Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nyári programok spórolósan?

Nyári programok spórolósan?

Figyelt kérdés

Sajnos olyan élethelyzetbe kerültünk, hogy idén nem tudjuk fizetős programokra vinni a gyerekeket, sőt 1-1 fagyizás sem fér bele. A páromnak 2, nekem 3 gyermekem van, az enyéim velünk élnek, a párom gyermekei az anyukájukkal.

Már az is kérdéses, hogy eljönnek-e hozzánk a gyerekek, mert a párom dolgozik és utána sincs itthon egész nyáron, max pár órára tud hazaugrani. A gyerekei nem biztos, hogy velem és a gyerekeimmel szeretnék tölteni a nyár felét, főleg, hogy így számukra izgalmas programok sem lesznek, mert nem hiszem, hogy 12 és 13 évesen játszótereken akarják tölteni a nyarat.

Mi olyan elfoglaltság lehet, amit ők is illetve a 4-9 év közötti korosztály is izgalmasnak találna, nem hangos, nem nyüzsgős, tehát kevés ember van ott és ugye olcsó, pontosabban ingyen van.



jún. 8. 20:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Sétálni az erdőben/tó vagy folyóparton.

Társasozni,bújócskázni. Sárkányt eregetni.

jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az se mindegy, hol éltek. Pesten pl.csomó ingyenes program van. Egy zsákfaluban nem biztos.
jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Túrázni bmikor el lehet menni és eléggé ingyen van. Rengeteg helyen van kisebb tanösvény, amit egy 4 éves is élvez. Lehet vinni piknikre valót, labdát, csomó helyen lehet nyársalni. Viszel egy kenyeret, szalonnát, hagymát, pár idény zöldséget - eléggé low budget.
jún. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

ahogy a 2es irja...pesten egyszerubb ha keves a penz ilyen helyzetben.

Hol eltek?

jún. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Pesten élünk.

A társasozás, legozás már "dedós" dolog számukra. Eddig vitte az apjuk őket strandra, moziba, cukrászdába, koncertre stb, de rá kellett jönnünk, hogy szinte mind fizetős volt.

A kirándulás jó ötlet, de egydül 5 gyerekkel nem szívesen mennék. Mi van, ha történik velük vagy velem valami? Sajnos már mindkettőre volt példa és bizony jó volt, hogy volt ott másik felnőtt is.

Sütögetni szoktunk a kertben is, de a párom gyerekei nem nagyon eszik meg az ilyen jellegű kajákat.

Tényleg sok ingyenes program van, de a legtöbb elég zsúfolt és még fültokkal is túl zajos.

Jaj, eddig olyan jó volt. Legtöbbször külön-külön vittük őket, így nem volt gond az eltérő érdeklődés. Itthon meg mindenki elfoglalta magát a szobájában, de ez nem lesz jó egész nyárra.

jún. 8. 21:29
 6/18 babyboom567 ***** válasza:
100%

Ha te vagy aki mindig írogatsz, és a párod nem is lakik veletek,akkor egyáltalán minek mennek hozzád a gyerekei?És miért neked kell szórakoztatni őket?

Egyáltalán nem vállalnám nyárra(semmikor sem, csak extrém esetben, pl a láthatás alatt a pároddal pl kórházba kerül,akkor addig vigyáznék rájuk míg az anyjuk értük jön) a párom semmilyen korú gyerekeit. Max közös program kizárólag ha a pár is ott van, és ő intézné a gyerekeit.

Van saját gyereked saját életed, a párod gyerekei,NEM a te gondod.Mit tud ez a fickó, ha ennyire csüngesz rajta?

jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hát te már eldöntötted, semmi nem jó, úgyis rossz lesz. Akkor nincs mit tenni.

Dedós? A felnőttek nagy része is szeretet társasozni, nem, hogy szaros kiskamaszok.

Túl zajos??? 5gyerek már önmagában túl zajos🤣Mit szeretnél, vállaljuk be belőlük párat?

#2

jún. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Azért nem rosszbol, de elég gáz, hogy egy gombóc fagyi sem fér bele.

Ezt azért erősen oldani kéne, nem rosszbol...

Én sem vagyok gazdag, sőt...de a két gyerekemre kisporolom akárhogy is van.

jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Mi együtt élünk, bár most az anyukájánál lakik, amíg be nem veszik az otthonba, ami akár 8-10 hónap is lehet. Amikor a párom dolgozik, ápolónő van mellette, utána meg a párom. Oda nem mehetnek a gyerekek, mert nem nekik való.

Nem döntöttem el, hogy rossz lesz, de most nagyon ijesztő az egész helyzet.

Eddig nem voltak a gyerekeknek közös programjaik. Én magam is belátom, hogy az amit egyedül én tudok nekik nyújtani, az nem elég, ezért is próbálok ötleteket gyűjteni, de vagy én vagyok hozzá kevés vagy a pénz.

Igen, valóban, 5 gyerek már önmagaban is elég zajos, ezért is vagyok betojva a helyzettől már előre.

Bármennyire is hihetetlen, nekik már dedós a társasjáték, főleg az amit az enyémek is tudnak játszani. Ők elég más világ. Én ennyi idősen még a körmömet sem festhettem, a nagynak meg már műkörme van és a suliban sem szólnak érte.

jún. 8. 22:13
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem nekik való? Egy gyereket pont úgy kéne nevelni hogy ez az élet része. Mert sajnos vagy nem sajnos ez az élet része.

Amúgy a többiek írtak jó dolgokat. Mást én sem tudnék kapásból írni.

Szabad strand esetleg. Pénz nélkül elég nehéz, főleg ha a gyerekek is más értékrend szerint vannak nevelve. Igazából tényleg ugyan azokat tudnám leírni mint előttem, de mindet elvetetted.

jún. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!