekének folyamatosan kell a felügyelet.

Próbálok majd valamit kitalálni, hogy érdekesebbé tegyem a nyarat. Meglátjuk mi lesz.

jún. 9. 18:34
 18/18 anonim ***** válasza:
Olyan játszótér, ami mellett vagy benne van valamilyen labdapálya, pl kosárlabdázni meg kültéri edzőgépek. Csinálhattok otthon házi fagyit, házi jégkrémet. Vonattal szabadstrandján, bár ha 5 gyerek őrjöng a vízben, az kevésbé biztonságos, mint egy kirándulás. Séta a Margit szigeten, BKK hajókázás.
jún. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!