Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy sérült ember előbb gyógyul...

Egy sérült ember előbb gyógyuljon meg és utána vállaljon gyereket. Ezt miért nem lehet megérteni?

Figyelt kérdés
Mi vagyunk azok a generáció, akik mehetnek terápiára, mert a bántalmazott szülők és nagyszülők nem voltak képesek elmenni. Inkább ők maguk is bántalmazók lettek és gyereket is bevállaltak. Azzal tömik a fejünk, hogy igen velünk van a baj, mert ők simán élni tudják az életük. Arra viszont nem gondolnak, hogy mikor nekünk panaszkodnak, meg sírnak, meg küldik a jeleket, hogy így-úgy meg lettek verve, ennek a gyereknek semmi köze nem lenne hozzá, sokkal inkább egy pszichológusnak

máj. 28. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Igazuk van, veletek van a gond, minden szaron nyígtok, mindent pszichés traumának éltek meg. Nem szerettek dolgozni, nincs értelmes hobbitok, ehelyett pszhichés urimurikkal kábítjátok egymást. Fel kéne nőni végre ennyi!
máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Olyan jó világ a világtörténelemben nem volt, mint most. (Nem mindenkinek, mindenhol, de általánosságban)
máj. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem kell mindenkinek gyereket vállalnia. Szerintem csak az tegye,

1. aki a párjával együtt nagyon szeretne gyereket nevelni és ezt hivatásának is érzi,

2. mentálisan rendben van, nincsenek komoly lelki traumái, nem depressziós, nem frusztrált, nincsenek komplexusai, boldognak érzi magát gyerek nélkül is,

3. megfelelő műveltséggel rendelkezik ahhoz, hogy a gyerek inspiráló környezetben nőjön fel, továbbá

4. úgy képes stabil anyagi biztonságot teremteni a család számára, hogy e mellett minden nap tudjon a gyermekével minőségi időt együtt tölteni.

máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Szerinted milyen terápia volt 40-50-60 éve? Amúgy nem tudom, idén leszek negyven, minket szépen neveltek a szüleink. Akkor is volt jó szülő és barom szülő, ahogy most is. Ha neked sajnos nem jó jutott, az nem generációs probléma, hanem családi belügy.
máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Első te nagyon beteg vagy. Egyetemre járok, dolgozok, 10+ éve táncolok. Ezt nagyon benézted, pont olyan lehetsz, mint akikről beszélek
máj. 28. 11:43
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
3as teljes mértékben egyet értek, de ha ezt mindenki figyelembe venné, akkor elég hamar kihalna az emberiség, sajnos nem sok olyanról tudok aki úgy vállalt gyereket, hogy ezekből legalább 2 pont teljesüljön. Helyette a következőket tapasztalom: nyomorúságos az életem, se majd egy gyerekkel jobb lesz, sz*r a kapcsolatunk, de majd egy gyerek összetart minket, ha mégse, akkor vállalunk még egyet, kettőt, aztán elválunk vagy olyan buta vagyok, hogy nem tudom ha nem védekezek gyerek lesz, de ha így alakult megtartom, de a személyes kedvencem, hó végén nem marad kajára se, de majd a gyerekek miatt kapunk támogatást aztán még ennyit se kell dolgozni
máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Régen is rengeteg lelkibeteg volt, csak nem volt diagnosztizálva. Lett belőle alkoholista, vagy felkötötte magát a padláson (nálunk Dél-Alföldön ez mindennapos volt).

Ma már ezzel sokkal inkább tisztában vannak, és szerencsére nem csak a szakorvosok.

Igazat adok a kérdezőnek.

máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező, mindig mindenkor az aktuális generáció úgy gondolja, hogy na most aztán ő tudja a tutit. 20 év múlva a te terápiás javaslataidat fogják körberöhögni és okolni a következő generáció elcseszett élete miatt. Csak mondom
máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8, az én gyerekemnek nem lesz elcseszett élete, mert gyerekem se lesz
máj. 28. 13:21
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
Jobb is ez így mindenkinek...
máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!