Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan kevés ember van...

Miért olyan kevés ember van aki tudja magáról és beismeri hogy nem alkalmas szülőnek hanem ezt semmibe veszi és így lesz gyereke?

Figyelt kérdés
Közben ö maga sem elég érett nem elég felelős szülőnek lenni gyermekket vállalni
2023. jún. 27. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Mert az emberekbe folyamatosan azt tukmálják, hogy akinek gyereke van, az értékesebb.
2023. jún. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Mert még mindig ez a társadalmi elvárás, különösen a nők felé.

Szerencsére egyre többen vannak, akik magasról letojják ezt az elvárást. Mondom ezt úgy, hogy nekem van 2 gyerekem, de én mindig is szerettem volna gyereket, szerettem volna anya lenni, és most is szeretek anya lenni - amellett, hogy nem CSAK anya szeretek lenni. De ahogy írod, rengeteg embernek nem való ez, ilyen-olyan okokból. Én a magam részéről ezerszer jobban tisztelem és többre tartom azokat, akik ezt felismerik, mint azokat, akik a külső nyomás miatt szülnek, majd rájönnek, hogy nem kellett volna, tönkretéve ezzel minimum 2 ember életét.

2023. jún. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
A másik meg nem biztos hogy olyan ilyennek megvan írva...
2023. jún. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Mik a pontos alkalmassági kritériumok?


Egyébként ti engem nem tartanátok alkalmasnak, de van gyerekem.

2023. jún. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Sérti az egójukat, ha be kellene ismerni.
2023. jún. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

1. Ez a társadalmi elvárás.

2. CSOK és társai

3. Ha nő vagy, megszólnak, ha nem vállalsz gyereket, nem hiszik el, ha nem akarsz.

4. Családi nyomás.

5. Önismeret hiánya.

6. Felelőtlenség.

2023. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 babyboom567 ***** válasza:
82%
Mert a legtöbben a gyerek után jönnek erre rá,hogy nem alkalmasak.
2023. jún. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Szépek vagytok.

Azt nem tudjátok elképzelni, hogy esetleg valaki szeretne gyereket, mert szeretne?

És aztán mi alapján mondod azt, hogy alkalmatlan az anyaszerepre? Mert láttad, hogy a gyereke hisztizett a boltban?! Az aztán nagyon sokat elárul ám egy családról, ha látod őket 2 percben.

Egy gyerek nevelése nagyon nagy áldozatvállalással jár, és erről nem illik beszélni. Ezért sokan csak azután jönnek rá, hogy miit is jelent ez valójában, miután már ott a gyerek.

Sok az egyedülálló szülő, anyagilag is egyre nehezebb, a nagymamanemzedék is teljesen kivonja magát a segítségből. Valamennyire jogosan is, hiszen régen már 50 évesen elmentek a nők nyugdíjba, ma 60 évesen még dolgoznak, és nem biztos, hogy 70 évesen meg már a totyogókra akarnak vigyázni.

Szóval nem arról kéne beszélnie mindenkinek, hogy CSOK meg nagy család az milyen gyönyörű, hanem elmondani a fiataloknak, hogy mennyi áldozattal jár a gyereknevelés. Hogy gyakorlatilag a gyerek minimum 10 éves koráig ne nagyon legyenek saját igényeid, mert a gyerektől úgysem tudod azokat kielégíteni.

Én őszintén nem is sok olyan embert ismerek, aki alkalmas lenne szülőnek. Minket is úgy neveltek, hogy ez a korosztály szinte mind lelki sérült. Úgy nehéz gyereket nevelni.

Egyébként meg sok a besikerült gyerek, nem mindenki ért egyet az abortusszal.

2023. júl. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Anyai nagyanyám sem volt alkalmas anyának, anyámat pszichiátriára juttatta. Az nem menti fel, hogy akkor én nem is élnék, mert ettől még értékes évtizedeket vett el a családtól.
2023. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

"Azt nem tudjátok elképzelni, hogy esetleg valaki szeretne gyereket, mert szeretne?"


Én is szeretnék olyan dolgokat, amikre amúgy nem lennék alkalmas, csak én ezt képes vagyok belátni, és nem hisztizek, mert a reklám szerint megérdemlem, és jár minden. Nem kapunk meg mindent, amit szeretnénk.

2023. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!