Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy egyesek...

Mi az oka annak, hogy egyesek simán bevállalnak csomó gyereket, míg mások eggyel is alig bírnak?

Figyelt kérdés
Nagyon foglalkoztat most ez a téma, mert szerettem volna még egy gyermeket (kettő van), de a férjem azt mondta, hogy elég nekünk, nem bírnánk. És az eszemmel egyet kell értsek vele, de olyan nehezen látom be, és nehezen tudom megfogalmazni, hogy miért. Tudom, az insta kirakat, de ott is sok ilyen nagy családost követek, akik annyira jól bírják (nem azokról beszélek, akik kirakatba szülik a gyereket, és nem foglalkoznak vele). De itt a környékünkön is van 4, 5 gyerekes család is, akik tisztességesen nevelik őket, pedig 1-2 évente jöttek a gyerekek, és nyilván nagyon nehéz nekik. A nagy nálunk 3 éves, a kicsi 1. Jó fizetésből élünk, még az anyagi része megy a legjobban. Van egy nagy kert, állatok, nagy ház, és MINDIG úszik valami, képtelen vagyok kézben tartani a dolgokat. Vagy a kertet csinálom, és akkor bent van káosz, vagy fordítva, vagy éppen mindenhol (sokszor). Fél szemem mindig a gyerekeken, mert folyamatosan kontrollálni kell őket, hogy ne öljék egymást, ne nyúljanak veszélyes dolgokhoz, stb... Minden piszok lassan halad. Fizikailag is nehezen bírom, sokszor fáj mindenem, és kimerítő mentálisan is az állandó készenlét éjjel-nappal. Egy sima reggeli készülés is olyan nehéznek tűnik, mire felöltöztetek, megreggeliztetek, reggeli utáni mocskot eltakarítom, mindenkit megmosdatok, és még magamat is elkészítem, szóval minden egy tortúra. Én egyáltalán nem panaszként írom most ezeket, sőt, én imádom ezt csinálni, még ha nehéz is, de ha komolyan belegondolok, ez 3+ gyerekkel iszonyat nagy vállalásnak tűnik. Tudom, függ a gyerektől is, de azért 3-6 gyerek közt csak van ilyen is, olyan is, nem lehet már mondani, hogy mind leteszem, elvan gyerek. Szóval szerintetek ez min múlik? Eddig azt hittem, hogy én kemény vagyok.
máj. 24. 08:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
34%
Mindig ez a szaporodási vágy.....
máj. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Különbözőek vagyunk, képességben, igényben is. Meg az is számít, hogy milyen módszereket, segédeszközöket ismersz, használsz, például valakinek a képes napirend sokat segít, érdemes lehet az ilyesmiknek utánanézni, hátha beválik. Én se tudnék jól kezelni 2-3 kicsi gyereket, nem is vállalunk kis korkülönbséggel másodikat.
máj. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
73%

nekem 3 gyerekem van ,2 nagy ovodás volt mikor kicsi megszületett ,megoldottuk fėrjem meg ėn mindent elhoztam kicsivel a nagyokat az ovodábol később iskolábol kicsit babakocsiba beraktam íråny az iskola elhoztuk legidösebbet sulibol kicsit is vagy ėn vagy fėrjem hozta el .

amig kicsi aludt adig nagyokal tårsasoztam .

takaritani meg ugy takaritotam hogy amikor kicsi aludt stb megoldottam bevásárolni is nem egyszer 3 gyerekel mentem .

fárasztonak fáraszto volt nėha .

máj. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 flora08 ***** válasza:
91%

Ezt a kérdést én is sokszor felteszem magamnak. Mindig is szerettem volna gyereket, nem volt kérdés. A munkám során is gyerekekkel foglalkozom, korábban óvónő voltam, most gyógypedagógus vagyok. Azt viszont soha nem értettem, amikor valaki azt mondta, két/három gyereket tervez, amikor még egy sincs. Úgy voltunk vele, érezzük majd, ha szeretnénk még egyet...hát, nem jött el az érzés. Két és féléves múlt a fiunk. Rengetegen kérdik, mikor lesz kistesó. Eleinte mindig valami kitérő választ adtam, most viszont már őszintén felelek: nem lesz. Egyszerűen nem érezzük úgy, hogy szeretnénk. A "kell a tesó" meg "ne legyen egyedül a világban" dumától kiszaladnék a világból. Nem fogunk azért vállalni mégegyet, mert mások erőltetik. Nem volna se türelmem, sem időm, sem energiám ahhoz, hogy mindkettővel (hárommal?) elegendő, minőségi időt tudjak tölteni. Úgy gondolom, az én esetemben ez kicsit szakmai ártalom is. Csúnyán hangzik, de így van. Az elmúlt tíz évben megtapasztaltam, mennyire nehéz alkalmazkodni, egymástól sokszor teljesen eltérő igényekhez. A gyerekek sokfélék, ahogy a szülők is. A legfontosabb szerintem, hogy saját magunkkal merünk-e őszinték lenni. Mennyit hallgattam az oviban, hogy jajj, nekünk három/négy gyerekünk van, nem tudjuk megoldani, olyan nehéz...hány olyan család van, ahol egy gyerekkel sem bírtak, de bevállaltak még kettőt, hármat...hogy miért, nem tudni. Ahogy olyan is, ahol csodásan, harmóniában, mindent megoldva nevelik őket.


Az sem elhanyagolható, hogy az életkörülményeink sem egyformák: nem mindegy, rugalmas-e a munkánk, lelkileg/mentálisan/fizikailag alkalmasak vagyunk-e több gyerek nevelésrre, van-e segítségünk vagy épp hogy állunk anyagilag. Én azt gondolom, erre kérdésre nem létezik igazán jó válasz.

máj. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
77%

Minél több a gyerek, annál kevesebb minőségi idő jut ràjuk, a szülők áttolják a felelősséget a nagyobb gyerekekre hogy majd úgyis vigyáznak a kisebbekre, mikor nem az ő dolguk lenne. Na az ilyeneknek pl abszolut nem való több gyerek, semmi felelősségérzetük nincs, csak szaporodnak mert nincs életük, nincs más amivel lefoglalják magukat.

Amugy idegrendszer kérdése is, egy gyerekhez rengeteg türelem kell, van akinek ebből kevesebb van, az nem bírja annyira.

máj. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!